Sobota, 19. august, 2017 | Meniny má Lýdia

Po víťaznom útoku im bolo do spevu

Domáci hasiči využili hotovú trať po skončenej súťaži SMHL a pripravili aj žiacku súťaž. Urobili tak po prvýkrát. Súťaž nebola zaradená do seriálu Púchovsko-ilavskej detskej hasičskej ligy.

Víťazné Streženice pri preberaní ocenenia. (Zdroj: SH)

LEDNICKÉ ROVNE. Hoci účasť nebola taká vysoká ako pred dvoma týždňami v Pruskom, družstvá boli športovo naladené a každý si brúsil zuby na medaily.

Aj ,,nováčikovia"

V chlapčenskej kategórii si meralo sily šesť družstiev. Medzi nimi boli aj nováčikovia z Kvašova. Síce býval Kvašov pominulé roky stálicou na žiackych súťažiach, posledné roky tu nebol zo strany detí záujem, a tak sú teraz radi, že sa našli deti, ktoré to baví a na svojej prvej súťaži predviedli pekný útok. Nebyť nezapojeného céčka na rozdeľovači, mohli hneď siahnuť na medaile. S časom 25,02 s sa umiestnili na štvrtom mieste.

Pred nimi skončili domáci žiaci, ktorých útok bol takisto s chybičkami. Druhé miesto obsadili Dohňany. Vyhrali žiaci zo Streženíc, ktorí takisto nebehávajú dlho, a preto sa víťazstvu veľmi tešili. Od radosti si aj zaspievali Anka, Anka, ja ťa ľúbim, čo si vraj spievajú aj na tréningoch. Vyhrali s krásnym časom 17,77 sekundy.

Víťazkami Dulovčanky

Dievčatá z Dulova opäť nesklamali. Ako v Pruskom, aj tu predviedli pekný útok. Čas 17,11 s im stačil na víťazstvo a domov si odnášali nielen plaketu, ale aj zlaté medaily. Za nimi skončili žubrienky z Horoviec, ktoré dosiahli čas 27,72 s. Tretie boli domáce dievčatá, ktorým ale útok nevyšiel podľa predstáv.

Výsledky

Chlapci: 1. Streženice (17,37/17,77) 17,77 s, 2. Dohňany (18,23/20,71) 20,71 s, 3. Lednické Rovne (23,20/22,63) 23,20 s, 4. Kvašov (18,19/25,02) 25,02 s, 5. Lúky (53,52/39,36) 53,52 s, Pruské - N

Dievčatá: 1. Dulov (15,83/17,11) 17,11 s, 2. Horovce (27,72/26,81) 27,72 s, 3. Lednické Rovne (31,71/30,87) 31,71 s, 4. Lednica (32,72/22,52) 32,72 s.