Nedeľa, 17. december, 2017 | Meniny má Kornélia

O ligové body bojovali aj deti

Žiacka súťaž v Horovciach odštartovala sobotné dvojkolo Púchovsko-ilavskej detskej hasičskej ligy.

Žiačky Horoviec určite dúfali v lepší výsledok.

HOROVCE/LEDNICA. Bolo to už druhé kolo prebiehajúceho ročníka tejto ligy. Účasť bola opäť bohatá a konkurencia veľká.

Lednické Rovne s trinástkou

V chlapčenskej kategórii súťažilo 15 družstiev a až po ôsme miesto boli časy do dvadsať sekúnd. Najlepšie odbehli svoj útok chlapci z Lednických Rovní, ktorí vyhrali s časom 13,79 sek. Za nimi sa umiestnili Dohňany, ktoré zostrekli terče v čase 14,38 sekundy.
Družstvo z Dolnej Breznice si odnášalo tretie miesto. Keďže sú to ešte ,,drobci“, radosť z úspechu medzi ,,veľkáčmi“ bola na mieste.
Na ďalších štyroch priečkach bolo pomerne tesno, keďže družstvá Ilavy, Streženíc, Mikušoviec a Kvašova dosiahli sedemnástkové časy.

Žubrienkam sa nedarilo

Domáce dievčatá – žubrienky, žiaľ, nesiahli na pohárové umiestnenia. Čas 21,71 sekundy im stačil až na 6. miesto. Najviac sa darilo dievčatám z Dolnej Breznice, ktoré vybojovali víťazstvo s časom 14,52 s. Za taký čas by sa nemuseli hanbiť ani chlapci. Druhé miesto patrilo Ledničankám, ktoré za víťazkami zaostali takmer o dve sekundy. Na tretej priečke skončili Mikušovce s časom 18,51 s. Štvrté miesto, rovnako ako u chlapcov, si odniesla Ilava.

Viacerí stratili na saní

Viaceré družstvá, či už medzi dievčatami alebo chlapcami, stratili vzácne sekundy na savicovom spoji. Keďže ponorili kôš do vody skôr, ako mali sacie vedenie zašraubované, pripísali si na konto trestné body, ktoré ich odsunuli na koniec výsledkovej listiny.

Favoriti zostali rovnakí

V poobedňajších hodinách sa družstvá premiestnili len o pár kilometrov do takmer susednej Lednice. Na miestnom ihrisku sa tu konalo tretie kolo Púchovsko-ilavskej detskej hasičskej ligy.
Rovnako ako ráno, aj tu zvíťazili Lednické Rovne. Tentoraz im stačil čas 14,66 s. Neprekonali ich ani Dohňany, ktoré získali opäť striebro. Tieto dve družstvá si dobrými umiestneniami zaistili popredné miesta v celkovom hodnotení ligy.
Tretie miesto patrilo Mikušovciam za čas 16,26 s. Kolačín dosiahol rovnaký čas, avšak o umiestnení rozhodoval čas rýchlejšieho prúdara. Piate miestečko sa ušlo Streženiciam.

U dievčat sa poradie zamiešalo

Pruskému ani Ladcom sa v Horovciach nedarilo podľa predstáv, ale v Lednici už ukázali, že to vedia a predviedli pekné útoky. Prvenstvo napokon získalo Pruské za čas 14,89 s. Za nimi skončili Ladce s časom 15,20 s. Domáce Ledničanky dosiahli čas 15,93 s, ktorý im stačil na tretiu priečku.
Štvrté miesto patrilo Dulovu (16,34 s). Víťazky z Horoviec – Dolná Breznica, svoj útok nedokončili.

Výsledky druhého kola

Chlapci: 1. Lednické Rovne 13,79 s, 2. Dohňany 14,38 s, 3. Dolná Breznica 16,45 s, 4. Ilava 17,16 s, 5. Streženice 17,37 s, 6. Mikušovce 17,75 s, 7. Kvašov 17,82 s, 8. Kolačín 19,10 s, 9. Lysá pod Makytou 20,65 s, 10. Vršatecké Podhradie 23,32 s, 11. Lúky* 32,17 s, 12. Mikušovce – kinder 34,41 s, 13. Horný Moštenec* 34,82 s, 14. Pruské** 37,68 s, Zbora N
Dievčatá: 1. Dolná Breznica 14,52 s, 2. Lednica 16,28 s, 3. Mikušovce 18,51 s, 4. Ilava 18,99 s, 5. Dulov 20,26 s, 6. Horovce 21,71 s, 7. Pruské 24,90 s, 8. Ladce* 25,25 s, 9. Lednické Rovne* 27,18 s, 10. Horný Moštenec* 29,29 s, 11. Kolačín* 31,56 s
Pozn.: * družstvo s 10 trestnými sekundami, ** družstvo s 20 trestnými sekundami

Výsledky tretieho kola

Chlapci: 1. Lednické Rovne 14,66 s, 2. Dohňany 15,22 s, 3. Mikušovce 16,26 s, 4. Kolačín 16,26 s, 5. Streženice 17,26 s, 6. Lysá pod Makytou 18,29 s, 7. Pruské 18,48 s, 8. Ilava 22,56 s, 9. Lednica 35,13 s, 10. Mikušovce – kinder 45,41 s, 11. Lúky 51,86 s, 12. Dolná Breznica 55,93 s, Zbora N
Dievčatá: 1. Pruské 14,89 s, 2. Ladce 15,20 s, 3. Lednica 15,93 s, 4. Dulov 16,34 s, 5. Ilava 19,48 s, 6. Kolačín 20,33 s, 7. Mikušovce 21,82 s, 8. Horovce 22,56 s, 9. Lednické Rovne 27,27 s, Dolná Breznica N.