Nedeľa, 19. november, 2017 | Meniny má Alžbeta

V Papradne padli za dve minúty tri góly

Sumár a komentáre 1. kola 6. futbalovej ligy

Podmanín – Košecké Podhradie 2:1 (0:0)

V 2. min brankár hostí vyrazil strelu P. Sovíka a v 4. min Kubiš trafil bočnú sieť. Michal Kováč vyrazil v 9. min strelu R. Sovíka. V 17. min strela P. Staňa tesne minula domácu bránu a o tri minúty ho napodobnil spoluhráč M. Púček. V 30. min po chybe brankára, ktorý neudržal loptu, Guniš netrafil zblízka bránu. O dve minúty zakončil nepresne P. Suchomel a v 34 min R. Sovík z priameho kopu zo 40 metrov opečiatkoval brvno. Ten istý hráč o minútu nebezpečne vystrelil, no obrana zrazila loptu na roh. Strelu Ľ. Vlasatého v 37. min vyrazil T. Kostelanský. V 43. min Michal Kováč s námahou vyrazil bombu M. Kostelanského z priameho kopu a v 44. min vytlačil strelu R. Sovíka na žrď. V 46. min Pilárov únik skončil rohom a strela P. Suchomela bola nepresná. V 57. min priamy kop M. Vlasatého vyrazil T. Kostelanský. V 60. min Majtánovu hlavičku kryl brankár a v 65. min Guniš zmaril únik M. Pučeka. Kováč vyrazil strelu P. Kostelanského ml. Pokus R. Sovíka skončil v 70. min vedľa na druhej strane netrafil P. Suchomel. V 73. min M. Pučekov center dorazil do siete P. Suchomel. O minútu bolo vyrovnané, keď M. Kostelanský trafil po rohu. V 79. min Rafaj zrazil strelu Pilára. V 90. min rozhodol o domácej výhre po nepriamom kope M. Kostelanského R. Sovík strelou k žrdi.

Góly: 74. M. Kostelanský, 90. R. Sovík - 73. P. Suchomel.

PODMANÍN: T. Kostelanský – Urík, M. Kostelanský, Škultéty, P. Sovík (67. Adam Kostelanský), D. Pilár, R. Sovík, P. Kostelanský ml., Maroš Majtán, Kubiš (86. Alexander Kostelanský), Guniš.

K. PODHRADIE: Michal Kováč – Rafaj, R. Tomanica, P. Staňo, M. Vlasatý, Burdej, P. Suchomel (81. Ďatko), M. Štefánek (87. P. Bagin), Ľ. Vlasatý, M. Puček, Szücs. ADRIÁN DEMÁČEK

Papradno – Streženice 3:2 (2:1)

Súperi sa v úvodných minútach oťukávali. V 18. min Nemčík netrafil ideálnu Šepešovu prihrávku. Potom s s gólmi roztrhlo vrece. V 22. min Kozáčik po slalome cez dvoch súperov dal na 1:0. O minútu vyrovnal nádhernou strelou z 30 metrov Marián Loduha. Po rozohrávke prekvapil z polovice ihriska Šedého Kozáčik – 2:1. V 27. min pálil Marián Loduhal nad. Šepešov nebezpečný pokus po polhodine hry skončil nad brvnom a v závere polčasu podržal hostí Šedý. V 49. min Horemužovi uchmatol loptu Hromadík. Tóth mieril nepresne a v 63. min D. Štrbák nedokázal dopraviť loptu do siete. V 66. min Šepeš zdiaľky zaskočil gólmana -– 3:1. V 70. min priamy kop S. Trúchlika letel tesne vedľa. V 83. min Miloš Šesták potrestal chybu gólmana a z priameho kopu dal na 3:2. V závere mohlo byť vyrovnané, lebo domáci si dali takmer vlastenca.

Góly: 22. a 24. Kozáčik, 66. Šepeš – 23. Marián Loduha, 83. Miloš Šesták.

Papradno: Hromadík – Šepeš, M. Hrebičík, S. Trúchlik, Tóth, Fujaček, Kozáčik, Nemčík, Šmulík, Lokšík, Pauk.

Streženice: Šedý – Struharňanský, Vavrík (46. Horemuž), Bernhauser (34. Adamička), Filiač, Martin Lamžo, Suder (46. Král), Michal Šesták (27. Rypák), Miloš Šesták, Marián Loduha, D. Štrbák. (MI)

Dolné Kočkovce – Dulov 3:1 (1:1)

Už v 1. min sa vyznamenal mladý brankár Dulova Ježo keď vytlačil hlavičku Kováčika. V 14. min sa zaskvel aj druhý mladí v bráne, domáci J. Garaj, ktorý vyrazil Pagáčov priamy kop z 30 metrov. V 17. min sa triaslo domáce brvno po strele Kebisa a na druhej strane o minútu skončil Šedíkov priamy kop na brvne. V 24. min po hrubke obrany Kebis dostal hostí do vedenia prudkou strelou – 0:1. V 44. min po závare pred bránou hostí nekompromisne skóroval striedajúci Bajza a poslal mužstvá do kabín za stavu 1:1. Po prestávke začali domáci náporom, po Michálkovom slalome obrana zrazila loptu na roh. V 58. min Kvocera vyhral hlavičkový súboj a Mišík prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste – 2:1. V 66. min Michálek „českou uličkou“ vysunul Šedíka, a ten sa nemýlil – 3:1. Potom zaujala ešte strela Bajzu v 76. min, ktorá sa obtrela o brvno. Snaha hostí o zmenu stavu nepriniesla ovocie a domáci zaslúžene vyhrali.

Góly: 44. Bajza, 58. Mišík, 66. Šedík – 24. Kebis.

D. KOČKOVCE: J. Garaj – Šábik, Kryštof (40. Bajza), Crkoň (60. Urban), Chobot, R. Hlúbik (74. Fedor), Michálek, Šedík, Kováčik (72. M. Pagáč), L. Garaj (55. Kvocera), Mišík.

DULOV: Ježo – D. Hruška, Kebis, Strapko, Martin Kováč, Hazala, Kojtal, R. Pagáč, Bryndza (54. Leško), Sanitrík (14. Pihík – 46. Ďurčík), Slabý (69. (Bialeš). (KM)

Tuchyňa – Košeca 0:3 (0:0)

V úvode sa hralo medzi šestnástkami, hostia sa postupne osmelili a hrozili protiútokmi. Šance, ktoré mali, nedokázali využiť. V 16. min sa vyznamenal Gospič po strele T. Kaššu a v 35. min pohrozili domáci strelou Adamovica, ktorá tesne minula cieľ. V 37. min bol nešťastne faulovaný hráč hostí v šestnástke a na počudovanie všetkých sa kopala penalta. Strelu J. Bagina Gospič vyrazil. V 47. min po krutom verdikte rozhodcu T. Kašša dal z priameho kopu na 0:1. Ďalší sporný bod v zápase nastal, keď pri úniku A. Bartoša Štepanovič , ktorý už mal žltú kartu, zachytil loptu rukou, ale ďalšiu neuvidel. Hostia potom ešte dvakrát udreli, v 75. min Mihalik a päť minút pred koncom Škrapko.

Góly: 47. T. Kašša, 75. Mihalik, 85. Škrapko.

TUCHYŇA: Gospič – P. Hrehuš st., J. Hrehuš (7. P. Hrehuš ml.), Letko, Mačina, Daňo, P. Štefanec, Jozef Poliak, A. Filo, Adamovic, A. Bartoš.

KOŠECA: Kostka – J. Barkáč (83. T. Bortel), Dúžek (76. J. Tomanica), Országh (87. Siekel), Štepanovič, Škrapko, Bagin, Kučo, Mikulčík, T. Kašša (64. Demura), Mihalik.

JOZEF POLIAK

Kvašov – Lysá 2:1 (1:0)

Nováčik, ktorý bude hrať domáce zápasy v Dulove začal svižne. V 4. min po trestnom kope Lukajku ukázal Fojtek svoje schopnosti. V 11. min M. Hrnčík prestrelil a jedovatú strelu A. Zlochu v 13. min vyrazil Suchánek. Fojte potom vyrazil tvrdú strelu iba pred Kadleca, ale ten bránu prestrelil. V 18. min napálil Bretschneider loptu do žrde. Center Hoppana nedokázal zasunúť do siete Bielik a Lukajkova strela skončila vo Fojtekových rukaviaciach. V 35. min Suchánek vychytal A. Zlochu a o dve minúty premenil M. Revák sólo – 1:0. V závere polčasu M. Reváka v šanci vychytal Fojtek. V 48. min po rohu Hoppan trafil hlavou brvno. V 61. min po chybe obrany zabudnutý Veteška potešil hostí – 1:1. V 81. min M. Hrnčík vymietol pavučinu – 2:1 a tvrdý projektil Bretschneidera tesne minul cieľ.

Góly: 37. M. Revák, 81. M. Hrnčík – 61. Veteška.

KVAŠOV: Suchánek – Repáč, Lukajka, Hoppan, Kmošena, M. Hrnčík, M. Revák, Bielik, Kaldec, Bretschneider, D. Žiaček.

LYSÁ: Fojtek – M. Janíček, P. Hošták (70. I. Hošták), Muziga (84. J. Panáček), P. Kováč, M. Zlocha, Macko, Drdák, Veteška, A. Zlocha, Miroslav Kováč. PAVOL PREKOP

Udiča – Bolešov 0:1 (0:0)

V 3 min po výborný vstupe domácich strelu T. Drblíka brankár vyrazil na roh, rovnako ako o minútu pokus Kvasníka. V 11. min Furdzo v páde trafil brankára a o minútu hostia z priameho kopu trafili priestor brány. Kuliha v 20 min strelu vyrázil nohami a na druhej strane dva pokusy Udičanov v 27. a v 38. min skončili nad. M. Šatka v 40 min zmaril strelu T. Drblíka, rovnako ako aj v 48. min. V 55 min po zlom odkope domáceho obrancu dal J. šatka vedúci gól hostí. V 60. min po faule na M. Drblíka hosťujúci brankár vyrazil Kvasníkovi strelu z pokutového kopu. M. Šatka v 80. min chytil strelu T. Drblíka a hostia v závere tesnú výhru udržali.

Gól: 55. J. Šatka.

UDIČA: Kuliha – T. Drblík, Harvánek, M. Hájek, Pacek (58. M. Drblík), Habáň, Ján Trško (81. Jakub Trško), Súľovský, Drienik, Kvasník, Furdzo.

BOLEŠOV: M. Šatka (90. Martin Barták) – J. Šatka (57. B. Barták), Janiš, M. Kvasnica, Veselý, Prna, Šimák (86. Mojto), Michal Barták, Šišaj, Kusovský (90. Flak), D. Barták. FM)

Horná Poruba – Jasenica 4:0 (2:0)

Pred zápasom si prítomní minútou ticha spomenuli na bývalého hráča H. Poruby Mariána Pučeka, ktorý nedávno zomrel vo veku 64 rokov. Domácim patril úvod, bránu ohrozovali Jánoško a A. Staňo, no ich strely minuli cieľ. Viac šťastia mal v 8. min Hofierka, keď z polovice ihriska unikol a otvoril skóre – 1:0. Hostia sa snažili o rýchle brejky, ale obrana H. Poruby pracovala bezchybne. V 17. min Strašíkov priamy kop kryl Smolka. V 22. min P. Hudec krížnou strelou zvýšil na 2:0. Znížiť mohol v 28. min F. Šterdas, ktorý trafil brvno. Do konca polčasu sa hralo už iba v strede ihriska bez šancí. V úvode druhej časti priame kopy na oboch stranách góly nepriniesli, lebo strely Michala Galka resp. Šibíka neboli presné. Hostia pritvrdili hru a snažili sa s výsledkom niečo urobiť, no šťastie im chýbalo. Domáci kontrolovali hru a v 78. min pridal tretí gól z priameho kopu Majerík. V 82. min unikol Hetflajš, v šestnástke bol faulovaný a jedenástku premenil Majerík – 4:0. príležitosti hostí ešte v závere kryl Smolka.

Góly: 78. a 82. Majerík (druhý z 11 m), 8. Hofierka, 22. P. Hudec.

H. PORUBA: Smolka – J. Staňo, Michal Galko, Majerík, Papp (85. Prekop), M. Švaňa, P. Hudec, Hetflajš, A. Staňo, Jánoško (81. Kasenčák), Hofierka (63. Čurik).

JASENICA: M. Kňažko – Mišúr, G. Kalaš, Šibík, Pecník (80. A. Kňažko), Strašík (46. Heldes), Adamík, Pavlík st., P. Jánošík, F. Šterdas, Hlušek. ONDREJ MIŠECH

1. H. Poruba 1 1 0 0 4:0 3

2. D. Kočkovce 1 1 0 0 3:1 3

3. Košeca 1 1 0 0 3:0 3

4. Papradno 1 1 0 0 3:2 3

5. Podmanín 1 1 0 0 2:1 3