Strelci brankárov nešetrili

Sumár a komentáre 2. kola 6. futbalovej ligy

Košecké Podhradie – Jasenica 4:2 (2:1)

Hostia už v 2. min viedli tečovanou strelou Pavlík st. V 3. min M. Vlasatý netrafil bránu a v 11. min jeho strelu vyrazil M. Kňažko na roh. V 17. min po faule na Szücsa jedenástku na dvakrát premenil M. Vlasatý, keď M. Kňažko jeho prvú strelu vyrazil. Po Kozíkovom centri v 19. min si hostia dali takmer vlastný gól a v 22. min sa situácia opakovala. V 38. min Kozík našiel M. Vlasatého, a ten strelou k žrdi dal na 2:1. P. Staňo v 52. min zdiaľky minul bránu, ale v 61. min Klabníkovu jedenástku Michal Kováč vyrazil, no Klabník dorážku zvládol – 2:2. V 81. min po rohu trafil z otočky do šibenice Ľ. Vlasatý – 3:2. Kozíkovu strelu brankár vyrazil a M. Štefánek v 84. min dorazil loptu do prázdnej brány – 4:2.

Góly: 17. a 38. M. Vlasatý, 81. Ľ. Vlasatý, 85. M. Štefánek - 2. Pavlík st., 61. Klabník.

K. PODHRADIE: Michal Kováč – Rafaj, Marušinec, R. Tomanica, Kozík (84. P. Suchomel), P. Staňo, M. Vlasatý, Burdej (75. M. Puček), M. Štefánek, Ľ. Vlasatý, Szücs (88. P. Bagin).

JASENICA: M. Kňažko – Šibík, Adamík, Pavlík st. (49. E. Hrebík), P. Jánošík (84. Strašík), F. Šterdas (25. Heldes), A. Kňažko, Hlušek, Klabník, Moravík, Pavlík ml. (VM)

Bolešov - Horná Poruba 3:2 (2:1)

V 9. min M. Kvasnica potiahol loptu a z 25 metrov opečiatkoval lobom brvno. V 14. min sa hostia ujali vedenia A. Staňom, ktorý sa uvoľnil a strelou od žrde nedal M. Šatkovi šancu. V 16. min M. Šatka zmaril únik Jánoška. Potom prebrali iniciatívu domáci a po krásnej akcii v 20. min Kusovský zo šestnástky vyrovnal. O dve minúty z rovnakej pozície Šimák dal na 2:1. V 44. min A. Staňo zblízka mieril vedľa. Po viacerých nevydarených šanciach na oboch stranách v 61. min vyrovnal po chybe domácej obrany Jánoško, ktorý prehodil brankára. V 70. min Jánoško poslal loptu nad a päť minút pred koncom po faule na Veselého rozhodol o výhre Bolešova z jedenástky Šimák.

Góly: 22. a 85. Šimák (druhý z 11 m), 20. Kusovský - 14. A. Staňo, 61. Jánoško.

BOLEŠOV: M. Šatka – J. Šatka (78. B. Barták), Janiš, M. Kvasnica, Veselý, Prna, Šimák, Michal Barták, Šišaj, Kusovský, Mojto.

H. PORUBA: Smolka – Čurik, Michal Galko, Majerík, J. Staňo (70. Kasenčák), Papp, Hetflajš, M. Švaňa, A. Staňo, Prekop (46. Juríček), Jánoško. (KK)

Prečítajte si tiež: V Papradne padli za dve minúty tri góly Čítajte

Lysá – Udiča 5:2 (2:0)

Hostia začali lepšie, ale do vedenia išli domáci, keď v 16. min z 30 metrov vypálil M. Janíček a lopta sa od žrde odrazila do gólmana a do siete – 1:0. Lysá pokračovala v dobrom výkone a v 38. min po dlhom aute zvýšil na 2:0 D. Panáček. V závere polčasu mal šancu M. Janíček, no netrafil bránu. V 50. min pridal tretí gól Lysej D. Panáček a v 54. min nedal gólmanovi Kulihovi šancu M. Zlocha. Do brány Udiče prišiel T. Trško a Udičania pomaly začali vystrkovať rožky. V 59. min po protiútoku T. Drblík znížil na 4:1 a ten istý hráč po zbytočnom faule v 76. min z jedenástky dal na 4:2. Ďalšia snaha hostí k úspechu neviedla, naopak, v 86. min dal definitívnu víťaznú bodku premenenou jedenástkou domáci M. Janíček.

Góly: 16. a 86. M. Janíček (druhý z 11 m), 38. a 50. D. Panáček, 53. M. Zlocha – 59. a 76. T. Drblík (druhý z 11 m).

LYSÁ: M. Panáček – M. Janíček, P. Hošták, P. Kováč, Drdák, A. Zlocha, M. Zlocha, J. Panáček, I. Hošták (72. Vraník), Lišaník, D. Panáček.

UDIČA: Kuliha (54. T. Trško) – T. Drblík, Harvánek (79. Solík), Ján Trško, Pacek, Habáň, Harušinec (53. R. Cigánik), Furdzo, Drienik, Kvasník, M. Drblík. (RO)

Košeca – Kvašov 4:2 (2:2)

Nováčik začal nebojácne a už v 2. min po centri otvoril skóre M. Hrnčík. V 13. min sa situácia zopakovala z akcie ako cez kopírak zvyšoval D. Bilik na 0:2. Košeca pridala a už v 18. min po akcii T. Kaššu dal G. Bortel kontaktný gól na 1:2. V 22. min po akcii celého útoku dorazil loptu do siete J. Bagin – 2:2. O minútu Dúžekovu strelu do šibenice Suchánek kryl a v 34. min T. Kašša poslal priamy kop nad bránu. Vo vyloženej šanci sa ocitol v 39. min T. Kašša, ale bránu prestrelil. V 45. min Kučovu strelu kryl bravúrne Suchánek. Po prestávke v 48. min hlavičkoval J. Bagin nad. V 50. min strelu D. Žiačeka zblokovala obrana. Veľmi dobrý zápas z oboch strán v hodovej atmosfére pokračoval a 54. min po prihrávke G. Bortela nastrelil Kučo brvno. V 58. min Dúžek po vyšachovaní obrany dostal Košecu do vedenia. Hostia v snahe vyrovnať v 61. min pohrozili strelou M. Hrnčíka. V 67. min neuspel zdiaľky D. Žiaček a o chvíľu ani Repáč hlavou. V 69. min Mihalika vychytal brankár a v 70. min zo skrumáže zvýšil G. Bortel na 4:2. V závere Škrapko nedočiahol Bortelovu prihrávku, v 84. min domáca obrana zablokovala M. Hrnčíka a v 86. min z päťky netrafil Bretschneider.

Góly: 18. a 70. G. Bortel, 22. J. Bagin, 58. Dúžek – 2. M. Hrnčík, 13. D. Bielik.

KOŠECA: Kostka – J. Barkáč (77. T. Bortel), Országh, Dúžek (79. Demura), Štepanovič, Škrapko, J. Bagin, Kučo, Mikulčík (87. Siekel), T. Kašša (59. Mihalik), G. Bortel (85. J. Tomanica).

KVAŠOV: Suchánek – Kmošena, Repáč, Lukajka (71. D. Kováč), Hoppan, D. Žiaček (79. Kadlec), Düreš, Bretschneider, Bielik, M. Revák (67. A. Gorelka), M. Hrnčík. (JP)

Dulov – Tuchyňa 3:4 (0:1)

Derby začali lepšie hostia a v 7. min Filova strela skončila na žrdi, o chvíľu Štefancovej strele chýbali centimetre a Ježo sa zaskvel po strele P. Hrehuša st. V 26. min domáca obrana nevenovala pozornosť Adamovicovi, ktorý po rohu dal hlavou na 0:1. Tvrdú Kebisovu strelu Dohňanský vyrazil na roh a priamy kop Poliaka kryl Ježo. V 47. min Martin Kováč prestrelil všetko – 1:1. O päť minút po ďalšej chybe Adamovic dal na 1:2. V 6č. min si na Filov center nabehol A. Bartoš a hlavou zvýšil na 1:3. V 66. min po prieniku Adamovica bolo už hrozivých 1:4. Striedajúci Letko oživil nádeje umiestnenou strelou v 75. min a dve minúty Martin Kováč strelou pod brvno nedal šancu Dohňanskému. Dráma vrcholila v 86. min, keď Dohňanský bravúrne vytlačil Pagáčov priamy kop zo šibenice.

Góly: 47. a 77. Martin Kováč, 75. Leško – 26., 52. a 66. Adamovic, 64. A. Bartoš.

DULOV: Ježo – D. Hruška, Kebis, Strapko, Martin Kováč, Hazala, R. Pagáč, Kojtal, Slabý (80. Čerňan), Bryndza (68. Bialeš), Ďurčík (64. Leško).

TUCHYŇA: Dohňanský – P. Hrehuš st., J. Hrehuš, Daňo (63. J. Gajdoš – 89. Gospič), P. Štefanec, A. Filo, Jozef Poliak, Adamovic, Kučera, A. Bartoš, Katerinčin (71. P. Hrehuš ml.). PAVOL PREKOP

Streženice – Dolné Kočkovce 1:0 (1:0)

Derby patrilo Streženiciam. Už v 1. min chybovala obrana hostí, ale Martin Lamžo prestrelil. Domáci boli aktívnejší, v 23. min sa do šance dostal Marián Loduha, ktorý bol faulovaný. Po priamom kope odrazenú loptu napálil D. Štrbák do siete – 1:0. Prvú strelu hostí vyslal v 28. min L. Garaj. V 37. min po rýchlom protiútoku trestuhodne spálil šancu opäť L. Garaj. V úvode druhého polčasu priamy kop Šedíka minul Jantákovu bránu. Hostia v snahe vyrovnať otvorili hru. Na druhej strane v 52. min zahodil tutovku Král, Janták v 57. min vychytal L. Garaja, ale sa zranil a do brány prišiel Hrišo. Ďalšie šance domáci nevyužili., D. Kočkovce mohli trestať v 84. min, ale Ľ. Medňanský zastavil loptuu na bránkovej čare. V závere nevyužili šance Horemuž, D. Štrbák ani Marián Loduha a domáci zalsúžene vyhrali.

Gól: 23. D. Štrbák.

STREŽENICE: Janták (60. Adamička) – Struhárňanský, Ľ. Medňanský, Vavrík (55. Hrišo), Filiač, Martin Lamžo, Marián Loduha, Král, Miloš Šesták, Rypák (60. Horemuž – 90. Suder), D. Štrbák.

D. KOČKOVCE: J. Garaj – Fedor (60. M. Pagáč), Urban, Chobot, Bajza, Hlúbik, Šedík, Mišík, Kováčik, Kvocera, L. Garaj. STANISLAV BALÁT

Podmanín – Papradno 2:0 (1:0)

Hostia, ktorí prišli v silne oklieštenej zostave, už v 1. min pohrozili Šmulíkom, ale ten tesne minul domácu bránu. P. Gardian bol v 10. min v šanci, ale Hromadík strelu vyrazil. Brankár hostí vytlačil aj strelu R. Sovíka v 12. min spod brvna. Majtán v 28. min hlavičkoval tesne nad a v 33. min po presnom centri D. Pilára dostal Podmanín do vedenia Kubiš. V 39. min priamy kop P. Gardiana skončil rohom a v 41. min ten istý hráč trafil iba Hromadíkovu náruč. O minútu zachraňoval M. Kostelanský pred unikajúcim Tóthom. V 46. a v 51. min strely D. Pilára vyrazil Hromadík na roh. Kozáčikov pokus zneškodnil v 60. min T. Kostelanský. O tri minúty tesne minul bránu M. Kostelanský. Po rýchlom úniku v 71. min netrafil domácu bránu Tóth a o dve minúty J. Galko. Kozáčikov priamy kop v 75. min kryl gólmana a v 80. min R. Sovík zo 40 strelov z priameho kopu zaskočil hostí – 2:0.

Góly: 33. Kubiš, 80. R. Sovík.

PODMANÍN: T. Kostelanský – Martin Gardian, Michal Gardian (62. Urík), M. Kostelanský, Škultéty, D. Pilár, P. Kostelanský ml., R. Sovík, Kubiš (46. J. Sovík), P. Gardian (77. M. Fapšo), Maroš Majtán (46. T. Pilár).

PAPRADNO: Hromadík – Šepeš, M. Gardoň (56. Herco), Tóth, Fujaček (46. Pauk), J. Galko, Kozáčik, Šmulík, Matúš Galko (87. Lukáč), Lokšík (77. P. Gardoň), Martinec. ADRIÁN DEMÁČEK

1. Košeca 2 2 0 0 7:2 6

2. Podmanín 2 2 0 0 4:1 6

3. Bolešov 2 2 0 0 4:2 6

4. H. Poruba 2 1 0 1 6:3 3

5. Lysá 2 1 0 1 6:4 3