Sobota, 23. február, 2019 | Meniny má Roman, Romana

Tri výhry sa zrodili v poslednej minúte

Sumár a komenty 2. kola 7. futbalovej ligy

7. LIGA

Susedské derby začali lepšie hostia do prestávky si vybudovali dvojgólový náskok. Podvažie v priebehu štyroch minút vyrovnalo a po hodine sa začínalo za stavu 2:2 odznova. Desať minút pred koncom Jurdík svojím druhým gólom zaistil hosťom tri body.

Kolačín sa mohol proti Pružine rýchlo ujať vedenia, no Šošovička nepremenil pokutový kop. Hostia sa už takmer tešili z bodu, ale v poslednej minúty prišla druhá jedenástku, a z tej rozhodol o výhre domácich P. Ďatko.

Prečítajte si tiež: Vrchteplá oslávila výročie prvenstvom

Visolaje si v derby nenarobili problémy so Sverepcom ani na priek tomu, že už v 9. min prehrávali 0:1. V poslednej minúte prvého polčasu ich dostal do vedenia R. Sviečka, ktorý po prestávke pridal ďalší gól. Keďže hetrik dve minúty pred koncom skompletizoval Kujaník, Visolaje vyhrali 5:1 a vedú tabuľku.

Dolná Mariková prišla o rýchle vedenie po necelej polhodine. Nováčik z Mikušoviec smeroval k zisku bodu, ale v poslednej minúte potešil domácich víťazným zásahom Šibík.

Dohňany neudržali vedenie proti Lazom a v šesť minút pred koncom po góle Mácsaia vyšli bodovo naprázdno a sú posledné.

Favorizované Pruské vyhrávalo po hodine hry v Dolnej Breznici 1:0, ale domáci vyrovnali. Výhru zaistil hosťom, ktorí sú jedným z tria bez straty bodu, osem minút pred koncom Lukáč.

Praznov, ktorý prehral už prvý domáci zápas, sa chcel v 2. kole rehabilitovať proti nováčikovi FC Púchov. Nedeľňajšie predpoludnie Skaličanu zrejme nesedí, lebo už v 29. min bolo 0:2. Do prestávky Galát dokázal znížiť na 1:2, ale Remiš v 60. min dostal hostí znova do dvojgólového vedenia 1:3. Praznovčania bojovali a v priebehu piatich minút dali dva góly – 3:3, keď do konca ostávalo osem minút. Šok prišiel v poslednej minúte, v ktorom Makas zarmútil domácich a nováčik oslavoval premiérvú výhru v 7. lige.

2. kolo: Podvažie – Šebešťanová 2:3 (0:2), 56. Ďuriš, 60. Majerčík – 6. a 80. Jurdík, 37. Martin Dánek, Kolačín - Pružina 1:0 (0:0), 90. P. Ďatko, (4. Šošovička – Kolačín nepremenil 1 – tku), Visolaje – Sverepec 5:1 (2:1), 33., 54. a 88. Kujaník (druhý z 11 m), 45. a 63. R. Sviečka – 9. Štefina, Dolná Mariková – Mikušovce 2:1 (1:1), 9. Hrkota, 90. Šibík – 27. Gašpárek, Dohňany – Lazy 1:2 (1:1), 16. Janoško – 31. Palider, 84. Mácsai, Dolná Breznica – Pruské 1:2 (0:1), 61. Dorotčin – 28. Kuric, 82. Lukáč, Praznov – FC Púchov 3:4 (1:2), 36. a 77. Galát, 82. Milan Gardian – 29. a 60. Remiš, 9. Hriadel, 90. Makas.

1. Visolaje 2 2 0 0 8:1 6

2. Lazy 2 2 0 0 7:2 6

3. Pruské 2 2 0 0 6:1 6

4. Šebešťanová 2 1 1 0 6:5 4

5. FC Púchov 2 1 1 0 5:4 4

6. Kolačín 2 1 1 0 4:3 4

7. Podvažie 2 1 0 1 4:3 3

8. Mikušovce 2 1 0 1 3:3 3