Nemšová sa dočkala prvej výhry

Sumár a komentáre 3. kola 3. futbalovej ligy

Derby nenadchlo

Púchov – Beluša 1:1 (0:0)

Derby začali aktívnejšie hostia a už v 4. min P. Gažo po narážačke s P. Mišutkom z dobrej pozície zakončil veľmi nepresne. Ďurišovu hlavičku v 12. min po centri P. Gajdošíka kryl Letko. Domáci odpovedali o tri minúty únikom J. Piláta, ktorého center Ciesar nezachytil, no Hrnkov pokus zblokovala obrana. V 18. min nebezpečný volej M. Gorelku chytil Letko a o minútu na druhej strane Luhový nenasmeroval loptu na bránu súpera. Nebezpečný P. Mišutka v 26 min pálil nad a o tri minútu jeho nedôraznú strelu chytil brankár. V 33. min Sibandovu strelu zdiaľky kryl Ciesar, ktorý v 35. min chytil aj hlavičku M. Gajdošíka. Lepší hostia naďalej hrozili, v 39. min Novisedlák mieril tesne vedľa v 41. min P. Mišutka rybičkou mieril nad. Nádhernú bombu Sibandu v 42. min z 25 metrov do šibenice ešte krajšie vyrazil Ciesar. Po prestávke v 51. min v skrumáži fauloval domáci hráč Ďuriša a M. Gorelka premenil jedenástku – 0:1. Gól úrovni zápasu nepomohol, skôr naopak. Domáci sa nevedeli dostať cez pozornú obranu, kým Belušania už nepokračovali v nebezpečných výpadoch a zamerali sa na udržanie tesnej výhry, čo sa im nevyplatilo. V 85. min tečovanú strelu J. Piláta ešte Ciesar kryl, v 89. min po priamom kope hlavičkoval nekrytý Luhový tesne nad, ale v 90. min po závare pred bránou Brezničan zblízka zachránil Púchovu bod.

Góly: 90. Brezničan – 51. M. Gorelka (11 m).

Rozhodoval A. Gádoši, ŽK: Brezničan - Novisedlák, 800 divákov.

PÚCHOV: Letko – Riška, Kopiš (55. Zavadzan), Vanák, Brezničan, Hrnko (55. Gáborík), Sibanda, Marek Gajdošík, Luhový, Buček (69. Červený), J. Pilát. Tréner S. Ďuriš.

BELUŠA: Ciesar – P. Gažo, Pavol Vavrík, Schiszler, J. Martinka, Novisedlák, Ďuriš (77. Kršák), P. Gajdošík (72. R. Rosina), Hrenák, M. Gorelka (70. Mikuška – 90. Kucharík), P. Mišutka (86. Remšík). Tréner M. Bednár. JOZEF ŠPROCHA

Prečítajte si tiež: Borčice stále neinkasovali, Dubnici patrilo derby Čítajte

Chytená penalta

Trnava jun. – Nemšová 0:2 (0:1)

Zlú malú domov domáci Magdolen nepotrestal, mimo mieril spoza šestnástky Pavlovčík a po centri Cherednychcenka najskôr neuspel Bango a vyrazenú loptu poslal pred odkrytou bránou iba do brvna Martinko. Nasledoval trest, hosťom vyšiel brejk, Svorada sa vyhol ofsajdovej pasci a z hranice šestnástky otvoril skóre – 0:1. Po zmene strán tak prišiel očakávaný nápor domácich a snaha o vyrovnanie. Opäť však neuspeli Bango ani Vantruba a keď Neštrákovi v 70. min Žilka vyrazil jedenástku, Nemšová opäť trestala. Po úniku Čiernikovu strelu Takáč vyrazil iba k I. Kostičovi, ktorý dal na 0:2.

Góly: 45. Svorada, 74. I. Kostič.

Rozhodoval Pecek, ŽK: Nemček – Žilka, Mihaljevič, Mujkoš, Antol, I. Kostič, Kingsley, 72 divákov.

TRNAVA JUN.: Takáč – Juhás, Nemček, Cherednychenko, Tomovič (79. Vangel), Pavlovčík (46. Neštrák), Martinko, Vantruba, Gombala, Bango, Magdolen (69. Bogdanovski). Tréner V. Ekhardt.

NEMŠOVÁ: Žilka – Mihaljevič, Mujkoš, Svorada (60. Kingsley), Radenovič, Antol, I. Kostič (89. Marman), Čiernik, Rosina, Olijnyk (73. Balocký), Valašík (37. Majerko). Tréner Ľ. Greguška. (STC)

Zlepšenie po prestávke

Nové Zámky – Dubnica 0:2 (0:0)

Hostia pricestovali do Nových Zámkov ako veľmi kvalitný, kompaktný celok, čo dokazovali od prvých minút. Úvodné dejstvo však patrilo domácim. Prvú príležitosť mal v 8. min Muchaya, ale po úniku trafil prízemnou strelou iba žrď hosťujúcej brány. V 19. min mieril Kingambo po peknej Matičovej akcii nad. Hralo sa väčšinou na polovici Dubničanov, ale domácim akciám chýbala kvalitnejšia finalizácia. V 37. min sa osmelili aj hostia, ale Janco mieril z dobrej pozície vysoko nad. Najväčšiu šancu na gól mal minútu pred polčasovým hvizdom domáci Kingambo, ktorý dostal dobrý center od Matiča, pred sebou mal prázdnu bránu, ale jeho strelu stačil hosťujúci obranca zblokovať tak, že lopta napokon v bráne neskončila. Do druhého polčasu nastúpili hostia so zmenenou taktikou, začali vyššie napádať, čo domácich hráčov dokonale zaskočilo. Tí sa na ihrisku akoby hľadali a tak sa začali rodiť šance pred Dovičovičovou bránou. V 48. min strela zo skrumáže minula bránu FKM. O tri minúty na to skončila hlavička dubnického Pagáča na brvne, ale stopér hostí sa napokon dočkal v 55. min, keď naňho obrana FKM na päťke úplne zabudla a lopta z jeho hlavy nemohla inde skončiť, iba v sieti. Šokovaní domáci boli po prvom zásahu hostí ešte viac dezorientovaní a o niekoľko minút inkasovali ďalší gól. Lopta sa dostala po zaváhaní obrancov FKM k Vaškovi, ktorý bez problémov zvýšil náskok svojho celku. Dubnica bola definitívne na koni a na hracej ploche sa až do konca zápasu dialo to, čo chceli jej hráči. Domáci sa snažili o kontaktný gól, ale ich hra bola bez momentu prekvapenia, navyše kŕčovitá a veľmi nepresná. Nepomohli ani striedania a tak si Dubničania dvojgólový náskok ustrážili až do konca.

Góly: 55. Pagáč, 58. Vaško.

Rozhodoval Gašparovič, ŽK: Korman, Kingambo – Zahranyčnyj, Pagáč, 408 divákov.

FKM: Dovičovič – Petráš, Ešek, Piskla, Letko (71. Baksics) – Obert, Fiala (80. Švajda), Korman, Muchaya (62. Dikácz) – Kingambo, Matič. Tréner P. Lérant.

MFK: Digaňa – Zahranyčnyj, Častulín, Pagáč, Suchý (76. Cisár), Jakúbek, Čurik (89. Levai), Vaško (85. Filo), Švec, Janco (71. Bielik), Horecký (88. Václav). Tréner P. Jakuš. (RG)

Prvá strata

Gabčíkovo - Borčice 3:3 (0:1)

V šlágri kola mohli ísť do vedenia domáci v 16. min, ale Trabalíkov úmysel vystihol brankár hostí, ktorý reflexívnym zákrokom vyrazil loptu na roh. V 36. min Demjan padol šestnástke ako podťatý a rozhodca Šima na počudovanie všetkých daroval hosťom pokutový kop, z ktorého profitoval Novák. Tesne pred koncom úvodného dejstva Cingel z priameho kopu namieril loptu tesne nad. Na začiatku druhého polčasu diváci očakávali uragán Gabčíkovčanov, lenže opak bol pravdou. V 53. min Novák sa dostal do brejku, jeho krížna strela však bola nepresná. Nedôrazná obrana domácich potom nedokázala odblokovať Chynoradského, ktorý hlavou usmernil loptu do siete. V 57. min Barčíkovu strelu z 20 m vyrazil Izsmán na roh. V 60. min Cingel spoza šestnástky napálil loptu do šibenice. Tréner Gabčíkova Jozef Majoroš mal opäť šťastnú ruku pri striedaní. Poslal do boja Hlaváča, ktorý v 72. min po učebnicovej akcii hlavou vyrovnal. V ďalšom priebehu sporné verdikty arbitra dvíhali domácim fanúšikom adrenalín. O tom, že štandardtky sú doménou Borčíc, sa diváci presvedčili aj v 77. min. Po Barčíkovom priamom kope totiž vyskočil najvyššie Mravec a loptu hlavou usmernil do siete. Domáca omladina ani po tomto údere nerezignovala a zapla na ešte vyššie obrátky. Vyrovnávajúci gól visel vo vzduchu. V 88. min Krištanovmu lobu chýbali milimetre, V 89. min v skrumáži napálil loptu z voleja Huszár iba do náručia Kosu. V 90. min zahral jeden z obrancov hostí rukou a z nariadenej jedenástky chladnokrvne vyrovnal Bazsó.

Góly: 60. Cingel, 72. Hlaváč, 90. Bazsó (11 m) - 36. Novák (11 m), 55. Chynoradský, 77. Mravec.

Rozhodoval Šima, ŽK: Trabalík, Trajcsik - Náther, Chynoradský, Mačina, 410 divákov.

ŠK: Izsmán - Cingel, Trajcsik, Krištan, Tóth (60. Englman), Bazsó, Trabalík, Bujka (66. Hlaváč), Huszár, Polák, Boráros. Tréner J. Majoroš.

ISKRA: Kosa - Hanzel, Siva, Mravec, Petruš, Chynoradský, Náther, Barčík, Zuziak (79. Mačina), Novák (67. Slávik), Demjan (88. Pikulík). Tréner A. Homér. ŠTEFAN ÁGH

Zahodené šance

Led. Rovne – DAC B /Vrakúň 1:1 (0:0)

Hostia prišli ako konsolidovaný tím s výraznou podporou hráčov z A tímu, čo bolo poznať. Bačík čaroval pri strelách Kosorína v 25. a v 30. min a v 33. min zmaril tutovku Csóku. Prvý polčas prerušila prietrž mračien, ktorá pomohla domácim. Sklári vyrovnali hru, ale paradoxne v 50. min dostali gól od Divkoviča, ktorý ideálne trafil centrovanú loptu. O dve minúty Prekopov volej skončil tesne vedľa. V 55. min Detko vystihol rozohrávku obrancov a po kľučke brankárovi vyrovnal. Desať minút pred koncom mohli domáci skórovať, no po Bučekovom sóle trafil Detko iba obrancu na bránkovej čiare. V 88. min Pokorný nedočiahol Bučekov center pred prázdnou bránou a v 90. min Slávik kryl Krištofovu strelu.

Góly: 55. Detko – 50. Divkovič.

Rozhodoval Kozolka, ŽK: Bačík - Koštrna, 250 divákov.

LED. ROVNE: Bačík – Kollár, Chmelík, Detko (87. Pokorný), Riečičiar, Prekop (82. Pišta), T. Púček, M. Hruška (27. Poláček), Krištof, Híreš, M. Buček. Tréner M. Púček.

DAC B: Slávik – Koštrna, Šimko, Bajič, Kosorín, Csóka (62. Tešlár), Domonkos, Nagy, Grebač (80. Meszáros), Divkovič, Aluku (62. Iván). Tréner B. Fodrek. ĽUBOŠ DUBOVÝ

Ďalšie výsledky 3. kola: V. Ludince – Bánovce 3:1 (2:1), 38. a 44. A. Kosák, 90. Predajniansky - 14. Oravec, Šaľa – Galanta 1:1 (0:0), 67. Surányi - 71. Avramov, ViOn B Vráble - Prievidza 4:0 (2:0), 30. a 64. Renan, 20. Baggio, 87. Hamar, Topoľčany – FC Nitra jun. 1:0 (1:0), 39. Mpofu.

1. Borčice 5 4 1 0 12:3 13 (+7)

2. Dubnica 5 4 1 0 11:2 13 (+7)

3. Gabčíkovo 4 3 1 0 12:4 10 (+1)

4. Nové Zámky 5 3 0 2 7:7 9 (0)

5. Galanta 4 2 2 0 6:3 8 (+2)

6. DAC B/Vrak. 4 2 1 1 7:3 7 (+1)

7. V. Ludince 5 2 1 2 9:7 7 (+1)

8. Led. Rovne 5 2 1 2 6:7 7 (-2)