Domaniža bojovala o prvú výhru

Sumár a komentáre 3. kola 4. futbalovej ligy

Obrat po prestávke

Domaniža – N. Dubnica 2:1 (0:1)

Domáci po dvoch prehrách potrebovali zabodovať, na ich hre to bolo aj vidieť. Boli lepší ako súper a už v 6. min Svobodov center Král poslal tesne vedľa. V 10. min Svoboda sa dostal k šestnástke ale bránu prestrelil. O päť minút sa uvoľnil Kordiš, no jeho strelu zo šestnástky zblokovala obrana. Miroslavovi Kvaššayovi v 28. min zobral loptu obranca v poslednej chvíli. Po prečíslení v 37. min a vyšachovaní obrany spálil tutovku Držík a o minútu Pilný prestrelil. Po chybnej prihrávke v 44. min Homola nechytateľne dal na 0:1. Kordiš v 46. min na päťke minul loptu a v 48. min Pilný hlavičkoval zblízka nad. Vyrovnať sa podarilo v 51. min Augustínov, ktorého center z rohu si hostia tečovali do vlastnej brány. Po ďalšom rohu v 61. min Kordiš hlavou neskóroval. O tri minúty po Svitekovom centri Augustín prekonal Zaťka – 2:1. v 72. min brankár hostí vyrazil ďalekonosnú strelu Haviara a domáci výhru udržali.

Góly: 51. a 65. Augustín – 44. Homola.

Rozhodoval Búri, ŽK: Svoboda - Kucharík, Habšuda, 150 divákov.

DOMANIŽA: Zdurienčík – Haviar, M. Šterdas, Svoboda, Miroslav Kvaššay, Michal Petrík, Král (83. Blažek), Augustín, T. Lednický (77. Masničák), Kordiš (90. Ondrúšek), Svitek (90. Šimek).

N. DUBNICA: Zaťko – Tóth, Kucharík (72. Suchánek), Behan, Pilný (66. Žifčák), Ranuša, Švikruha, Držík, Habšuda (88. Maník), Homola (58. Turza), Minárik. ĽUBOMÍR KUČÍK

Prečítajte si tiež: Prečín je lídrom štvrtej ligy! Čítajte

Dva góly - jeden bod

Holíč - Prečín 1:1 (1:0)

Pred zápasom sa nad Holíčom stiahli čierne mraky a neveštilo to nič dobré, hlavne čo sa počasia týka. Stretnutie sa začalo spolu s dažďom a poznačilo to i opatrný úvod. V 12. min však Koryčánek na hrote útoku dobre atakoval, obranca hostí Michal Gajdošík chcel loptu hlavou posunúť na brankára, no preloboval ho a otvoril kuriózne stretnutie vlastným gólom.

V 24. min mohol vyrovnať hosťujúci Almásy, no prestrelil Ravasovu bránu. O minútu zachraňoval Ravas na bránkovej čiare sľubný pokus hostí. V daždi sa začal i druhý polčas. V polčasovej prestávke dostal červenú kartu pre disciplinárny trest Hatala, a domáca Iskra tak dohrávala oslabená. V 60. min hostia vyrovnali, keď sa Michalec ocitol pred Ravasom a nedal mu strelou šancu - 1:1. Stretnutie a hralo a dohralo zväčša medzi šestnástkami, bez výrazných šancí na oboch stranách a body si tak obe mužstvá podelili.

Góly: 12. vlastný Michal Gajdošík – 60. Michalec.

Rozhodoval Szalay, ŽK: Mišík, Mihálik – Pauer, 100 divákov.

Holíč: Ravas – Konečný, M. Nečas, Hatala, D. Nečas, Mišík (87. Hurta), Uher, Jurkovič, Pagáč, Mihálik (84. Ružička), Koryčánek (53. Rajčák).

Prečín: Miščik – Škrabák, Michal Gajdošík (61. S. Políček), Vrábel, Strapko, Pauer, Orávik, Michalec, Čelko, Marián Gajdošík, Almásy (68. J. Košút).

Ďalšie výsledky 3. kola: Šimonovany - Vrbové 2:1 (0:1), 59. Rolinec, 73. Martin Oršula – 15. Ďuračka, Myjava – Partizánske 2:0 (2:0), 30. Peter. Sivák, 45. Jorík, Tr. Teplice – Častkovce 0:1 (0:1), 42. Tuschel, Tr. Stankovce – Jasl. Bohunice 1:0 (0:0), 82. Žiška, Boleráz – Malženice 1:1 (1:1), 34. Klačo – 18. Balážik, Veľké Kostoľany – Hlohovec 1:1 (0:1), 79. Beko – 38. T. Došek.

1. Šimonovany 3 3 0 0 5:1 9

2. Prečín 3 2 1 0 8:4 7

3. Hlohovec 3 2 1 0 6:2 7

4. Boleráz 3 2 1 0 5:2 7

5. Malženice 3 2 1 0 5:2 7

6. Častkovce 3 2 0 1 6:2 6

7. Vrbové 3 2 0 1 5:3 6

8. Jasl. Bohunice 3 1 0 2 2:2 3