V Plevníku prišiel úder po búrke

Sumár a komentáre 3. kola 5. futbalovej ligy

Uragán po prestávke

Ladce – V. Hradná 4:1 (0:1)

Domáci začali lepšie, mali náznaky šancí, ale do vedenia išli hostia v 9. min hlavičkou Baláža. V 15. min Vangel zneškodnil nájazd M. Ševčíka. V 18. min Florišovu strelu vyrazil I. Ježík na roh a o minútu hlavičkoval L. Sviečka vedľa. Nasledovali tri šance Kvasnicu v 23., 30. a v 35. min, ale domáci hráč vždy tesne minul hosťujúcu bránu. Až v 52. min domáci Mojto vyrovnal na 1:1 a ten istý hráč v 62. min nastrelil žrď a Kvasnicovu dorážku I. Ježík zneškodnil. V 67. min nevyužili domáci závar pred bránou, no v 70. min P. Martinka hlavou dal na 2:1. V 78. min Floriš pridal tretí gól cementárov a v 80. min Kvasnica zvýšil na 4:1. Striedajúci Mosorjak ešte v 84. a v 86. min tesne minul bránu hostí.

Góly: 52. Mojto, 70. P. Martinka, 78. Floriš, 80. Kvasnica - 8. Baláž.

Rozhodoval Patrik Šamko, bez ŽK, 150 divákov.

LADCE: Vangel – Floriš, Machala (79. Mosorjak), M. Štrbák, Kvasnica, L. Sviečka, J. Haluska, Ondrašík, P. Martinka, Mojto, Mokrička.

V. HRADNÁ: I. Ježík – P. Ježík, M. Kováč, Marko (65. P. Ševčík), Petrík, Lobotka, Saloň, K. Kováč, M. Ševčík (68. Sýkora), Baláž (77. Konta), P. Kováč (58. A. Kováč). FERDINAND GACH

Prečítajte si tiež: Piatoligový nováčik zatiaľ nezaváhal

Plevník – Lehota pod Vtáčnikom 0:1 (0:0)

V prvom polčas mali viac z hry domáci, no príležitosti, ktoré mali Michal Buday, Dodek a Ilko gólom neskončili. Hostia občas pohrozili zo štandardiek, ale v prvom polčase sa diváci gólu nedočkali. Po prestávke v 53. min prerušila zápas silná búrka a takmer štvrťhodinu sa nehralo. Hneď po otvorení hry sa dostal k lopte v 54. min Benčat a technickou strelou k žrdi dal na 0:1. Plevníčania sa po góle nevedeli dostať do tempa, pretože dobre organizovaná obrana hostí ich do vyložených šancí nepustila. Zápas, ktorému by svedčila remíza, vyhrali šťastnejší hostia.

Gól: 54. Benčat.

Rozhodoval Juhos, ŽK: Dodek, Urík – Chrenko, Lalúch, Benčat, 150 divákov.

PLEVNÍK: Jozef Bednár - Čižmárik, Martin Zelenák, Butko, J. Kremeň, Ilko (75. Hrubo), A. Buday, P. Ďurkech, Dodek, Michal Buday, Urík (63. L. Pajger).

LEHOTA P /VT.: Jurenka – Jankula (61. Vida), Šimko, Benko, Hubočan, Chrenko (79. Belaň), Lalúch (87. Cipov), Duchoň (71. Rybár), Lučan, Benčat (90. Kohút), Roháč. (KR)

Tr. Turná – Brvnište 3:0 (0:0)

Domáci chceli v druhom zápase na vlastnom ihrisku bodovať a pripísať si prvé body do tabuľky. Od úvodu bol zápas opatrný a ani jedno mužstvo si nevypracovalo gólovú šancu. Až v 35. min nebezpečne pálil Stronček, ale brankár hostí bol pozorný. Druhý polčas začali lepšie hostia keď v 48. min nastrelili brvno. Domáci sa ale zobudili a prevzali hru do svojej moci. Nebezpečne strieľal opäť Stronček, ale brankár hostí svoje mužstvo podržal. Domáci tlačili, no chýbala finálna fáza. V 66. min bol po faule a druhej žltej karte vylúčený Decký. To hneď chceli domáci využiť, ale ďalšia strela Strončeka išla tesne nad. V 70. min po nevinnom centri domáci dokázali skórovať po chybe brankára hostí a bolo 1:0. V 77. min domáci vyhrávali už 2:0, keď sa po rohovom kope presadil Michal Kováč. V 78. min zvýšil po peknej akcii Konečný a upravil na 3:0.

Góly: 74. a 77. Konečný, 78. Michal Kováč.

Rozhodoval Drábik, ŽK: Bečka, M. Chorvát, Marek Kováč – Decký, Mário. Hároník, ČK: 60. Decký, 100 divákov.

TR. TURNÁ: Chochlík – Bednár, Matúš Kováč (83. Sedláček), Bečka, M. Chorvát (80. Vašek), Stronček (85. Vanko), P. Chorvát (17. Jambor), Michal Kováč, Poruban, Havier, Marek Kováč (71. Konečný).

BRVNIŠTE: Čapliar – Hudek, Kolembus, Matúš Hároník (46. Ľ. Hároník), Decký, V. Kramarík, Mário Hároník, Ofori, Pšurík, Belej, E. Slámka. JAKUB HORŇÁK

Pomoc súpera

V. Uherce - Pov. Bystrica 0:2 (0:0)

V prvom polčase sa hral vyrovnaný futbal, miernu prevahu mali hostia. Cez polčas musel byť zápas na dvadsať minút prerušený kvôli silnému dažďu. Pov. Bystrica sa ujala vedenia v 48. min kurióznym gólom, keď obranca V. Uheriec pri odkope trafil vlastného spoluhráča a od jeho hlavy sa lopta odrazila do siete – 0:1. Následne domáce šance Cígera, Kováča i Kundalu zneškodnil výborne chytajúci brankár hostí. V 71. min trafil k vzdialenejšej tyči J. Valient a bolo 0:2. Hostia boli futbalovejší a zaslúžene vyhrali. Cez polčas musel byť zápas na dvadsať minút prerušený kvôli silnému dažďu.

Góly: 48. vlastný Beliansky, 71. J. Valient.

Rozhodoval Zs. Kukan, ŽK: Škoda - Bušík, Vala,150 divákov.

TJ: Znášik – Preťo (76. Gaži), Štálnik, Cíger, Škoda, Petráš, Kováč, Beliansky, Kundala, Valter, Šorec.

MŠK: T. Kováč – Bušík, Vala, Vicena, F. Otradovec, Sloboda (86. S. Jakúbek), Čiernik (82. Jeleník), A. Valient, Zubek (87. Vadovský), Baránek (79. K. Masaryk), J. Valient (71. Ivanovič).

Ďalšie výsledky 3. kola: St. Turá – Podolie 3:2 (3:1), 18. Sládek, 20. Hornáček, 32. Valenčík – 9. a 51. Prosňanský, Bošany - Chocholná-Velčice 2:1 (1:1), 17. a a 48. Jánošov (prvý z 11 m) – 8. N. Cingel, Kanianka - Cigeľ 0:1 (0:0), 67. Medera, Zem. Kostoľany - Uhrovec 5:1 (1:1), 8., 61., 71. Mišeje (druhý z 11 m), 74., 89. Mrtvík (druhý z 11 m) - 2. Vavro.

3. ČSOB: Najlepšou ochranou proti hackerom sú vzdelaní klienti
  4. Viete, kto stojí za udalosťami Novembra 89?
  1. ČSOB: Najlepšou ochranou proti hackerom sú vzdelaní klienti
  2. Viete, kto stojí za udalosťami Novembra 89?

Zhorenisko strašilo na sídlisku dosť dlho. Likvidujú ho

Medzi panelákmi na sídlisku SNP straší už asi pol roka zhorenisko, ktoré zostalo po ničivom požiari objektu. Kedysi v ňom fungovala dokonca škola. Začiatkom tohto týždňa začali s odpratávaním.

Veľký prehľad mládežníckeho futbalu

Kompletné výsledky súťaží SFZ a ZSFZ.

V Trenčianskych Tepliciach mali ľudia útočiť na raky

Miestnych obyvateľov konanie ľudí prekvapilo, s niečím podobným sa doteraz nestretli.