V Prejte videli diváci dva hetriky

V oblasti začali už aj žiacke súťaže a pridala sa aj 8. liga mužov

Bodiná (v modrom) v súboji s Kameničanmi.(Zdroj: RADKA HRNČÍKOVÁ)

7. LIGA

Nováčik FC Púchov chcel doma potvrdiť výhru z Praznova, ale iniciatívu nalomili dva inkasované góly v prvej polovici polčasu. V záverečných sekundách domáci znížili, ale namiesto vyrovnania po prestávke trikrát inkasovali a prehru korigovali opäť v záverečných sekundách.

Favorit z Pruského viedol dvoma gólmi Jáňu, ale po rýchlom druhopolčasovom znížení Praznova o troch bodoch definitívne rozhodol až v poslednej minúte.

Súboj minuloročných nováčikov zvládli lepšie Lazy. Dvojgólový náskok hostia znížili ešte do prestávke, ale tri minúty pred koncom zaistil tretiu výhru Kmošenu.

Mikušovce viedli ešte po hodine hry s Dohňami iba 1:0, ale potom v rozpätí dvoch minút padli tri góly a odrazu bolo 3:1 a Š. Kristín výhru tesne pred koncom ešte navýšil.

Visolaje, ktoré doteraz nestratili ani bod, nečakane zakopli doma s D. Marikovou, keď o výhre hostí rozhodol štvrťhodinu pred koncom Orávik.

Súboj v Kolačíne v prvom polčase gól nepriniesol. Hneď po prestávke išiel Sverepec do vedenia, ktoré však vydržalo iba jedenásť minút a po góle Tlapáka sa body delili.

Do súťaže dobre vstúpila aj Šebešťanová, čo potvrdila proti pružine dvoma gólmi už do prestávky a naviac nepremenila jedenástku.

3. kolo: FC Púchov – Podvažie 2:5 (1:2), 45. Vyhnička, 90. vlastný M. Bednár – 10. a 89. L. Bednár, 17. P. Papšo, 67. Borčický, 72. Zelenák, Pruské – Praznov 3:1 (2:0), 28. a 36. Jáňa, 90. Ďuriš – 50. Galát, Lazy – Dolná Breznica 3:1 (2:1), 26. a 87. Kmošena, 33. Palider – 40. Dorotčin, Mikušovce – Dohňany 4:1 (1:0), 63. a 89. Š. Kristín, 26. Gašpárek, 62. Polacký – 64. Lukajka, Visolaje – Dolná Mariková 0:1 (0:0), 75. Orávik, Kolačín – Sverepec 1:1 (0:0), 57. Tlapák – 46. Dobrodenka, Šebešťanová – Pružina 2:0 (2:0), 6. Martin Dánek, 40. Bubník (43. Hladký Šebešťanová nepremenil 11 – tku).

8. LIGA

Lednica s kanonierom Bezákom otvorila skóre proti Lumaxu Horovce v 10. min, no hostia pomerne rýchlo vyrovnali. O výhre Hradčanu rozhodol, kto iný, než Bezák...

V Prejte si diváci pozreli sedem gólov, videli dva hetriky, po jednom na každej strane. Domáci viedli 2:0 a v 60. min už 4:1, no Hričo dvoma zlepenými gólmi znížil na 4:3 a domáci v závere udržali tesnú výhru.

Noska z Kameničian dal v priebehu šiestoch minút v Bodinej dva góly. Domáci Horec sa snažil, no gól Krabáča šesť minút pred koncom už iba zmiernil prehru.

Vrchteplá sa predstavila v Červenom kameni ako sebavedomý tím po dvoch góloch v prvom dejstve v úvode druhého dala za dve minúty dva góly a vedie priebžne tabuľku.

1. kolo: Hradčan Lednica – Lumax Horovce 2:1 (1:1), 10. a 70. Bezák – 18. Janíček, Prejta – Trstie 4:3 (3:1), 8., 40. a 60. Koťan, 17. Ondrušík – 35., 75. a 76. Hričo, Bodiná – Kameničany 1:2 (0:2), 84. M. Krabáč – 23. a 29. Noska, Červený Kameň – Vrchteplá 0:4 (0:2), 32. a 52. Novosad, 14. Vokel, 51. Michálek, Dynamo Orlové malo voľno.

4. LIGA ST. ŽIACI SEVER

1. kolo: D. Kočkovce – Papradno 1:8 (1:5), 37. Vráblik – 17., 20., 22., 31. a 55. R. Cabadaj, 11., 50. a 68. K. Jandúch, Domaniža – Prečín 20:0 (11:0), 2., 6., 9., 19., 28., 30., 34., 37. a 55. Dánek, 8., 20. a 69. Klimek, 38. a 42. Dalibor Marko, 26. Pavlovič, 32. Denis Marko, 62. Kohút, 65. Čelko, 47. Král, 60. M. Marko, Plevník – D. Mariková 4:2 (2:1), 17. Hrubo, 32. Slašťan, 40. Kucharík, 46. Kremeň – 21. a 55. Žiačik, Jasenica – Sverepec 1:5 (1:2), 14. Beník – 25. a 54. Zvak, 10. Richtárik, 58. Stacho, 67. Wallenfels, Udiča – Pružina 6:0 (2:0), 13., 45. a 70. L. Trško, 31. Gálik, 58. M. Beník, 61. Sirvoňová.

4. LIGA ST. ŽIACI JUH

1. kolo: Beluša – Ilava 7:0 (2:0), 38., 45. a 51. Rúček, 14. a 36. Kujaník, 10. Rybanský, 49. Staňová, Hradčan Lednica – Dohňany 12:0 (7:0), 4., 10., 25., 56. a 62. Matúš, 2., 54. a 67. E. Majerko, 7., 32. a 34. Hochla, 50. Barková, Lazy – Košeca 1:5 (1:0), 10. Janíček – 45., 45. a 65. Pagáč, 55. P. Žilka, 69. R. Žilka, Ladce – N. Dubnica 1:4 (1:3), 29. Prekop – 15. Úškrt, 22. Jordán, 24. Hajdina, 43. Tomanička, H. Poruba – Borčice 4:3 (2:2), 15. a 60. T. Staňo, 9. Ratica, 56. vlastný Krnáč – 9. Hlásny, 16. Ďuriš, 65. Vratko Holiček.

4. LIGA MLADŠÍ ŽIACI

1. kolo: Praznov – FC Púchov /Lúky 7:2 (3:2), 4., 26., 30., 31., 46., 50. a 60. Ježovicz – 23. Podolák, 27. Urík, Tatran Horovce – Lysá 7:0 (2:0), 10. a 54. Šatka, 41. a 60. D. Veliký, 20. Magdík, 33. Bartošek, 57. Baláž, Kolačín – Ilava 3:0 kontumačne, hostia neprišli.

Turnaj v Prejte vyhrali futbalisti z Kameničian

Prejta usporiadala medzinárodný futbalový turnaj.

O čom píšeme v novinách?

Aktuálne informácie z okresov Považská Bystrica, Púchov a Ilava nájdete každý týždeň vo vašom týždenníku MY Noviny stredného Považia (OBZOR).

Predali budovu materskej školy, chcú detské ihrisko. Pribudnúť by mali aj byty

Vo verejnej súťaži predali budovu, kde bola v minulosti materská škola. Už dlhšie neplnila svoj účel.

Ženy vychytali do sveta, majú veľa starých mládencov

Na dedinách ľudia veľa pracovných príležitostí nemajú. Mnohí sa sťahujú do miest alebo odchádzajú do zahraničia. Úbytok ľudí pociťujú najmä koncové obce v podhorských oblastiach.