Praznov a FC Púchov zaskočili tímy z čela

Sumár a komentáre 7. a 8. ligy + výsledky žiackych oblastných súťaží

Posledný zdolal prvého

7. LIGA

Podvažie hostilo poslednú Pružinu a po výhre pred týždňom nad FC Púchov túžilo po troch bodoch. Prvý polčas hostia odolávali, ale potom štyrikrát inkasovali a sú poslední, keď stále neskórovali.

Sverepec začal cestu ta prvou výhrou skvele a v 13. min po dvoch góloch M. Pajgera viedol 2:0. Hostia sa dokázali presadiť až v poslednej minúte, no Číž z jedenástky už prvú prehru neodvrátil.

D. Mariková povzbudená výhrou vo Visolajoch čakala na úvodný gól proti Kolačínu do 35. min, ale nakoniec nadelila súperovi tenisového kanára.

Favorizované Visolaje prišli do Dohnian vyhrať nad posledným tímom a ujali sa vedenia. Domáci v priebehu šiestich minút otočili na polčasových 2:1. Kujaník po hodine hry dvoma zlepenými gólmi za dve minúty skompletizoval hetrik a bolo 2:3. Deväť minút pred koncom však hostia nedali pozor na Bruna, ktorý Dohňanom zaistil premiérový sezónny bod.

D. Breznici sa nedarí, čo využil nováčik z Mikušoviec. Hostia zvládli úvodnú štvrťhodinu, keď dali dva góly a po prestávke výhru ešte navýšili.

Dočkal sa aj Praznov, ktorý mal na konte bodov nulu a dve domáce prehry. Ďalšiu už jeho hráči nepripustili, čo si odniesli dovtedy vedúce Lazy. Do prestávky viedol Skaličan 3:0 a na gól hostí odpovedali ešte dvoma vyhrali vysoko 5:1.

Prečítajte si tiež: V Prejte videli diváci dva hetriky

Nováčik FC Púchov nezlomil rýchly úvodný gól Prušťana Jáňu už v 2. min a Pavlis o štvrťhodinu vyrovnal. Pruské do prestávky opäť získalo vedenie 1:2, no hneď po prestávke Galovič premenil jedenástku a začínalo sa odznova. Domáci dali dva góly a súper už iba štyri minúty pred koncom zmiernil prehru na 4:3.

4. kolo: Podvažie – Pružina 4:0 (0:0), 54. L. Bednár, 72. Ďuriš, 80. Borčický, 83. Majerčík, Sverepec – Šebešťanová 2:1 (2:0), 9. a 13. M. Pajger (prvý z 11 m) – 90. Číž (11 m), Dolná Mariková – Kolačín 6:0 (2:0), 39. a 80. Mihálik, 35. Hrkota, 62. R. Polník, 71. L. Huličiak, 75. Šubík, Dohňany – Visolaje 3:3 (2:1), 29. Kozma, 35. Mahút, 81. Brun – 25., 64. a 66. Kujaník, Dolná Breznica – Mikušovce 0:4 (0:2), 11. Bosák, 17. Š. Kristín, 58. L. Budjač, 84. M. Štefanec, Praznov – Lazy 5:1 (3:0), 7. a 45. Galát, 15. M. Kostelanský, 74. M. Šaradín, 80. Hlavoň – 68. Palider, FC Púchov – Pruské 4:3 (1:2), 17. a 76. Pavlis, 48. Galovič (11 m), 63. Novosedliak – 2. Jáňa, 39. Kubo, 86. M. Tomanica.

8. LIGA

Vrchteplá po výhre v prvom kole siahala v Horovciach po ďalšej, keď v závere ju dostal do vedenia premenenou penaltou Marek Kuriš. Hráči Lumaxu Horovce zabojovali a v priebehu troch minút otočili stav na 2:1 a získali tri body.

Kameničany potvrdili úlohu favorita a tri góly Červenému Kameňu stačili na pohodlné víťazstvo a posun na prvú priečku, kým hostia sú poslední so skóre 0:7.

Vlaňajšie prekvapenie Trstie nedokázalo nájsť recept na obranu Bodinej, ktorej hráči od 55. do 65. min zasadili domácim tri gólové údery a odčinili tak domácu prehru s Kameničanmi v úvodnom zápase.

Hradčan Lednica sa nedokázal presadiť proti hráčom Orlového, ktorého od 19. min dokázalo udržať najtesnejšie víťazstvo.

2. kolo: Lumax Horovce – Vrchteplá 2:1 (0:0), 81. Štefanec, 84. Vozár – 74. Marek Kuriš (11 m), Kameničany - Červený Kameň 3:0 (2:0), 8. P. Buday, 38. P. Slávik, 82. Dian - 55. M. Jakúbek (Č. Kameň) nepremenil 11 – tku), Trstie – Bodiná 0:3 (0:0), 55. Tomašík, 59. Uhlárik, 65. Krabáč, Hradčan Lednica – Dynamo Orlové 0:1 (0:1), 19. Pavlík, Prejta mala voľno.

4. LIGA ST. ŽIACI SEVER

2. kolo: Papradno – Pružina 2:0 (1:0), 31. R. Cabadaj, 60. Vystrčil, Sverepec – Udiča 0:4 (0:1), 6. a 43. L. Trško, 48. a 69. M. Beník, Dolná Mariková – Jasenica 2:1 (1:0), 35. M. Žiačik, 43. Šikulinec – 45. Babuša, Prečín – Plevník 2:5 (1:3), 17. Špánik, 51. A. Kostelanský – 34., 35., 39. a 61. Gaňa, 24. Prášek, Dolné Kočkovce – Domaniža 0:12 (0:6), 4., 15., 34., 51. a 61. Danek, 32. a 49. Kohút, 8. Dalibor Marko, 18. vlastný Koncový, 44. Klimek, 64. Král, 68. Michal Marko.

4. LIGA ST. ŽIACI JUH

2. kolo: Ilava – Borčice 13:2 (6:0), 5., 22., 33., 35., 50. a 61. Palkovič, 38., 46. a 66. Roháč, 2. Straňák, 16. Híreš, 19. Bagín, 58. Srnec – 54. Krnáč, 59. Ďuriš, Nová Dubnica - Horná Poruba 4:1 (3:1), 6. Molnár, 22. Záhorský, 35. Tomanička, 69. Šimko – 17. T. Staňo, Košeca – Ladce 16:1 (7:1), 18., 22. a 34. P. Žilka, 7. a 32. M. Palček, 7. a 52. Čepák, 28. a 53. Kvasnica, 45. a 62. Špánik, 54. a 69. R. Žilka, 61. a 66. Škrovánek, 67. Belian – 35. Jesenský (11 m), Dohňany – Lazy 0:9 (0:4), 26., 32., 37. a 45. Janíček, 30. a 70. Luliak, 2. Martinko, 60. vlastný J. Klučka, 67. Ondrička, Beluša – Hradčan Lednica 2:2 (2:2), 16. Lamačka, 32. Kujaník – 13. a 17. Mário Matúš.

4. LIGA MLADŠÍ ŽIACI

2. kolo: FC Púchov /Lúky – Ilava 3:3 (1:3), 7. Ježovicz, 35. Cabúková, 57. Eštok – 12. Jašúrek, 17. Kameništiak, 19. Kis, Lysá – Kolačín 0:9 (0:2), 6. a 44. Čačko, 32. a 59. Tašár, 47. a 53. Falath, 17. Prostinák, 40. Mlynek, 60. Porubčan, Praznov – Tatran Horovce 0:6 (0:4), 4. a 24. Machara, 14. a 36. Šatka, 19. a 41. Bartošek.

1. Tatran Horovce 2 2 0 0 13:0 6

2. Kolačín 2 2 0 0 12:0 6

3. FC Púchov /Lúky 2 1 1 0 10:5 4

4. Ilava 2 0 1 1 3:6 1

5. Praznov 2 0 0 2 2:13 0

6. Lysá 2 0 0 2 0:16 0