Nováčik z Mikušoviec je prvý o jeden gól

Sumár a komentáre 5. kola 7. a 8. futbalovej ligy

Prečítajte si tiež: Výber ZSFZ bude reprezentovať Slovensko Čítajte

7. LIGA

Podvažie po nedávnej výhre na ihrisku FC Púchov odolávalo takmer celý prvý polčas v Pruskom, ale potom inkasovalo z pokutového kopu. Víťaznú definitívu pre domácich zariadil v záverečnej štvrťhodine dvoma presnými zásahmi Lukáč.

Nováčik FC Púchov viedol dlho v Lazoch, no domáci dvoma gólmi v priebehu troch duel dokonale otočili.

Ďalší nováčik Mikušovce to s pobytom v popredí tabuľky myslí vážne, čo dokázal v súboji s Praznovom. Pomohol k tomu gól už v 3. min, a hoci súper po prestávke znížil na 2:1, domáci pridali ďalšie dva góly a s o gól lepším skóre ako Pruské sa usadili na prvom mieste.

Drámu zažili diváci vo Visolajoch, kde H. Breznica v závere prvého polčasu získala vedenie 1:3. Snahu o obrat naštartoval Liška gólom na 2:3 a tento stav bol ešte v 87. min. V záverečnom nápore hostia neodolali a inkasovali tri góly – 5:3.

Dohňany vyhrávali v Kolačíne po premenenej jedenástke, kým domáci o trinásť minút rovnakú šancu nevyužili. Po príchode z kabín Kolačín vyrovnal a a Haviar po hodine hry dal víťazný gól domácich.

D. Mariková potvrdzuje dobrú formu a dvoma gólmi R. Polníka si odviezla tri body zo Šebešťanovej, ktorej hráči sa nedokázali ani raz strelecky presadiť.

Derby v Pružine zvládlo Sverepec na jednotku, keď po bezgólovom polčase zaťažil konto domáceho brankára štyrmi gólmi. Pružina sa strelecky trápi a už 450 minút v novom ročníku nedokázala skórovať.

5. kolo: Pruské – Podvažie 3:0 (1:0), 76. a 87. Lukáč, 41. V. Suchánek (11 m), Lazy – FC Púchov 2:1 (0:1), 72. Marcius, 75. V. Mácsai – 31. Remiš, Mikušovce – Praznov 4:1 (2:0), 3. Bosák, 45. Mojto, 60. L. Budjač (11 m), 66. Kobela - 55.Galát, Visolaje – Dolná Breznica 5:3 (1:3), 38. a 72. Liška, 87. Hrubo, 88. Pazdera, 90. Šuly – 21. a 39. P. Ilavský, 44. Peter Gabriš, Kolačín – Dohňany 2:1 (0:1), 47. P. Ďatko, 62. Haviar (20. Michálik nepremenil 11 – tku) – 9. Jancík (11 m), Šebešťanová – Dolná Mariková 0:2 (0:1), 45. a 53. R. Polník, Pružina – Sverepec 0:4 (0:0), 57. a 63. D. Otradovec, 51. M. Pajger, 84. Hôrkový.

8. LIGA

Orlovčania nedokázali prekonať dobrú defenzívu Lumaxu Horovce a vyzeralo to na bezgólovú remízu. Hostia v samom závere dvakrát udreli P. Štefancom a odviezli si tri body.

Prejta je jediným tímom s plným počtom bodov, čo potvrdila jediným gólom Švajdu proti Lednici.

Červený Kameň opäť vyšiel naprázdno, aj keď sa jeho hráči po hodine dočkali prvého gólu v súťaži, ktorý znamenal vedenia 1:0. radosť trvala iba dvanásť minút, potom Trstie za osem minút troma gólmi otočilo na konečných 1:3.

Vrchteplá rýchlo viedla proti Kameničanom, za ktoré v závere prvého polčasu dvakrát skóroval P. Buday – 1:2. Hostia vedenie neudržali, o čo sa postaral domáci Mihálek, ale aj tak sú na prvom mieste.

3. kolo: Dynamo Orlové – Lumax Horovce 0:2 (0:0), 89. a 90. P. Štefanec, Prejta - Hradčan Lednica 1:0 (0:0), 53. Švajda, Červený Kameň – Trstie 1:3 (0:0), 60. Meliška – 72. a 74. Hlaváč, 80. Brezničan, Vrchteplá – Kameničany 2:2 (1:2), 6. a 68. Michálek – 42. a 45. P. Buday, Bodiná mala voľno.

1. Kameničany 3 2 1 0 7:3 7

2. Prejta 2 2 0 0 5:3 6

3. Lumax Horovce 3 2 0 1 5:3 6

4. Vrchteplá 3 1 1 1 7:4 4

5. Bodiná 2 1 0 1 4:2 3

6. Hr. Lednica 3 1 0 2 2:3 3

7. D. Orlové 2 1 0 1 1:2 3

8. Trstie 3 1 0 2 6:8 3