Sobota, 21. október, 2017 | Meniny má Uršuľa

Výborný štart dubnických hokejistov

Prvoligoví hokejisti mali na programe 1. kolo

Osmos Bratislava – Pov. Bystrica 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)

Domáci nastúpili s troma bývalými reprezentantmi proti mladému tím Pov. Bystrice. Prvá tretina bola vyrovnaná a bez vylúčení, jediný úspešný strelec bol domáci Klučiar. Panteri sa potom ubránil presilovke, ale v polovici zápasu nevyužili veľkú šancu na vyrovnanie pri minútovej presilovke 5:3. nasledoval trest, lebo najprv Mucha a o dve minúty Podhradský zvyšovali na 3:0. Záverečnú časť začala Pov. Bystrica dvoma nevyužitými presilovkami a po nich inkasovala od Miklíka štvrtý gól v 46. min. Pov. Bystrica bojovala až do konca a najprv po Zlochovej prihrávke dal prvý gól v 54. min Hrušík a o minútu po spolupráci s M. Dolinajcom uzavrel Koleda na konečných 4:2.

Góly: 15. Klučiar, 33. Mucha, 35. Podhradský, 46. Miklík – 54. Hrušík, 55. Koleda.

OSMOS: Srnec – Obšut, Podhradský, Vidovič, Kuzmín, Valjent, Ficel, Roth, Guoth – Miklík, Gron, J. Ručkay, Klučiar, F. Novák, Mucha, Brodek, Šalka, Danišovský, Horský, Mlynčár, Krajč.

POV. BYSTRICA: Dzubina – Niník, Koleda, Leško, Dvořák, Pavlovič, Bajaník, Solar, Majerčík – Valášek, Schroner, M. Dolinajec, Cíger, Zlocha, Hrušík, Blaško, Jurášek, Brveník, Švantner, Kožúrik, Rodionov.

Dubnica – Trnava 7:2 (2:0, 3:1, 2:1)

Nováčik začal výborne a už v 6. min po Nemčekovej prihrávke otvoril skóre Kluka. Potom nasledovalo niekoľko vylúčení na oboch stranách a v 20. min pri presilovke zvýšil Nemček na 2:0. V 27. min Roth pri oslabení znížil na 2:1, no už o polminútu odpovedal Kluka a ten istý hráč dosiahol v 36. min hetrik – 4:1. O jedenásť sekúnd premenil Ďuriš trestné strieľanie za Ševčíkov faul – 5:1. Dubnica potom nevyužila presilovku, ale hneď v úvode tretej tretiny, kto iný ako Kluka, zvyšoval na 6:1. Štyri minúty pred koncom dal siedmy gól Hegyi, ale v poslednej minúte mal posledné slovo Ftáčnik – 7:2.

Góly: 6., 27., 36. a 41. Kluka, 20. Nemček, 36. Ďuriš (tr. strieľanie), 56. Hegyi – 27. Roth, 60. Ftáčnik.

DUBNICA: Kutej – Habšuda, Bobček, Burzala, Rehák, L. Ďurkech, E. Bednár, Madový, Trška – Jakúbek, Ďuriš, Briestenský, Kluka, Hegyi, Nemček, Kútny, Švec, D. Trenčan, Špankovič, Jakubík, Kanaet.

TRNAVA: Gibl (Juríček) – Poláček, Mihalko, Mrázik, Bílik, Košecký, Burzík, Keleši – Lukačovič, Hrbáčik, Kamenický, Róth, Valent, Andrisík, Brzák, Ševčík, Ftáčnik, Mrava, Klema, Mikeš.

1. kolo: Sp. N. Ves – N. Zámky B 9:2 (3:1, 3:1, 3:0), Ferleťák 2, Adamčík, Nagy, Štrauch, Lesňák, Osuský, Vartovník, Mikula – D. Novák, Trávniček, Skalica – Prešov 3:2 (1:0, 1:0, 1:2), Horváth 2, Jarolín – Oško, Šimčák, Topoľčany – Michalovce 0:3 (0:2, 0:0, 0:1), Fajčák, Hančák, Hamráček.

1. Michalovce 2 1 1 0 8:4 5

2. Sp. N. Ves 1 1 0 0 9:2 3

3. Dubnica 1 1 0 0 7:2 3

4. Prešov 2 1 0 1 8:5 3

5. Osmos 1 1 0 0 4:2 3

6. Skalica 1 1 0 0 3:2 3

7. Orange 20 2 0 1 1 6:11 1

8. Pov. Bystrica 1 0 0 1 2:4 0