Piatok, 23. február, 2018 | Meniny má Roman, Romana
Pridajte si svoje mesto

Voľby sa blížia. Viete, kto kandiduje za váš okres?

O zložení krajského zastupiteľstva a predsedovi samosprávneho kraja rozhodnú občania vo voľbách 4. novembra. Pozrite si, ktorý kandiduje v okresoch Považská Bystrica, Púchov a Ilava.

(Zdroj: ilustračné foto Petit Press)

Volebná komisia samosprávneho kraja na svojom zasadnutí dňa 11. septembra zaregistrovala všetky kandidátne listiny kandidátov na poslancov Zastupiteľstva TSK za volebný obvod Považská Bystrica a Ilava. Vo volebnom obvode Púchov nezaregistrovala nezávislého kandidáta na poslanca Ing. Ferdinanda Vavríka. Kandidáti, ktorých volebná komisia nezaregistrovala, sa môžu obrátiť na súd, ktorý má do 20. septembra povinnosť rozhodnúť.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:O kreslo župana chce bojovať sedem kandidátov
Článok pokračuje pod video reklamou

Okres Považská Bystrica – 5 poslancov

1. Miroslav Biel (36) - obrábač kovov, Považská Bystrica, VZDOR - strana práce

2. Marian Gazdík (64) – dôchodca, Považská Bystrica, Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko

3. Ján Harant, Ing. (56) – riaditeľ, Považská Bystrica, SMER – sociálna demokracia, Slovenská národná strana, MOST - HÍD, Strana zelených

4. Michal Haviar (20) - operátor výroby, Považská Bystrica, Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko

5. Martin Jágrik (36) – robotník, Považská Bystrica, VZDOR - strana práce

6. Karol Janas, doc., PhDr., PaedDr., PhD. (47) – primátor, Považská Bystrica, SMER – sociálna demokracia, Slovenská národná strana, MOST - HÍD, Strana zelených

7. Ľubomír Kubovič, Ing. (62) - riaditeľ MŠK, Považská Bystrica, nezávislý kandidát

8. Anton Lagíň (52) – starosta, Prečín, nezávislý kandidát

9. Stanislav Lališ, Ing. (58) – technik, Papradno, nezávislý kandidát

10. Jana Mahdoňová (60) – zlievarenská pracovníčka, Považská Bystrica, Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko

11. František Matušík (34) - starosta obce, Domaniža, nezávislý kandidát

12. Zuzana Motlová (24) – ekonómka, Plevník – Drienové, Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko

13. Róbert Noga (24) – vodič, Považská Bystrica, Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko

14. Milan Oršula, Ing. (34) – informatik, Považská Bystrica, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a

nezávislé osobnosti (OĽANO), Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, NOVA, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska

15. Andrej Péli, Mgr. (29) – živnostník, Považská Bystrica, nezávislý kandidát

16. Pavel Petrík, Ing. (62) - vedúci odboru, Považská Bystrica, SMER – sociálna demokracia, Slovenská národná strana, MOST - HÍD, Strana zelených

17. Iveta Pospíšilová, PhDr. (53) - vedúca sestra, Považská Bystrica, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, NOVA, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska

18. Marián Puček, Mgr. (48) – projektový manažér, Považská Bystrica, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska

konzervatívna strana, NOVA, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska

19. Juraj Smatana, Mgr. (51) – učiteľ, Považská Bystrica, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, NOVA, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska

20. Igor Steiner, MUDr. (51) – lekár, Považská Bystrica, SMER – sociálna demokracia, Slovenská národná strana, MOST - HÍD, Strana zelených

21. Roman Španihel, Ing. (45) – starosta, Papradno, nezávislý kandidát

22. Jarmila Tesková, Mgr. (50) – riaditeľka základnej školy, Považská Bystrica, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, NOVA, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska

23. Jaroslav Urík (28) – programátor konzultant, Plevník – Drienové, nezávislý kandidát

24. Viera Zboranová, Ing. (46) - vedúca odboru výstavby na MsÚ, Papradno, nezávislý kandidát

25. Peter Zvak (46) – živnostník, Považská Bystrica, SMER – sociálna demokracia, Slovenská národná strana, MOST - HÍD, Strana zelených

Okres Púchov – 3 poslanci

1. Miroslav Bučko, Mgr. (54) – učiteľ, Púchov, nezávislý kandidát

2. Cyril Crkoň, Bc. (46) – učiteľ, Púchov, nezávislý kandidát

3. Jaroslav Čibenka, JUDr. (33) – advokát, Púchov, nezávislý kandidát

4. Miriam Gabčová, Ing., Ph.D. (42) živnostníčka, Púchov, nezávislý kandidát

5. Rastislav Henek, Mgr. (42) - primátor mesta, Púchov, nezávislý kandidát

6. Marian Horečný, Mgr. (46) - starosta obce, Lednické Rovne, SMER – sociálna demokracia, Slovenská národná strana, MOST - HÍD, Strana zelených

7. Peter Hudák (52) – školník, Púchov, nezávislý kandidát

8. Igor Hurta, MUDr. (45) – lekár, Púchov, nezávislý kandidát

9. Roman Hvizdák (41) - manažér v oblasti kultúry, Púchov, nezávislý kandidát

10. Michal Janek (34) – podnikateľ, Visolaje, NÁRODNÁ KOALÍCIA

11. Andrea Jankovičová, Ing. (46) - štátna správa – radkyňa, Beluša, SMER – sociálna demokracia, Slovenská národná strana, MOST - HÍD, Strana zelených

12. Daniel Krištof (29) – expedičný pracovník, Púchov, Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko

13. Miroslav Kubičár, PaedDr. (57) - riaditeľ Gymnázia, Púchov, nezávislý kandidát

14. Ivan Kubiš (44) – živnostník, Púchov, nezávislý kandidát

15. Ján Lameš (62) – dôchodca, Lednické Rovne, Komunistická strana Slovenska

16. Jaroslav Mazúr (53) - chladiar v mäsokombináte, Beluša, Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko

17. Pavel Melišík, Ing. (67) – dôchodca, Púchov, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, NOVA, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska

18. Pavol Mičuda, Mgr. (57) – učiteľ, Horovce, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, NOVA, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska

19. Marián Michalec, Mgr. (50) – manažér, Púchov, nezávislý kandidát

20. Marián Mišún (37) – robotník, Púchov, Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko

21. Ján Okrajek (18) – študent, Lysá pod Makytou, nezávislý kandidát

22. Milan Panáček, Ing. (40) - starosta obce, Dohňany, SMER – sociálna demokracia, Slovenská národná strana, MOST - HÍD, Strana zelených

23. Ján Prekop (59) - starosta obce, Beluša, nezávislý kandidát

24. Lukáš Raník, Ing. (29) – poslanec mestského zastupiteľstva, Púchov, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, NOVA, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska

25. Peter Regina, Bc. (50) – starosta, Dolné Kočkovce, NÁRODNÁ KOALÍCIA

26. Miloš Svoboda, Ing. (57) – konateľ spoločnosti, Púchov, nezávislý kandidát

Okres Ilava – 5 poslancov

1. Pavol Bagin, Ing. (64) - riaditeľ strednej priemyselnej školy, Dubnica nad Váhom, SMER – sociálna demokracia, Slovenská národná strana, MOST - HÍD, Strana zelených

2. Anton Bajzík, Ing. (47) – farmár, Ilava, SDKÚ - DS – Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana

3. Juraj Bartoš (46) - vedúci výroby, Košeca, Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko

4. Marek Behan, Bc. (23) - občiansky aktivista, Dubnica nad Váhom, Nezávislosť a Jednota

5. Eva Bočincová, Mgr. (56) – analytička, Dubnica nad Váhom, nezávislý kandidát

6. Radomír Brtáň, Mgr. (39) - starosta obce, Košeca, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a

nezávislé osobnosti (OĽANO), Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, NOVA, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska

7. Matej Buček, Ing. (28) – živnostník, Dubnica nad Váhom, Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko

8. Pavol Budinský (48) – živnostník, Dubnica nad Váhom, Národ a Spravodlivosť - naša strana

9. Viliam Cíbik, MUDr., Ph.D. (54) - lekár, starosta, Pruské, nezávislý kandidát

10. Pavol Duvač, Mgr. (47) – vychovávateľ, Ilava, NÁRODNÁ KOALÍCIA

11. Juraj Hort, Ing. (37) – podnikateľ, Nová Dubnica, nezávislý kandidát

12. Michal Kňažek (38) - operátor vo výrobe, Bolešov, SME RODINA - Boris Kollár

13. Jaroslav Koyš, Ing. (46) - starosta obce, Ladce, SMER – sociálna demokracia, Slovenská národná strana, MOST - HÍD, Strana zelených

14. Peter Krupa (37) - poslanec NRSR, Nová Dubnica, Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko

15. Michal Marcin, Ing. (28) – majster, Dubnica nad Váhom, Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko

16. Peter Marušinec, Ing. (36) - primátor mesta, Nová Dubnica, SMER – sociálna demokracia, Slovenská národná strana, MOST - HÍD, Strana zelených

17. Denis Párovský (25) - obrábač kovov, Ilava, Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko

18. Štefan Prekop, Ing. (54) - technik, Nová Dubnica, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a

nezávislé osobnosti (OĽANO), Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana,

NOVA, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska

19. Martin Rác, Ing. (38) – starosta, Bolešov, nezávislý kandidát

20. Milan Staňo, Ing. (52) - starosta obce, Horná Poruba, SMER – sociálna demokracia, Slovenská národná strana, MOST - HÍD, Strana zelených

21. Emil Suchánek, Ing. (62) – personálny konzultant a kouč, Dubnica nad Váhom, nezávislý kandidát

22. Dana Šťastná, Ing. (49) – prednostka okresného úradu, Dubnica nad Váhom, SMER - sociálna

demokracia, Slovenská národná strana, MOST - HÍD, Strana zelených

23. Gabriela Švecová, Bc. (42) – starostka, Tuchyňa, nezávislý kandidát

24. Rastislav Turčík, Mgr. (36) – manažér, Ilava, Nezávislosť a Jednota

25. Karol Uváčik, Ing. (49) - konateľ spoločnosti, Nová Dubnica, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, NOVA, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska

26. Patrik Živojinov, Bc. (37) – administratívny pracovník,Ilava, SME RODINA - Boris Kollár

Ďalšie články z témy Voľby do VÚC 2017 (župné voľby)

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Voľby do VÚC 2017 (župné voľby)  na domov.sme.sk
Článok je zaradený aj do ďalších tém Voľby do VÚC 2017 Trenčín (župné voľby)

  1. Celozápasové trápenie so šťastným koncom Foto 132
  2. Je už vyše dvestoročný deduško a stále vyhráva 130
  3. Správu o bombe nahlásil z požičaného telefónu 114
  4. Pálené zbierajú masky, aby sa vyhodnotilo to najlepšie 110
  5. Bábätká,ktoré sa narodili v našom regióne Foto 101
  6. Chlap s kyjakom či slamená rodina boli ako masky z filmu Foto 63
  7. Trom členom zločineckej skupiny Dvojičky uložili dlhoročné tresty 55
  8. Babizne boli poriadne dotieravé, šľahajú s jalovcom Foto 48
  9. Žiaci bojovali o Pohár predsedu KM oBFZ 47
  10. Bábätká z považskobystrického regiónu Foto 37

Najčítanejšie správy

Považská Bystrica

Celozápasové trápenie so šťastným koncom

V dohrávke hádzanárskej extraligy hrala Pov. Bystrica s Hlohovcom

Je už vyše dvestoročný deduško a stále vyhráva

V starých kostoloch sa skrýva veľa historických pokladov. Jeden z nich – barokový organ, je aj vo farskom kostole v Pruskom.

Správu o bombe nahlásil z požičaného telefónu

Požičiavať telefón iným ľuďom sa nevypláca. Presvedčila sa o tom aj jedna Dubničanka. Je telefón využil páchateľ na anonymné oznámenie o uloženie bomby.

Pálené zbierajú masky, aby sa vyhodnotilo to najlepšie

Vo fašiangovom sprievode, ktorý putoval Mestečkom, sa objavilo aj jedno nezvyčajné vozidlo. Zbieralo vzácne tekuté príspevky. Jeho prítomnosť súvisela s tradíciou, ktorú udržiavajú už dlhšie.

Bábätká,ktoré sa narodili v našom regióne

Fotografie detičiek z nášho regiónu, ktoré nájdete nielen v čísle 6 MY Noviny Stredného Považia, sa narodili v považskobystrickej a trenčianskej nemocnici.

Blízke regióny

V okolí Bojníc sa pohybuje medveď

V uplynulých dňoch poľovníci zaznamenali nad chatovou oblasťou výskyt medvedej rodinky.

Jaroslav nahlásil bombu v hoteli Javorina. Hrozí mu až päť rokov

Policajti z Nového Mesta nad Váhom obvinili Jaroslava z Brezovej pod Bradlom zo šírenia poplašnej správy.

Rybníček v mestskom parku zrevitalizujú

Jazierko v parku je mestské, o život v ňom sa starajú rybári. Po jeho vyčistení bude slúžiť najmä deťom.

Výstavba biokúpaliska je otázna, je možné, že mesto odstúpi od zmluvy

Plány boli veľkolepé, či sa však s výstavbou biokúpaliska v Kysuckom Novom Meste skutočne začne, je otázne. Momentálne je jedným z problémov voda.

Roman Kontšek: Pri troche šťastia sme mohli už pri premiére na zimnej olympiáde siahať na medailu

Roman Kontšek, bývalý žilinský i reprezentačný hokejista, porozprával pre náš web svoj hokejový príbeh.

Všetky správy

Vlhová dosiahla životný úspech v kombinácii, skončila piata

Zlato si vyjazdila Švajčiarka Michelle Gisinová.

Auto narazilo do skupiny detí, zranených je dvanásť školákov

Nehoda sa stala pri Spišskom Bystrom v okrese Poprad.

Ak ma chcel niekto položiť, tak sa mu to nepodarilo, vraví Paulína Fialková

Slovenská ženská štafeta skončila na olympiáde v Pjongčangu na výbornom piatom mieste.

Murínová: Poliaková podala taký výkon, až mi tiekli slzy

Fialková navonok vyzerala, že je v poriadku, ale vnútorne s tým stále bojovala, priznáva jej trénerka Anna Murínová.