Volebná komisia samosprávneho kraja na svojom zasadnutí dňa 11. septembra zaregistrovala všetky kandidátne listiny kandidátov na poslancov Zastupiteľstva TSK za volebný obvod Považská Bystrica a Ilava. Vo volebnom obvode Púchov nezaregistrovala nezávislého kandidáta na poslanca Ing. Ferdinanda Vavríka. Kandidáti, ktorých volebná komisia nezaregistrovala, sa môžu obrátiť na súd, ktorý má do 20. septembra povinnosť rozhodnúť.
O kreslo župana chce bojovať sedem kandidátov ČítajteOkres Považská Bystrica – 5 poslancov
1. Miroslav Biel (36) - obrábač kovov, Považská Bystrica, VZDOR - strana práce
2. Marian Gazdík (64) – dôchodca, Považská Bystrica, Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko
3. Ján Harant, Ing. (56) – riaditeľ, Považská Bystrica, SMER – sociálna demokracia, Slovenská národná strana, MOST - HÍD, Strana zelených
4. Michal Haviar (20) - operátor výroby, Považská Bystrica, Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko
5. Martin Jágrik (36) – robotník, Považská Bystrica, VZDOR - strana práce
6. Karol Janas, doc., PhDr., PaedDr., PhD. (47) – primátor, Považská Bystrica, SMER – sociálna demokracia, Slovenská národná strana, MOST - HÍD, Strana zelených
7. Ľubomír Kubovič, Ing. (62) - riaditeľ MŠK, Považská Bystrica, nezávislý kandidát
8. Anton Lagíň (52) – starosta, Prečín, nezávislý kandidát
9. Stanislav Lališ, Ing. (58) – technik, Papradno, nezávislý kandidát
10. Jana Mahdoňová (60) – zlievarenská pracovníčka, Považská Bystrica, Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko
11. František Matušík (34) - starosta obce, Domaniža, nezávislý kandidát
12. Zuzana Motlová (24) – ekonómka, Plevník – Drienové, Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko
13. Róbert Noga (24) – vodič, Považská Bystrica, Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko
14. Milan Oršula, Ing. (34) – informatik, Považská Bystrica, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a
nezávislé osobnosti (OĽANO), Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, NOVA, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska
15. Andrej Péli, Mgr. (29) – živnostník, Považská Bystrica, nezávislý kandidát
16. Pavel Petrík, Ing. (62) - vedúci odboru, Považská Bystrica, SMER – sociálna demokracia, Slovenská národná strana, MOST - HÍD, Strana zelených
17. Iveta Pospíšilová, PhDr. (53) - vedúca sestra, Považská Bystrica, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, NOVA, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska
18. Marián Puček, Mgr. (48) – projektový manažér, Považská Bystrica, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska
konzervatívna strana, NOVA, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska
19. Juraj Smatana, Mgr. (51) – učiteľ, Považská Bystrica, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, NOVA, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska
20. Igor Steiner, MUDr. (51) – lekár, Považská Bystrica, SMER – sociálna demokracia, Slovenská národná strana, MOST - HÍD, Strana zelených
21. Roman Španihel, Ing. (45) – starosta, Papradno, nezávislý kandidát
22. Jarmila Tesková, Mgr. (50) – riaditeľka základnej školy, Považská Bystrica, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, NOVA, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska
23. Jaroslav Urík (28) – programátor konzultant, Plevník – Drienové, nezávislý kandidát
24. Viera Zboranová, Ing. (46) - vedúca odboru výstavby na MsÚ, Papradno, nezávislý kandidát
25. Peter Zvak (46) – živnostník, Považská Bystrica, SMER – sociálna demokracia, Slovenská národná strana, MOST - HÍD, Strana zelených
Okres Púchov – 3 poslanci
1. Miroslav Bučko, Mgr. (54) – učiteľ, Púchov, nezávislý kandidát
2. Cyril Crkoň, Bc. (46) – učiteľ, Púchov, nezávislý kandidát
3. Jaroslav Čibenka, JUDr. (33) – advokát, Púchov, nezávislý kandidát
4. Miriam Gabčová, Ing., Ph.D. (42) živnostníčka, Púchov, nezávislý kandidát
5. Rastislav Henek, Mgr. (42) - primátor mesta, Púchov, nezávislý kandidát
6. Marian Horečný, Mgr. (46) - starosta obce, Lednické Rovne, SMER – sociálna demokracia, Slovenská národná strana, MOST - HÍD, Strana zelených
7. Peter Hudák (52) – školník, Púchov, nezávislý kandidát
8. Igor Hurta, MUDr. (45) – lekár, Púchov, nezávislý kandidát
9. Roman Hvizdák (41) - manažér v oblasti kultúry, Púchov, nezávislý kandidát
10. Michal Janek (34) – podnikateľ, Visolaje, NÁRODNÁ KOALÍCIA
11. Andrea Jankovičová, Ing. (46) - štátna správa – radkyňa, Beluša, SMER – sociálna demokracia, Slovenská národná strana, MOST - HÍD, Strana zelených
12. Daniel Krištof (29) – expedičný pracovník, Púchov, Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko
13. Miroslav Kubičár, PaedDr. (57) - riaditeľ Gymnázia, Púchov, nezávislý kandidát
14. Ivan Kubiš (44) – živnostník, Púchov, nezávislý kandidát
15. Ján Lameš (62) – dôchodca, Lednické Rovne, Komunistická strana Slovenska
16. Jaroslav Mazúr (53) - chladiar v mäsokombináte, Beluša, Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko
17. Pavel Melišík, Ing. (67) – dôchodca, Púchov, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, NOVA, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska
18. Pavol Mičuda, Mgr. (57) – učiteľ, Horovce, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, NOVA, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska
19. Marián Michalec, Mgr. (50) – manažér, Púchov, nezávislý kandidát
20. Marián Mišún (37) – robotník, Púchov, Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko
21. Ján Okrajek (18) – študent, Lysá pod Makytou, nezávislý kandidát
22. Milan Panáček, Ing. (40) - starosta obce, Dohňany, SMER – sociálna demokracia, Slovenská národná strana, MOST - HÍD, Strana zelených
23. Ján Prekop (59) - starosta obce, Beluša, nezávislý kandidát
24. Lukáš Raník, Ing. (29) – poslanec mestského zastupiteľstva, Púchov, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, NOVA, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska
25. Peter Regina, Bc. (50) – starosta, Dolné Kočkovce, NÁRODNÁ KOALÍCIA
26. Miloš Svoboda, Ing. (57) – konateľ spoločnosti, Púchov, nezávislý kandidát
Okres Ilava – 5 poslancov
1. Pavol Bagin, Ing. (64) - riaditeľ strednej priemyselnej školy, Dubnica nad Váhom, SMER – sociálna demokracia, Slovenská národná strana, MOST - HÍD, Strana zelených
2. Anton Bajzík, Ing. (47) – farmár, Ilava, SDKÚ - DS – Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana
3. Juraj Bartoš (46) - vedúci výroby, Košeca, Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko
4. Marek Behan, Bc. (23) - občiansky aktivista, Dubnica nad Váhom, Nezávislosť a Jednota
5. Eva Bočincová, Mgr. (56) – analytička, Dubnica nad Váhom, nezávislý kandidát
6. Radomír Brtáň, Mgr. (39) - starosta obce, Košeca, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a
nezávislé osobnosti (OĽANO), Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, NOVA, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska
7. Matej Buček, Ing. (28) – živnostník, Dubnica nad Váhom, Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko
8. Pavol Budinský (48) – živnostník, Dubnica nad Váhom, Národ a Spravodlivosť - naša strana
9. Viliam Cíbik, MUDr., Ph.D. (54) - lekár, starosta, Pruské, nezávislý kandidát
10. Pavol Duvač, Mgr. (47) – vychovávateľ, Ilava, NÁRODNÁ KOALÍCIA
11. Juraj Hort, Ing. (37) – podnikateľ, Nová Dubnica, nezávislý kandidát
12. Michal Kňažek (38) - operátor vo výrobe, Bolešov, SME RODINA - Boris Kollár
13. Jaroslav Koyš, Ing. (46) - starosta obce, Ladce, SMER – sociálna demokracia, Slovenská národná strana, MOST - HÍD, Strana zelených
14. Peter Krupa (37) - poslanec NRSR, Nová Dubnica, Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko
15. Michal Marcin, Ing. (28) – majster, Dubnica nad Váhom, Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko
16. Peter Marušinec, Ing. (36) - primátor mesta, Nová Dubnica, SMER – sociálna demokracia, Slovenská národná strana, MOST - HÍD, Strana zelených
17. Denis Párovský (25) - obrábač kovov, Ilava, Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko
18. Štefan Prekop, Ing. (54) - technik, Nová Dubnica, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a
nezávislé osobnosti (OĽANO), Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana,
NOVA, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska
19. Martin Rác, Ing. (38) – starosta, Bolešov, nezávislý kandidát
20. Milan Staňo, Ing. (52) - starosta obce, Horná Poruba, SMER – sociálna demokracia, Slovenská národná strana, MOST - HÍD, Strana zelených
21. Emil Suchánek, Ing. (62) – personálny konzultant a kouč, Dubnica nad Váhom, nezávislý kandidát
22. Dana Šťastná, Ing. (49) – prednostka okresného úradu, Dubnica nad Váhom, SMER - sociálna
demokracia, Slovenská národná strana, MOST - HÍD, Strana zelených
23. Gabriela Švecová, Bc. (42) – starostka, Tuchyňa, nezávislý kandidát
24. Rastislav Turčík, Mgr. (36) – manažér, Ilava, Nezávislosť a Jednota
25. Karol Uváčik, Ing. (49) - konateľ spoločnosti, Nová Dubnica, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, NOVA, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska
26. Patrik Živojinov, Bc. (37) – administratívny pracovník,Ilava, SME RODINA - Boris Kollár