Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Najväčšou oporou hádzanárov bol brankár Biel

V dohrávke 3. kola hádzanárskej extraligy hostila Pov. bystrica bratislavský ŠKP

Pov. Bystrica – ŠKP Bratislava 27:22 (18:11)

Úvod zápas bol obojstranne útočný, keď góly padali jeden za druhým do oboch brán. Od stavu 3:3 domáci odskočili na 6:4, keď oproti súperovi začali lepšie brániť. Pre hráčov ŠKP bol veľkou prekážkou počas celého duelu brankár Martin Biel, ktorý zneškodnil viac ako dvadsať streleckých pokusov. Od 10. min, kedy bol stav 7:5, Bystričania navyšovali náskok až na 12:5 a to ešte viacero striel skončili na žrdi. Tréner Pov. Bystrice Straka dal príležitosť aj hráčom z lavičky, ale aj náskok dobre hrajúcich MŠK neustále narastal až na najvyšší deväťgólový rozdiel 18:9 v 29. min. Hostia dvoma gólmi v poslednej minúty aspoň zmiernili nepriaznivý stav na polčasových 18:11. Po prestávke sa obraz hry zmenil. Hostia boli aktívnejší a dôraznejší, kým domáci trochu poľavili. Bystričania viedli ešte o osem gólov v 39. min 22:14, no potom začal skvelý výkon domáceho gólmana Biela napodobňovať Pčola, ktorý v druhom polčase vystriedal považskobystrického odchovanca Gálika. Zneškodnil sedmičku dovtedy stopercentnému Chudobovi a aj ďalšie šance. Rozdiel sa začal pomaly zmenšovať – 22:16 a Pčola potom chytil sedmičku aj M. Kozákovi. Do domácej brány prišiel na chvíľku Kovačin, aby čelil sedmičke Tobiaša, no ten bránu minul. Hráči MŠK sa strelecky presadzovali iba ťažko, čo súper využil a od 50. min skúšal aj hru bez brankára. Za stavu 24:20 pretrhol takmer päťminútový strelecky hluchý úsek Bystrický – 25:20 a päťgólový rozdiel ostal až do konca.

Prečítajte si tiež: Hádzanári MŠK odolávali majstrovi Čítajte

POV. BYSTRICA: Kovačin, Biel, Dobroň - Pupík, Š. Macháč 10, Bystrický 4, Kardoš 1, Chudoba 6/4, Jurák 3, Tumidalský, Zábavčík, D. Valášek, Vallo 1, Hladký 1, Marián Gardian, M. Kozák 1.

ŠKP: Pčola, Gálik, Mihalik - Tobiaš 3/1, Korbel 8, Kysel, Prokop 5, Lieskovský 1, Sivák 3, Šulka, Janoška, Mikuš 2, Chlepko, Tomášek, Tribula.

Sedmičky: 6/4 – 2/1.

Vylúčení: 4:5.

1. Šaľa 3 3 0 0 93:66 6

2. Topoľčany 3 2 1 0 87:69 5

3. Prešov B 2 2 0 0 61:41 4