Nevídaný záver piatoligového duelu nováčikov

Sumár a komentáre 8. kola + dohrávky.

Brvnište – Pov. Bystrica 1:1 (0:1)

V dohrávke 6. kola patril úvod hosťom a už v 9. min po centri Baránka premenil J. Valient – 0:1. Domáci sa nevedeli presadiť proti dobrej obrane MŠK. Hostia sa pokúšali o streľbu častejšie, ale pokusy A. Valienta a Zubek zblokovali obrancovia Brvnišťa. V 49. min po zaváhaní zadných radov hostí Vala prehral súboj s dvojicou súperov a Ľ. Hároník nedal T. Kováčovi šancu – 1:1. O päť minút mal gól na kopačke Mário Hároník, no jeho strelu brankár pohotovo vyrazil. Hostia sa do šance nedostávali, podobne na tom boli aj domáci. Až v samom závere Oforiho strieľaný center T. Kováč vyrazil a dve nepresné hlavičky Brvnišťanov rozhodli, že zápas nemal víťaza.

Góly: 49. Ľ. Hároník – 9. J. Valient.

Rozhodoval Pintér, ŽK: Mário Hároník – Vicena, Čiernik, 250 divákov.

BRVNIŠTE: Čapliar – Hudek, Kolembus, Matúš Hároník (77. Jurovec), Decký (87. Pšurík), T. Kramarík, Mário Hároník (90. Holiš), Ľ.r Hároník, E. Slámka, M. Slámka, Ofori.

POV. BYSTRICA: : T. Kováč – Bušík, Vicena, Otradovec, Čiernik (81. Ivanovič), Vala, Borovička, A. Valient (68. Jeleník), Baránek, Zubek, J. Valient (77. Vadovský).

Prečítajte si tiež: Na čele piatej ligy sa usadili nováčikovia Čítajte

Plevník – Z. Kostoľany 3:1 (2:0)

V prvom polčas sa takmer polhodinu hral medzišestnástkový futbal. Hostia pohrozili iba raz, domácim nevyšli zakončenia po akciách Michala Budaya a T. Ďurkecha. V 44. min Babínec krásnou strelou priamo z rohu prekvapil brankára a o minútu po vybojovanej lopte A. Buday strelou od žrde zvýšil na 2:0. po prestávke bol Plevník lepším tímom, veľkú šancu zahodil po sóle P. Ďurkech. V 65. min už bolo 3:0, kedy presnú prihrávku L. Pajgera využil Michal Buday. Hostia sa presadili v 77. min z ojedinelej akcie po priamom kope, keď Zaťko dal čestný gól.

Góly: 44. Babínec, 45. A. Buday, 65. Michal Buday – 77. Zaťko.

Rozhodoval Bulko, ŽK: Školna, 150 divákov.

PLEVNÍK: Jozef Bednár – T. Ďurkech (69. Urík), Butko, Martin Zelenák, J. Kremeň (66. Čižmárik), Ilko, A. Buday, L. Pajger, Dodek, Michal Buday, Babínec (49. P. Ďurkech).

Z. KOSTOĽANY: Marek Zvalo – Michal Zvalo, Výškrabka (84. Hancko), Maslonka, Bátora, Mišeje, Belanec, Školna, Zaťko, Mrtvik, Liptaj (54. Hurtiš). (KR)

Brvnište – Podolie 1:1 (1:1)

V prvej dvadsaťminútovke mali domáci prevahu, no nič z nej nevyťažili. V 20. min inkasovali náhodný gól od Pyšného, ktorý ich načas pribrzdil. Až v 29. min sa Belejovi podarilo vyrovnať a potom prišli dve veľké šance. Matúš Hároník trafil o niekoľko minút brvno a ešte väčšiu smolu mal závere polčasu Ľ. Hároník, ktorého strela sa od brvna odrazila do zeme, späť do brvna a skončila v brankárovom náručí. Po prestávke sa ani jedno mužstvo nedostalo do čistej šance a zápas skončil remízou.

Góly: 29. Belej – 20. Pyšný.

Rozhodoval Zachara, ŽK: Decký, V. Kramarík, Pšurík – Prosňanský, Gajdošík, R. Červeňanský, Gučík, Kačerek, ČK: 84. Pyšný, 80 divákov.

BRVNIŠTE: Čapliar – Hudek, Ľ. Hároník (76. Pšurík), E. Slámka, Sameš (46. Kolembus), Matúš Hároník, Decký, T. Kramarík, V. Kramarík (66. Jurovec), Belej, Ofori.

PODOLIE: Palkech – Ohrablo, M. Červeňanský, Balcír, Prosňanský, Pyšný, Gajdošík, Drexler (90. Uhlík), R. Červeňanský, Kačerek, Gúčik. (JK)

V. Hradná – Pov. Bystrica 2:3 (1:0)

V 6. min po rýchlom brejku bol Saloň zastavený faulom, no píšťalka rozhodcu zostala nemá. V 8. min po ďalšej peknej akcii M. Ševčík zo samostatného nájazdu trafil brankára. Hostia pohrozili až v 18. min, keď po rohu hlavičkovali presne k pravej žrdi, no Ježík sa prekvapiť nenechal. V 25. min po prihrávke zo štandardnej situácie nechyteľne k pravej žrdi otvoril skóre M. Ševčík. V 40. min po ďalšej akcii M. Kováča s Balážom hostia strelu zblokovali v poslednej chvíli. V 47. min hostia pohrozili, ale prvú strelu z hranice šestnástky, ako i následnú dorážku brankár Ježík spoľahlivo kryl. O minútu neskôr na opačnej strane strela. M. Ševčíka tesne minula bránu. V 65. min závar hostí na bránkovej čiare vyriešil Ježík. V 83. min odpískal rozhodca penaltu v prospech hostí a J. Valient vyrovnal. Rozladení domáci o minútu neskôr z ofsajdovej pozície dostali ďalší gól na 1:2. V 88. min tiež z jedenástky vyrovnal na 2:2 M. Ševčík. Hostia v 90. min z ďalšej ofsajdovej pozície otočili výsledok vo svoj prospech. V nadstavenom čase tesne minul Ševčík.

Góly: 25. a 88. M. Ševčík (druhý z 11 m) – 84. J. Valient (11 m), 88. Jeleník, 90. Čiernik.

Rozhodoval Majer, ŽK: P. Ježík – Jeleník, 100 divákov.

V. HRADNÁ: I. Ježík – Masár, P. Ježík, M. Kováč (80. P. Ševčík), Jandák, Kyjac (43. Petrík), K. Kováč, M. Ševčík, Saloň, Baláž, Hilčík (89. P. Kováč).

POV. BYSTRICA: T. Kováč – Baránek, Vicena, Otradovec, Vala, Čiernik, A. Valient, Sloboda (79. Vadovský), Zubek (70. Masaryk), J. Valient, Ivanovič (58. Jeleník). JOZEF KYJAC

Kanianka – Ladce 3:1 (2:1)

Ako prví pohrozili hostia, no strela Floriša bola tečovaná. V 13. min mal šancu Strečanský, ale bránu hostí prestrelil. V 20. min podnikli domáci peknú akciu a Strečanský povedľa hosťujúceho gólmana Vangela otvoril skóre – 1:0. V 27. min zaujala hlavička Pekára, ktorú nemal kto doraziť do brány. Hostia sa dočkali v 30. min, keď domáci brankár Jantoška nešťastne vyrazil do chrbta hosťujúceho Martinku, od ktorého sa lopta odrazila do brány – 1:1. V 34. min bol faulovaný domáci Belanec a sám z priameho kopu trafil ideálne – 2:1. V 44. min mali hostia šancu, no P. Štrbák pálil nad. V 50. min ušiel Strečanský, odcentroval na hlavu Burzu, ktorý rybičkou dal na 3:1. V 64. min opäť Belanec z priameho kopu vyprášil rukavice gólmana Vangela.

GÓLY: 20. Strečanský, 33. Belanec, 59. Burza – 30. P. Martinka.

Rozhodoval Rajtár, ŽK: J. Haluska, Mokrička, Mojto, Mosorjak, 100 divákov.

KANIANKA: Jantoška – Marko, Baláž, Kôstka, Belanec, Pekár, Strečanský (87. Šnirc), Kalina, Burza (85. Boško), Svitek (55. Teslík), Hianik.

LADCE: Vangel – Floriš, Bonan (83. Pravda), P. Štrbák, Hafera (60. Mosorjak), J. Haluska, Kvasnica (83. J. Pagáč), Ondrašík, P. Martinka, Mojto, Mokrička.

MARTIN PIPÍŠKA

Ďalšie výsledky 8. kola: Tr. Turná – St. Turá 3:0 (0:0), 58. a 73. M. Chorvát, 65. Matúš Kováč, Uhrovec - Chocholná-Velčice 3:1 (2:0), 25. a 29. (drúhý z 11 m) Baniat, 60. Vavro – 84. Brlej, Cigeľ – V. Uherce 3:1 (2:1), 22. Katrena, 39. Kamdem, 78. Drozd - 26. Kundala (11 m), Lehota p/Vt. – Bošany 4:0 (1:0), 18. Chrenko, 55. Šimko, 70. Matuškovič, 80. Benčat.

Dohrávka: V. Hradná – Bošany 4:2 (1:2), 9. a 90. Saloň, 66. M. Ševčík (11 m), 69. M. Kováč – 21. Beko, 24. Stopper.

1. Lehota p/Vt. 8 7 1 0 28:5 22

2. Pov. Bystrica 8 7 1 0 16:4 22

3. Cigeľ 8 7 0 1 19:7 21

4. Zem. Kostoľany 8 5 1 2 19:11 16

5. Kanianka 8 5 0 3 18:14 15

6. Uhrovec 7 4 1 2 16:13 13

7. Plevník 8 4 0 4 13:17 12

8. V. Uherce 7 3 1 3 18:11 10