Štvrtok, 5. august, 2021 | Meniny má HortenziaKrížovkyKrížovky

Hádzanári Pov. Bystrice mali výborný finiš

V utorkovej dohrávke extraligy hrala Považská Bystrica v Nových Zámkoch

Nové Zámky - Pov. Bystrica 24:30 (12:13)

V úvode zápasu hostia štyrikrát trafili žrď a z úvodných siedmich striel dali iba jeden gól. Domácim strelcom kryl Kovačin štyri strely, no N Zámky viedli 4:1. Hostia spresnili streľbu a po góle Chudobu vyrovnali na 4:4. Štart kontroval na 5:4, no potom sa začali výraznejšie presadzovať Bystričania, ktorí otočili stav štyrmi gólmi na 5:8. Pri prísnom vylúčení Valla domáci dali dva góly – 7:8. Napriek výbornému výkonu gólmana Košča, ktorý mal v prvom polčase sedem úspešných zákrokov a šesťkrát mu pomohla žrď, MŠK odskočili na 7:11 a tri minúty pred prestávkou viedli 9:13. Domáci potom trikrát urobili z Kovačina štatistu, a keď hosťujúci Bystrický dvakrát zbytočne fauloval v útoku, polčas skončil iba 12:13. V poslednej sekunde po faule na unikajúceho Valla rozhodcovia neudelili súperovi ani len žltú kartu a z deväťmetrového hodu Bystrický poslal loptu vysoko nad. Štart po prestávke otočil na 15:14, ale hostia aj vďaka dvom zákrokom Biela dotiahli na 17:17. Vallo mal smolu, keď jeho strela sa od žrde odrazila do Košča, do druhej žrde a znova do Košča. Chudoba dvoma gólmi zvýšil na 17:19, ale medzitým sa nešťastne zranil brankár Biel. Prvýkrát v sezóne sa medzi žrde postavil Motlík a skvelými zákrokmi sa postaral o to, že hostia začali postupne zvyšovať náskok. Za stavu 19:20 Chudoba trafil zo sedmičky Pavloviča do hlavy, lenže ten predtým urobil pohyb a hráč hostí mohol odrazenú loptu pohodlne do umiestniť do prázdnej brány - 19:21. Snahu N. Zámkov v záverečnej desaťminútovke o zmenu stavu hostia eliminovali a získali dôležitý náskok 20:25. Výdatne zabral najmä Bystrický štyrmi nechytateľnými strelami, dôležité góly pridali aj osobne bránený Vallo a Š. Macháč. Keďže Motlík mal za krátky čas na konte dva prudké zásahy do hlavy, v závere prišiel do brány Kovačin, aby chytil sedmičku Veréba a pripísal si potom ešte ďalší zákrok. Hostia v závere navýšili skóre a tridsiaty gól dosiahol po efektnej nahadzovačke Tumidalský.

Prečítajte si tiež: Hádzanári konečne prekonali tridsiatku Čítajte

POV. BYSTRICA: Kovačin, Biel, Dobroň – Pupík 1, Zúbek, Š. Macháč 6, Bystrický 6, Kardoš, Chudoba 7/4, Jurák 3, Tumidalský 1, D. Valášek, Vallo 3, Hladký, Marián Gardian 1, M. Kozák 2.