Made in Czechoslovakia
POVAŽSKÁ BYSTRICA. Pamätáte si na staré telefóny, sklenené ryby, kazeťák? Retro výstavu predmetov, ktoré boli pred rokmi súčasťou života, si môžete pozrieť od 9. októbra do 10. novembra v Považskom osvetovom stredisku (budova SPŠ, vchod zboku).
Pre verejnosť je výstava otvorená v pondelok, utorok, štvrtok a piatok od 9. do 16. hodiny, v stredu od 9. do 18. hodiny. Vernisáž je 10. októbra o 16.30 hodine.
Kapustové hlúbové hody
MALÉ LEDNICE. Obľúbené dvojdňové podujatie sa uskutoční 14. a 15. októbra. Už v predvečer, v sobotu 14. októbra, sa od 21. hodiny môžu záujemcovia zabaviť na tanečnej zábave pri kapustnici.
Hlavný program bude v nedeľu 15. októbra. Otvorí ho slávnostná sv. omša o 9.45 h v kaplnke Sedembolestnej Panny Marie, ktorá bude aj poďakovaním za úrodu. Kultúrny program v kultúrnom dome má začiatok o 14.30 h, v programe sa predstavia Mošteňanka, Fatranská muzika a folklórny súbor Stavbár.
Momenty krajiny
POVAŽSKÁ BYSTRICA. Do 31. októbra si v kine mier môžete pozrieť výstavu krajinárskej a horskej fotografie od autora Jozefa Sádeckého pod názvom Momenty krajiny.
Pozvánka na výstavu
POVAŽSKÁ BYSTRICA. Do 17. októbra si v ZUŠ IWK môžete pozrieť výstavu prác študentov ateliéru pre dospelých.
Jedy v prírode
POVAŽSKÁ BYSTRICA. Do 30. novembra môžete vo Vlastivednom múzeu spoznať nebezpečný svet jedovatých rastlín a živočíchov. Výstava Jedy v prírode je otvorená každý týždeň od pondelka do piatku od 7. do 15. hodiny.
Divadelné predstavenie
PÚCHOV. Premiéra komédie Kto už dnes nemá maslo na hlave, s ktorou sa predstaví divadelný súbor Makyta, bude vo veľkej sále divadla v sobotu 14. októbra o 19. hodine.
Medzinárodná výstava
PÚCHOV. Spoločnú výstavu jedenástich autorov zo Slovenska, Česka a Poľska si v galérii vestibulu divadla môžete pozrieť do 14. novembra. Svoje práce na nej prezentujú Zuzana Bobovská-Bošková, Ladislav Demko, Pavol Hajdúk, Jaroslav Martiš, Martin Navrátil (Slovensko), Elzbieta Grosseová, Ladislav Hodný, Jiří Kubelka, Zdeněk Netopil (Česko), Iwa Kruczkowska, Anna Schumacher (Poľsko).
Holokaust v Seredi
DUBNICA NAD VÁHOM. O tom, ako bol zriadený pracovný tábor v Seredi, ktorý sa postupne životnými podmienkami približoval ku koncentračnému, sa návštevníci dozvedia na výstave vo vestibule MsDK. Okrem faktografických informácií boli sprístupnené aj historické fotografie z tábora. Výstava je otvorená do 31. októbra.
Výstavy v múzeu
DUBNICA NAD VÁHOM. Okrem prehliadky kaštieľa, parku a grotty si môžete pozrieť v kaštieli aj výstavy.
V malej galérii kaštieľa je obnovená expozícia výtvarných prác výtvarníkov Dubnice nad Váhom a blízkeho okolia.
Modely hradov a zámkov
NOVÁ DUBNICA. V historickej miestnosti pri mestskej knižnici si do 16. októbra môžete pozrieť výstavu papierových modelov slovenských a českých hradov a zámkov, ktoré vytvoril Dubničan Vladimír Sloboda.
Krása čipky
NOVÁ DUBNICA. Výstava klubu paličkovanej čipky bude od 14. do 22. októbra v kine Panorex. Okrem novodubnických čipkárok si návštevníci môžu pozrieť aj frivolitkovú čipku od košických čipkárok či čipky zo Španej doliny. Súčasťou bude aj vyhodnotenie klubovej súťaže Nováo Dubnica očami čipkárky. Vernisáž je 14. októbra o 15. hodine.
Motocykle, figuríny či fauna
BOHUNICE. Považské strojárne preslávila najmä výroba motocyklov. Priblíži vám ju výstava historických motocyklov – Od počiatkov až po zlatú éru, ktorá je v Múzeu regiónu Bielych Karpát v zrekonštruovanom kaštieli Bohunice (okres Ilava).
Okrem toho v múzeu nájdete aj expozíciu Ľudmily Podjavorinskej, expozíciu skla zo sklární v Lednických Rovniach, etnografickú expozíciu výroby konopného plátna v regióne a budoár opernej speváčky Boženy Riznerovej-Obrovej, pražskej filmovej hviezdy, ktorá žiarila v Kadárových filmoch. Pre milovníkov umenia je stála expozícia Genius Loci z tvorby bohunického rodáka akad. mal. Jána Matejku.