Nedeľa, 20. jún, 2021 | Meniny má ValériaKrížovkyKrížovky

Hokejisti si vymenili úlohy

Prvá hokejová liga pokračovala 10. kolom.

Pov. Bystrica – Osmos Bratislava 3:5 (0:1, 2:2, 1:2)

Panteri chceli predĺžiť víťaznú sériu proti nováčikovi. V 14. min však pretrhol dlhú sériu 130 minút bez inkasovaného gólu obranca Černý – 0:1. Po nevyužitých presilovkách oboch tímov sa v v 25. min opäť presadil Černý a v 28. min Vidovič zvyšoval na 0:3. V polovici zápasu bol vylúčený hosťujúci Klučiar a po Leškovej prihrávke v 32. min v presilovke znížil na 1:3 Zlocha. V 37. min po akcii Koledu so Pšurným Hrušík znížil na rozdiel gólu – 2:3. V úvode tretej časti pri domácej presilovke v 44. min Hrušík vrátil Pšurnému gólovú prihrávku a bolo 3:3. V 48. min hosťujúci Sloboda po faule dostal 2 minúty a za nešportové správanie sa ešte 10 minút a trest do konca zápasu. Panteri šancu nevyužili a pykali, keď v 51. min trafil Danišovský – 3:4. O minútu skóroval aj Aleksejev – 3:5 a šance domácich na body výrazne klesli. V závere hostia výhru aj v druhom vzájomnom dueli udržali.

Góly: 32. Zlocha, 37. Hrušík, 44. Pšurny - 14. a 25. Černý, 28. Vidovič, 51. Danišovský – 3:4.

POV. BYSTRICA: Kostelný – Niník, Leško, Dvořák, Nahálka, Palovič, Bajaník, Solar, Majerčík - Mokrohajský, Valášek, Zlocha, Schroner, Rodionov, Cíger, Koleda, Hrušík, Pšurný, Jurášek, Okuliar, Miro.

OSMOS: Němec – Obšut, Vidovič, Černý, Ficel, Kuzmín. Valjent, Guoth, Čech – Miklík, Novák, Sloboda, Klučiar, Kratochvíla, Danišovský, Alexejev, Mlynčár, Bednarič,

Prečítajte si tiež: Hokejisti Pov. Bystrice vygumovali Spišiakov Čítajte

Trnava – Dubnica 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)

Hosťom nevyšiel úvod, a už v 2. min prehrávali 1:0. Vo vyrovnanom zápase vyrovnal v 36. min Kanaet a v 42. min potrestali hostia zlé striedanie Trnavy a v presilovke skóroval Ďuriš – 1:2. Domáci pridali a Dubničania pykali za fauly. Prvú presilovku ešte domáci nevyužili, no v 54. min Kamenický pri vylúčení Burzalu vyrovnal. O dve minúty po Klukovej prihrávke dostal Dubnicu do vedenia Ďuriš a hostia po tesnej výhre prerušili nepriaznivú sériu.

Góly: 2. Róth, 54. Kamenický – 42. a 55. Ďuriš, 36. Kanaet.

TRNAVA: Gibl – Burzík, Mihalko, Mrázik, Hutár, Košecký, Poldruhák, Burian – Lukačovič, Schmidt, Mrava, Hrbáčik, Mišura, Kamenický, Róth, Čunderlík, Ševčík, Mikeš, Klema, Ftáčnik.

DUBNICA: Dovina – Rehák, Bobček, Trška, Burzala, L. Ďurkech, Madový, E. Švec – , Jakúbek, Ďuriš, D. Trenčan, Kluka, Hegyi, Kanaet, Špankovič, Kútny, Berák, Briestenský, Ibolya.

10. kolo: Sp. N. Ves – N. Zámky B 2:5 (1:2, 0:2, 1:1), Vartovník, Štrauch – Novák 2, Rehák, Tibenský, Fomynych, Prešov – Skalica 5:1 (1:0, 3:0, 1:1), Bylina 2, Baláž, Petráš, Pulščák – Vaškovič, Michalovce – Topoľčany 5:0 (0:0, 2:0, 3:0), Cvengroš, Banovský, Brezniak, Cútt, Toma.

1. Prešov 11 9 0 2 46:18 27

2. Michalovce 11 7 2 2 53:25 24

3. Skalica 10 7 1 2 42:23 23

4. Dubnica 11 6 2 3 35:25 21

5. Topoľčany 11 4 3 4 30:31 17

6. Sp. N. Ves 11 3 3 5 40:48 13

7. Osmos 10 4 0 6 25:34 12

8. N. Zámky B 10 4 0 6 25:48 12