Brvnište nezvládlo poslednú päťminútovku

Sumár a komentáre 10. kola 5. futbalovej ligy

Plevník – St. Turá 1:0 (1:0)

V prvom polčase mali viac z hry domáci a súperovi najviac hrozili zo štandardiek. Babínec z priameho kopu opečiatkoval žrď a jeho dva ďalšie prudké pokusy iba tesne minuli Viskupovu bránu. Neujala sa ani bratská spolupráca, keď po prihrávke Michala Budaya A. Buday z dobrej pozície prestrelil bránu. Hostia pohrozili iba občas strelami spoza šestnástky, s ktorými Motúz nemal veľa práce. Jediný gól padol v 43. min, kedy sa v päťky v skrumáži najlepšie zorientoval Dodek a prekonal brankára – 1:0. Po prestávke domáci hru kontrolovali a ich snaha o útočné akcie nebola dotiahnutá do úspešného konca. V 60. min Motúz bravúrne vytlačil priamy kop zo šibenice, a keď sa nepresadil ani Michal Buday, Plevník sa tešil z jednogólovej výhry.

Gól: 43. Dodek.

Rozhodoval Urbanovič, ŽK: Martin Zelenák, P. Ďurkech - Popelka, 150 divákov.

PLEVNÍK: Motúz – Čižmárik (84. Ilko), Martin Zelenák, T. Ďurkech, J. Kremeň, L. Pajger (67. Urík), P. Ďurkech (90. Hrubo), A. Buday, Dodek, Michal Buday, Babínec.

ST. TURÁ: Viskup – Bartek, Valenčík, Szekfu, Jaroš, Matlák (80. Baran), Petkov, Magula (46. Dzuro), Hornáček, Peterka, Popelka. (KR)

Prečítajte si tiež: Uhrovec lúpil v Pov. Bystrici Čítajte

Brvnište – V. Hradná 1:2 (1:0)

Domáci mali v prvom polčase hru pod kontrolou, vypracovali si viacero gólových šancí, no tešili sa iba raz. Autorom gólu bol v 26. min K. Hároník, ktorý sa uvoľnil na šestnástke a trafil presne k žrdi. Aj v druhom polčase sa obraz hry nezmenil, Brvnišťania nedokázali zvýšiť tesné vedenie, čo sa im v závere vypomstilo. Po faule V. Kramaríka v 85. min Ševčík z jedenástky vyrovnal. V 90. min po zaváhaní Oforiho Ševčík peknou strelou z priameho kopu zaistil hosťom nečakanú výhru. Domáci dohrávali bez Mária Hároníka, ktorý v závere uvidel dvakrát žltú kartu za protesty a držanie protihráča a bol vylúčený. Brvnišťania podobne ako s Chocholnou stratili vyhraný doma zápas.

Góly: 26. K. Hároník – 85 a 90. Ševčík (prvý z 11 m).

Rozhodoval Matuška, ŽK: V. Kramarík, Mário Hároník - Kyjac, ČK: 90. Mário Hároník po 2 ŽK, 50 divákov.

BRVNIŠTE: Lajš – Hudek, Ľ. Hároník (46. P. Chovančík), Kolembus, Decký, T. Kramarík, V. Kramarík, Mário Hároník, Belej, K. Hároník (86. Sameš), Ofori.

V. HRADNÁ: Guňovský – Masár, Ježík, M. Kováč (33. Marko), Jandák, Petrík, Kyjac (90. Sýkora), K. Kováč (86. A. Kováč), Lobotka (80. J. Kováč), Ševčík, Baláž. (JK)

Z. Kostoľany – Ladce 2:0 (1:0)

Zápas sa ešte ani riadne nerozbehol a domáci po Belancovom rohu a hlavičke Rybnického viedli 1:0. V 13. min opäť po rohu Belanca nebolo dopriate ani Rybnickému hlavou a ani Liptajovi z odrazenej lopty streliť ďalší gól. O dve minútyišiel sám Liptaj proti Vangelovi, ale sólo nezužitkoval. V 33. min J. Váň podbehol center a nabiehajúci Mišeje sám proti hosťujúcemu brankárovi nepremenil. V 48. min Kvasnicu vychytal domáci Marek Zvalo. V 61. min vysunul pekne Hancko Liptaja, ale Vangel mu strelu reflexívne vykopol. O minútu Rybnického hlavička zatriasla brvnom na Vangelovej bráne. V 64. min sa ocitol Mišeje medzi troma hosťujúcimi hráčmi a po prvej odrazenej strele z osemnástich metrov opakovanou strelou zvýšil na 2:0. Štvrťhodinu pred koncom Bátorov volej skončil mimo. V 89. min sa k lopte dostal P. Martinka, no jeho volej skončil vysoko nad Zvalovou bránkou.

Góly: 4. Rybnický, 64. Mišeje.

Rozhodoval Rajtar, ŽK: Mišeje – Martinka, Mojto, 120 divákov.

Z. KOSTOĽANY: Marek Zvalo – Bátora, Výškrabka (19. Hancko), Maslonka, Rybnický, Mišeje, Pavkeje, Belanec, Zaťko, Mokoš (75. Michal Zvalo), Liptaj (89. Mrtvík).

LADCE: Vangel – J. Váň, Floriš, F. Váň (6. Kvasnica), M. Štrbák (46. Bonan), P. Oťahel (68. J. Haluska), Hafera (73. Pravda), Ondrašík, P. Martinka, Mojto, Mokrička.

FRANTIŠEK MAŠLONKA

Lehota p/Vt. - Pov. Bystrica 3:1 (1:1)

Domáci mohli otvoriť skóre už v 2. min po centri Roháča, no Matuškovič zakončoval do brankára. V 6. min hlavičkoval ten istý hráč, no nádherne zasiahol brankár. V 10. min J. Valient z priameho kopu otvoril skóre – 0:1. V 24. min z diaľky pálil tesne vedľa Borovička. V 36. min po centri Benčat hlavou trafil len Kováča. V 37. min centroval Benčat a Matuškovič s prehľadom vyrovnal – 1:1. V 40. min bomba Matuškoviča opečiatkovala brvno. V 45. min pálil tesne vedľa Kohút. Aj v druhom polčase hrali hostia dobrý futbal, ale domáci mali mierne navrch. V 46. min po priamom kope kanonier Matuškovič do prázdnej brány upravil na 2:1. V 57. min mali šancu hostia, no po peknej akcii Čiernika sa blysol Jurenka. V 58. min po výkope Jurenku a predĺžení Rybára ušiel Matuškovič a bolo 3:1. V 87. min po rohu Hubočana zakončil tesne vedľa Rybár, čím uzavrel skóre duelu.

Góly: 38., 47., 59. Matuškovič – 10. J. Valient.

Rozhodoval Patka, ŽK: Šimko – Borovička, 500 divákov.

LEHOTA POD VTÁČNIKOM: Jurenka – Roháč (61. Jankula), Šimko, Benko, Hubočan, Chrenko (77. Lalúch), Kohút (88. Vida), Rybár, Lučan, Benčat, Matuškovič (83. Belaň).

POV. BYSTRICA: T. Kováč – Vala, Bušík (67. Jeleník), Vadovský, Otradovec (65. Bielik), Borovička, J. Valient, Zubek, A. Valient (46. Jakubek), Vicena, Čiernik (76. Masaryk).

ROZHODOVAL: Patka, 500 divákov. ŽK: Šimko – Borovička. VILIAM ŠKRIBA

Ďalšie výsledky 10. kola: Tr. Turná – Bošany 2:1 (1:1), 16. Marek Kováč, 71. Hasenovič – 21. Rumanko, Uhrovec - Podolie 1:1 (0:1), 75. Baniat (11 m) - 42. Prosňanský, Cigeľ - Chocholná-Velčice 2:1 (1:0), 9. Madarász, 78. Kliniec – 67. N. Cingel, Kanianka – V. Uherce 0:1 (0:1), 20. Gajdoš.

1. Lehota 10 9 1 0 33:7 28

2. Cigeľ 10 9 0 1 24:8 27

3. Pov. Bystrica 10 7 2 1 19:9 23

4. Z. Kostoľany 10 7 1 2 27:14 22

5. Kanianka 10 6 0 4 21:16 18

6. V. Uherce 9 5 1 3 28:13 16

7. Plevník 10 5 1 4 16:19 16

8. Uhrovec 9 4 3 2 19:16 15