Piatok, 20. júl, 2018 | Meniny má Iľja Eliáš

Dubnica neustále doťahovala, ale nedotiahla

V 1. hokejovej lige sa hralo 11. kolo

Topoľčany - Pov. Bystrica 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Domáci v úvode presilovku piatich proti trom nevyžili, no po návrate prvého vylúčeného poslal domácich do vedenia Minárik. V 38. min už Schroner vyrovnal na 1:1. Po Mikolášovom faule na Minárika faulovaný hráč trestné strieľanie tri sekundy pred odchodom do šatní premenil – 2:1. V záverečnej tretine sa hostia tlačili dopredu a domáce Topoľčany sa dostávali pod tlak. Výborne zákroky v topoľčianskej bránke predvádzal Halo. Hostia odvolali i brankára, a tak mali k dispozícii presilovku šesť proti trom. Domáci sa prekonávali v obetavosti a tridsať sekúnd pred koncom sa na útočnej modrej zrazila dvojica obrancov hostí a Pekarčík mohol ísť až do prázdnej brány – 3:1.
Góly: 6. a 40. Minárik (druhý z tr. strieľania), 60. Pekarčík – 38. Schroner.

TOPOĽČANY: Halo – Ďurčo, Kohút, Hrudík, Král, Duran, Bystričan, Novik, Gašparovič – Uhnák, Laššo, Tábi, Minárik, Novák, Pekarčík, Pätoprstý, Šťastný, F. Hudec, Geier, Hrabčák, J. Hudec.

POV. BYSTRICA: Mikoláš – Niník, Leško, Dvořák, Nahálka, Palovič, Bajaník, Kvocera, Majerčík – M. Dolinajec, Zlocha, Hrušík, Rodionov, Cíger, Schroner, Mokrohajský, Blaško, Koleda, Jurášek, Miro, Brveník.

Prečítajte si tiež: Hokejisti si vymenili úlohy

Dubnica – Prešov 5:6 (3:4, 1:1, 1:1)

Líder začal útočne a v 2. min viedol po góle Baláža. O minútu Ďuriš po štyroch sekundách využil presilovku – 1:1. Hostí gól neznepokojil a v 6. min Petráš dal na 1:2. Hostia potom odolali presilovke a v 13. min Oško zvyšoval na 1:3. Dubničania zabrali, v 15. min skóroval opäť Ďuriš a v v 16. min Hegyi vyrovnal na 3:3. Nasledovala nevyužitá presilovka východniarov, ktorých však v 19. min poslal do vedenia 3:4. Gavrik. Druhú tretinu začali Dubničania oslabením, ktoré ustáli, no keď už boli v plnom počte, inkasovali piaty gól od Bylinu v 23. min. Najproduktívnejší útok domácich ukázal svoje umenie v 26. min, kedy sa presadil Kluka – 4:5. Domáci hrali často nedisciplinovane a výsledkom boli štyri presilovky Prešova, ktorý však ani jednu nevyužil. Nasledoval trest v podobe vyrovnávajúceho gólu na 5:5, ktorý dal v 43. min Hegyi. O chvíľu bol vylúčený domáci Ďuriš a v 44. min Prokop po minúte početnú prevahu využil – 5:6. Nasledovalo viacero vylúčení na oboch stranách, ale bez využitia a vedúci tím tabuľky odplatil Dubnici prehru z domáceho ľadu.

Góly: 3. a 15. Ďuriš, 16. a 43. Hegyi, 26. Kluka - 2. Baláž, 6. Petráš, 13. Oško, 19. Gavrik, 23. Bylina, 44. Prokop.

DUBNICA: Dovina (Kutej) – Rehák, Bobček, Themár, Burzala, Madový, Trška, L. Ďurkech, Madový, Ibolya – Jakúbek, Ďuriš, D. Trenčan, Kluka, Hegyi, Nemček, Kanaet, Kútny, J. Švec, Berák, Špankovič.

PREŠOV: Škorvánek – Novický, Hopkovič, Pavúk, Taran, Gábor, Mačkovič, Michalčin, Komloš – Mikolášek, Tomčák, Prokop, Oško, Šimčák, Baláž, Petráš, Bylina, Gavrik, Krajňák, Pulščák, Ferenc.

11. kolo: N. Zámky B – Trnava 1:4 (0:2, 1:1, 0:1), Klenko – Szalay, Poldruhák, Mišura, Róth, Skalica – Michalovce 4:3 (1:2, 2:1, 1:0), Vaškovič, Mikéska, Hujsa, Janáč – Cútt 2, Poliaček, Osmos Bratislava - Sp. N. Ves 3:1 (0:0, 2:1, 1:0), Klučiar 2, Miklík - Mikula.

3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  6. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  7. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  8. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?