Dubnica je po dvoch výhrach novým lídrom

Sumár a komentáre 11. kola 3. futbalovej ligy

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: ONDREJ MIŠECH)

Borčice – Prievidza 7:1 (3:1)

Po úspechu v pohári domácich trochu zaskočil rýchly gól hostí, ktorý dal v 6. min Kozák. Prievidžania sa tešili iba štyri minúty, lebo Náther vyrovnal na 1:1. O osem minút si otvoril strelecký účet Novák a v 30. min si pripravil pozíciu na druhopolčasové strelecké dostihy Demjan – 3:1. Domáci boli lepším tímom aj po prestávke a už v 48. min zvyšoval Demjan na 4:1. V 59. min ho nasledoval Novák a Iskra vyhrávala 5:1. Domáci nedávali nohu z plynu dole a v 73. min skompletizoval Novák hetrik – 6:1. O osem minút ho napodobnil Demjana stal sa druhým domácim autorom hetriku – 7:1. Výhra Iskry je úplne zaslúžená a mohla byť aj vyššia.

SkryťVypnúť reklamu

Góly: 18., 59. a 73. Novák, 30., 48. a 81. Demjan, 10. Náther – 6. Kozák.

Rozhodoval A. Gádoši, ŽK: Thanh, Turančík, 248 divákov.

BORČICE: Bobot – Hanzel, Chynoradský, Mravec, Petruš, Siva, Náther (46. Slávik), Barčík, Zuziak (76. E. Le Giang), Novák (84. Mačina), Demjan (81. Púpala). Tréner A. Bakoš.

PRIEVIDZA: Lehocký – Thanh, Šifalovič (63. Šlabjar), Kováčik (82. Babašta), Kopál Turančík (63. Gunda), Čertík, Sluka, Halmeš (46. Viktory), Jánošík, Kozák. Tréner J. Pekár.

Prečítajte si tiež: Nemšová konečne doma uspela Čítajte

Galanta – Beluša 6:0 (3:0)

Bombastický začiatok pre Galantu. Z rozohrávky hostí získal loptu Revák a v 13. sekunde utešenou strelou do vinkla otvoril skóre. Potom sa dostal Gažo po chybe stopérov domácich do šance, ale dal vedľa. V 10. min. zahrával štandardku Pecho, našiel hlavu Vdovjaka – 2:0. Tlak Galanty pokračoval, v 16. min. akciu po osi Madarász - Baša - Kočiš zakončil posledne menovaný, lopta mu skĺzla z nohy. Hostia prišli s obrannou taktikou. V 21. min. získal loptu Revák a zoči-voči brankárovi nezaváhal. Následne sa dobre uvoľnil mladý Lenárt, hľadal Madarásza, ktorý mal smolu v koncovke. Tempo hry upadlo, do 60. minúty sa hralo len medzi šestnástkami. Po striedaniach hra domácich ožila. V 62. min. dostal loptu Revák, nahral Párgaiovi, ktorý zvýšil na 4:0. O dve minúty Prágai získal loptu, prihral Bašovi, ktorý potiahol, dal spätnú prihrávku nabiehajúcemu Revákovi. Po akcii na jeden dotyk zavŕšil domáci stredopoliar hetrik. Hostia sa snažili, ale len po šestnástku. Skóre sa menilo ešte raz v 89. min., brejk domácich našiel Lenárta, ktorý obaľovačkou zakončil.

Góly: 1., 21. a 64. Revák, 10. Vdovjak, 62. Prágai, 89. Lenárt.

Rozhodoval Gašparovič, ŽK: Szénási, 100 divákov.

FC: Čellár – Madarász, Eliáš, Vdovjak, Szénási (60. Prágai), Revák (85. Avramov), Jakabovič (79. Marafkó), Pecho (70. Meszlényi), Kočiš, Baša, Lenárt. Mužstvo viedol T. Drozd.

KOVO: Opat – Jurga (77. Rosina), Schiszler, Pavol Vavrík, Martinka, P. Gažo (75. Šebík), Novisedlák (26. Ďuriš), Mikuška (68. P. Gajdošík), Hrenák, Bielik (61. F. Vavrík), M. Gorelka. Tréner M. Bednár. (TD)

Topoľčany - Púchov 1:3 (0:1)

Topoľčianske trápenie pokračuje. Za neustáleho dažďa sa hral iba veľmi slabý futbal. Na oboch stranách viazli kombinácie a šance sa rodili iba sporadicky. Keď sa už zdalo, že v prvom polčase sa diváci gólu nedočkajú, tak hosťom vyšla rýchla akcia a Brezničan poslal hostí do vedenia – 0:1. Domáci do druhého polčasu vstúpili so snahou niečo s výsledkom urobiť, prišlo aj k prestriedaniu, ale Topoľčancom chýba kvalita a u mladých hráčov najmä skúsenosti. Hostia na rozmočenom teréne udreli i v 72. minúte M. Gajdošíkom a šli tak už do vedenia 0:2. Domáci sa snažili, v 83. minúte iskierku nádeje vykresal N. Pavlovič – 1:2. Domácich tento gól nakopol, dokonca o dve minúty boli Topoľčany aj blízko k vyrovnaniu, pri štandardke ale skvelo zasiahol Pilný v bránke hostí. Domáci vsadili v záverečných minútach všetko na vabank, čo rýchli hostia využili na navýšenie skóre Hrnkom – 1:3.

Góly: 83. N. Pavlovič – 45. Brezničan, 72. Marek Gajdošík, 90. Hrnko.

Rozhodoval Šima, ŽK: Sibanda, 50 divákov.

MFK: Kochan – Švajlen, Matejov (46. J. Rusnák), N. Pavlović, S. Pavlović, Ncube, Mpofu, Pakanec, Babač (63. Billík), Luzin, Fiala. Tréner V. Ilko.

MŠK: Pilný – Riška, Haviar, Marek Gajdošík (90. Hrančík), Kopiš (66. Kvaššay), Sibanda (90. Mynář), J. Pilát (82. Gáborík), Vanák, Hrnko, Zavadzan, Brezničan. Tréner E. Pagáč. (RD)

FC Nitra jun. – Dubnica 2:6 (0:4)

O výsledku sa rozhodlo hneď v úvode. Nekoncentrovaní domáci, ktorí nastúpili s prílišným rešpektom, už v 6. minúte prehrávali 2:0. V dobrej šanci sa ocitol najprv Fábry a po ňom Fabiš, ale skóre sa nemenilo. „Nedáš-dostaneš“ platilo aj v tomto zápase, Vaškova strela spoza šestnástky znamenala stav 0:3. Skóre prvého polčasu uzavrel Horecký zo štandardky. Mladí Nitrania sa po obrátke snažili niečo urobiť s výsledkom, zvýšili aktivitu. Zabúdali však na zadné vrátka, ktoré nechávali otvorené, čo samozrejme súper využíval. V 67. minúte znižoval po individuálnej akcii Zelenka, o štyri minúty si pekne nabehol Záhon a z voleja rozvlnil sieť. Štyri minúty pred koncom zápasu Šipoš mimo pokutového územia fauloval a musel ísť pod sprchy. Rukavice si navliekol Dunda, ktorý už neinkasoval. Nitrania doplatili na nepremieňanie šancí.

Góly: 67. Zelenka, 71. Záhon – 3. a 55. Štefanák, 6. a 32. Vaško, 45. Horecký, 63. Čurík.

Rozhodoval Španka, ŽK: Ďurek, Dunda – Digaňa, Švec, Janco, ČK: 86. Šipoš (Nitra jun.), 200 divákov.

FC: Šipoš – Galko, Ďurek, Dunda, Fabiš, Záhon, M. Fábry, Šurnovský (60. Homola), Kotrík (38. Zelenka), Kinče (62. Mesároš), Macho. Tréner A. Štefanka.

FK: Digaňa - Zahraničnyj, Častulín, Štefánek, Čurik (63. Pagáč), Vaško, Švec (76. Levai), Jakúbek, Janco, Horecký (55. Václav), Cisár (70. Knižka). Tréner P. Jakuš. (FC)

Led. Rovne – N. Zámky 0:0

Vo svižnom zápase v 22. min vymysleli domáci akciu Bučekom, ale Detko pred prázdnou bránou nedočiahol loptu. Po závare v šestnástke v 49. min Detkovi opäť chýbal kúsok, aby zasunul loptu do siete. V 60. min Tawanda vyskúšal Bačíkovu pozornosť a v 63. min Krištofova strela volala po góle, V 65. min sa Lipták rútil sám na brankára, ale trafil iba jeho nohy. V 81. min Liptákov priamy kop preletel tesne vedľa žrde a v 85. min Buček po nájazde zakončil vedľa. Najväčšiu šancu mal v 87. min Pišta, ktorý sa prekľučkoval obranou, no trafil iba brvno. Na ťažkom teréne si oba tímy zaslúžia absolutórium za predvedený výkon.

Rozhodoval Kišš, ŽK: Baksics, 250 divákov.

L. ROVNE: Bačík – Kollár, Ďurovec, Chmelík, Pišta (88. Červený), Detko, Lipták, T. Púček, Híreš, M. Buček (90. Poláček), Krištof. Tréner M. Púček.

N. ZÁMKY: Dovičovič – Petráš, Ešek, Piskla, Baksics, Korman, Obert, Lovska (67. Fiala), Tawanda (85. Letko), Matič, Body (79. Švajda). Tréner P. Lérant. ĽUBOŠ DUBOVÝ

DAC B/Vrakúň – Nemšová 3:1 (0:0)

Hostia sa zamerali na pozornú defenzívu a vyčkávali na svoje príležitosti. Aktívnejší však boli od úvodu domáci futbalisti, mali hru v rukách, ale pozorná obrana Nemšovej ich v prvom polčase pustila iba do jednej príležitosti. Mervó hlavičkoval do rúk Křížeka. Ďalšie náznaky zostali nedotiahnuté. Po polčase sa obraz hry nezmenil. V krátkom slede prišli dva pokutové kopy domácich. Následnej išli dvaja na jedného, ale Mészároš svoju príležitosť nepremenil. Po rohu znížil Kingsley. Nemšová zvýšila aktivitu, zariskovala a definitívnu podobu výsledku dal opäť Ashiru.

Góly: 47. (11 m) a 82. Ashiru, 54. Mervó (11 m) – 60. Kingsley.

Rozhodoval Valent, ŽK: Kosorin, Nagy, Mészáros – Olijnyk, Radenovič, Antol, Kucharík, 200 divákov.

DAC B: Somogyi – Šimko, Bajič, Kosorin (88. Iván), Tešlár, Domonkos (61. Camarena), Nagy, Ashiru, Mészáros (80. Grebáč), G. Varga, Mervó. Tréner B. Fodrek.

FKS: Křížek – Mihaljevič, Olijnyk (59. L. Zapotoka), Kingsley. Körmedny (74. Balocký), Radenovič, Čiernik, L. Rosina (88. Kucharík), Dabetič, Mujkoš, Antol. Tréner J. Kamenčík. (LB)

Ďalšie výsledky 11. kola: Šaľa – V. Ludince 3:1 (1:0), 6. Milič, 62. Herceg, 80. F. Prúčny – 88. Cingel, Gabčíkovo – Trnava B 0:4 (0:3), 20. a 54. Vantruba, 7. Jašúrek, 45. Yilmaz, ViOn B Vráble - Bánovce 3:0 (0:0), 46. Baggio, 75. Hamar, 84. Šlachta.

1. Dubnica 13 10 3 0 24:4 33 (+15)

2. Borčice 13 10 1 2 34:14 31 (+13)

3. Led. Rovne 13 8 3 2 19:11 27 (+6)

4. N. Zámky 13 8 2 3 20:14 26 (+5)

5. DAC B 13 7 2 4 24:14 23 (+5)

6. Gabčíkovo 13 6 4 3 25:17 22 (+1)

7. ViOn B 13 7 1 5 27:26 22 (+1)

8. Trnava B 13 7 0 6 23:11 21 (0)