Sobota, 16. február, 2019 | Meniny má Ida, Liana

Ladce vyhrali sviatočnú dohrávku

V 5. futbalovej lige v 12. kole odohrali zatiaľ iba polovicu zápasov

Ladce (v zelenom) zdolali St. Turú až gólom v závere.Ladce (v zelenom) zdolali St. Turú až gólom v závere.(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA - ARCHÍV)

Brvnište – Uhrovec 1:2 (0:0)

Domáci, ktorým sa dlhodobo nedarí, mohli do prestávky vyhrávať, ale chýbalo im strelecké šťastie. Pri strele Matúša Hároníka pomohla Kolárikovi žrď a osamotený Sameš z výhodnej pozície poslal loptu zblízka nad. Hostia toho smerom dopredu veľa neukázali a do prestávky gól nepadol. Brvnišťania sa nevedeli presadiť ani po prestávke a po ojedinelom útoku a centri v 60. min dostal hostí do vedenia hlavičkou Čabrák. Namiesto vyrovnania v 78. min Škultéty v skrumáži pridal druhý gól Uhrovca. V 86. min sa presadil Mário Hároník a gólom oživil nádeje Brvnišťa. Minútu pred koncom boli vzájomne vylúčení Ofori a Stano a hostia zdržiavacou taktikou výhru udržali.

Prečítajte si tiež: Na skúsených hostí nováčik nestačil

Góly: 86. Mário Hároník – 60. Čabrák, 78. Škultéty.

Rozhodoval Čaja, ŽK: Mário Hároník – Baniat, Vavro, ČK: 89. Ofori – 89. Stano, 100 divákov.

BRVNIŠTE: Lajš – Húdek, Ľ. Hároník (71. Jurovec), E. Slámka, Mário Hároník, Matúš Hároník (41. P. Chovančík), Decký (83. Pšurík), T. Kramarík, Sameš (87. Holiš), Ofori, K. Hároník.

UHROVEC: Kolárik – Zaťko, Škultéty, Zajac, Stano, Čabrák, Vavro (75. Kušnier), Baniat, Bežo (80. Opáth), Malina, Stuparič. (SB)

Ladce – St. Turá 1:0 (0:0)

V dohrávke 12. kola sa v prvom polčase hral nezáživný futbal v strede ihriska s minimom šancí. V 15. min hosťujúci hráč v páde usmernil loptu vedľa Vangelovej brány a na druhej strane Viskupa v 27. min neprekonali P. Štrbák ani P. Martinka. Po prestávke hostí oslabil Hornáček, ktorý prekazil domácu akciu rukou za cenu žltej karty a keďže už jednu mal, bol vylúčený. V 62. min po centri P. Štrbáka vyrazil Viskup dobrú Bonanovu hlavičku a o desať minút Pravda trafil opäť iba priestor, kde stál gólman hostí. V 76. min po Bonanovom centri hlavičkoval M. Štrbák nad, ale domáci sa dočkali v 80. min, kedy center striedajúceho L. Sviečku Bonan minul, no P. Štrbák zblízka nezaváhal – 1:0. O tri minúty neuspel J. Váň, L. Sviečka mieril v 84. min vedľa. V 87. min Viskup vyrazil na roh strelu Bonana a v 88. min Machalova hlavička skončila nad bránou.

Gól: 80. P. Štrbák.

Rozhodoval Žember, ŽK: P. Martinka, Pravda, Machala - Jaroš, Hornáček, ČK: 50. Hornáček po 2 ŽK, 50 divákov.

LADCE: Vangel – J. Váň, Floriš, Bonan, M. Štrbák (87. Machala), Hafera (52. Pravda), P. Štrbák, Ondrašík (90. J. Haluska), P. Martinka, Kvasnica (74. L. Sviečka), Mokrička.

ST. TURÁ: Viskup – Popelka, Valenčík (27. Durec), Lukáč, Baran, Jaroš, Petkov, Magula, Hornáček, Peterka, Matlák.

FERDINAND GACH

Plevník – Bošany nehralo sa

Zápas bol pre nespôsobilý terén odložený na neurčito

Tr. Turná – Pov. Bystrica nehralo sa

Ďalšie výsledky 12. kola: Cigeľ – Podolie 3:1 (2:1), 11. Bugár, 16. Drozd, 52. Lazár – 24. vlastný, Zem. Kostoľany – V. Uherce 2:3 (1:1), 33. a 64. Mišeje – 20. Kováč, 60. Kundala, 66. Cíger, Lehota pod Vtáčnikom – Veľká Hradná odložené, Kanianka – Chocholná-Velčice odložené.

1. Cigeľ 12 11 0 1 30:9 33

2. Lehota p/Vt 11 10 1 0 36:7 31

3. Z. Kostoľany 12 8 1 3 34:18 25

4. Pov. Bystrica 11 7 2 2 19:12 23

5. V. Uherce 11 7 1 3 37:16 22

6. Kanianka 11 6 1 4 21:16 19

7. Uhrovec 11 5 3 3 22:21 18

8. Plevník 11 5 1 5 17:25 16