Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Slováci zdolali Francúzov v nájazdoch

V Púchove začal 9. októbra hokejový turnaj hráčov do 17 rokov – Turnaj štyroch krajín. Okrem sedemnásťročných výberov Slovenska, Nemecka a Švajčiarska štartujú aj o rok starší Francúzi.

Golian (vľavo v bielom) dal prvý gól Slovákov.Golian (vľavo v bielom) dal prvý gól Slovákov. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Slovensko U 17 – Francúzsko U 18 3:2 sn (0:1, 1:1, 1:0 – 0:0, 1:0)

Do prvej šance sa dostali hostia, no brankár bol na mieste. Slováci nevyužili v 6. min dobrú šancu, ale v 10. min nechali priestor Fabremu , a ten trafil – 0:1. Po prestávke Slováci zvýšili úsilie, no v 26. min po rýchlej akcii opäť Fabre zvyšoval na 0:2. Odpoveď prišla už o tri minúty, keď pri presilovke tvrdú Kupkovu strelu tečoval do siete Golian – 1:2. namiesto vyrovnania mohlo byť o dve minúty 1:3, ale Kozel zmaril šancu Fabremu po sóle na hetrik. Slovákom sa do konca druhej tretiny vyrovnať nepodarilo, ale po veľkej chybe hostí v 44. min zakončil akciu po prečíslení Jelluš – 2:2. Slovensko mohlo o výhre rozhodnúť v závere, no Duquenne odolával. Keď gól nepadol ani v predĺžení, museli rozhodnúť nájazdy. Hostia nepremenili ani jeden, zo Slováckov boli úspešní Ďuriš a Kupka.

Góly: 29. Golian, 44. Jelluš, nájazd Ďuriš - 10. a 26. Fabre.

Slovensko U 17: Kozel – Lavička, Ganz, Golian, Mudrák, Hlaváč, Hudík, Kňažko, Haško – Ďuriš, Haščák, Jelluš, Škultéty, Kupka, Kormúth, Bača, Jevoš, Valigura, Lobodowski, Gergel, Švajlen.

Francúzsko U 18: Duquenne – Allais, Bourillon, Coffy, Coulaud, Schmitt, Andraud, Vinals, Thonnessen – Quattrone, Rousseau, Gallet, Jozbert, Fabre, Chautant, Rabl, Plagnat, Baravaglio, Aymard, Guer, Mainot.

Ďalší výsledok: nemecko U 17 – Švajčiarsko U 17 3:2 sn (1:0, 1:2, 0:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 17. Kinder, 25. Nijenhuis, nájazd Schumacher - 33. Hasler, 36. Andersson.
1. Slovensko U 17 1 0 1 0 3:2 2
2. Nemecko U 17 1 0 1 0 3:2 2
3. Francúzsko U 18 1 0 1 0 2:3 1
4. Švajčiarsko U 17 1 0 1 0 2:3 1

V piatok 10. 11. o 13.30 h hrá Francúzsko U 18 s Nemeckom U 17 a o 17. h hrá Slovensko U 17 so Švajčiarskom U 17.

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?