Štvrtok, 25. apríl, 2019 | Meniny má Marek

Hokejové derby malo jednoznačný priebeh

V 1. hokejovej lige privítala Pov. Bystrica Dubnicu

Považskobystrický brankár veľa času na oddych nemal.Považskobystrický brankár veľa času na oddych nemal.(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Pov. Bystrica - Dubnica 2:9 (1:4, 0:2, 1:3)

Derby začalo lepšie pre domácich a už v 2. min Schroner prekvapil Hiadlovského – 1:0. Prišli zbytočné fauly a pri druhej presilovke v 8. min po Rehákovej strele Bobček vyrovnal. V 12. min Mikoláš neudržal puk a dôrazný Nemček zvyšoval na 1:2. Keď sa domáci pri presilovke takmer tešili z vyrovnania, v oslabení v 15. min dal tretí gól hostí Rehák. Dubnici sa darilo a v 19. min zvýšil Ďuriš už na 1:4. Panteri mali zlý úvod druhej tretiny, keď najprv nevyužili presilovku 5:3 a hostia v 23. min keď už boli na ľade štyria, opäť skórovali v oslabení J. Švecom. Domáci sa nedokázali dostať do hry a v 32. min Briestenský zvýšil už na 1:6. Do tretej časti domáci nastúpili neskoro, nasledovalo vylúčenia a v 42. min Ďuriš v presilovke trestal – 1:7. Až v 50. min panteri aspoň trochu potešili priaznivcov po góle Mira na 2:7. O chvíľu bol vylúčený Cíger a po minúte využil v 53. min presilovku Kanaet – 2:8. V 54 min dal Briestenský deviaty gól a Dubnica vyhrala aj tretie derby a domáci mohli byť radi, že neprehrali dvojciferne.

Prečítajte si tiež: Panteri získali za dva dni štyri body

Góly: 2. Schroner, 50. Miro – 19. a 42. Ďuriš, 32. a 54. Briestenský, 8. Bobček, 12. Nemček, 15. Rehák, 23. J. Švec, 53. Kanaet

POV. BYSTRICA: Mikoláš – Leško, Niník, Koleda, Nahálka, Meliško, Solar, Palovič, Majerčík – M. Dolinajec, Zlocha, Hrušík, L. Klíma, Rodionov, Cíger, Schroner, Jurášek, Mokrohajský, Miro, L. Bednár, Kukuča.

DUBNICA: Hiadlovský – Denis Rehák, Bobček, Habšuda, L. Ďurkech, E. Švec, Burzala, Vladimirov - Jakúbek, Ďuriš, Kokavec, Kluka, Hegyi, Nemček, Kanaet, Jakubík, Kútny, Briestenský, J. Švec, Berák.

22. kolo: Prešov – N. Zámky B 7:1 (2:0, 2:1, 3:0), Tomčák 2, Babynec 2, Gavrik, Šimčák, Chalupa – Klenko, Michalovce – Trnava 10:2 (2:1, 4:0, 4:1), Poláček 2, Mašlonka 2, Halás 2, Rusina, Linet, Brezniak, Hamráček – Burzík, Burian, Sp. N. Ves – Skalica 6:3 (1:1, 4:1, 1:1), Giľák, Hvila, Nagy, Olejník, Cmeľ, Matej Paločko – Horváth, Škápik, Vaškovič, Osmos Bratislava – Topoľčany 3:1 (1:0, 0:1, 2:0), Halama, Ficel, Vidovič – B. Novák.

Prešov- Pov. Bystrica 8:0 (1:0, 2:0, 5:0)

V dohrávke 15. kola mali domáci prevahu, ale nastrelili iba žrď, no v 12. min Klinčúcha prekonal pri presilovke, keď bol na 2 + 10 minút vylúčený L. Klíma, Mikolášek. Panteri mohli v 18. min pri presilovke vyrovnať, ale Spodniaka zachránila žrď. Prešov v 29. min využil presilovku Balážom a o tri minúty Mikolášek zvyšoval na 3:0. Tlak domácich s pribúdajúcim časom silnel a v 45. min Tomčák dal štvrtý gól. O minúty sa presadil Baláž a v 48. min Mikolášek dovršil hetrik – 6:0. Hostia potom zle striedali a v 53. min Tomčák využil tretiu presilovku. Vysokú výhru domácich zavŕšil v 56. min Chalupa.

Góly: 12., 32. a 48. Mikolášek, 30. a 46. Baláž, 45. a 53. Tomčák, 56. Chalupa.

Orange 20 7 1 3 3 26:26 7

1. Festival IXPO otvorí brány už tento piatok. Čo všetko prináša?
  3. Športový deň Stavebnej fakulty STU v Bratislave
  4. Festival IXPO otvorí brány už tento piatok. Čo všetko prináša?
  5. Pivovar Šariš rozdá regiónu 16-tisíc eur
  6. Recenze autokamery Mio MiVue J60 WIFI - youtuber Bazim hodnotí!

Pri dvoch nálezoch munície zasahoval policajný pyrotechnik

V okresoch Považská Bystrica a Bánovce nad Bebravou našli historickú muníciu.

Z plánovanej cyklotrasy sa stáva skratka pre autá

Novú cestu, ktorú postavili pri rekonštrukcii železnice popri trati, už ľudia využívajú na vychádzky na korčuliach aj bicykloch. Železnice ju však stále neodovzdali mestu. Vodiči ju využívajú ako skratku, čo ju robí nebezpečnou.

Z tejto cesty chce mať mesto cyklotrasu. železnice ju stále neodovzdali. Cestu ňou si začali vo veľkom skracovať autá. Nie je bezpečná.