Sobota, 23. február, 2019 | Meniny má Roman, Romana

Pov. Bystrica je v osemfinále Challenge cupu

V odvete Čiernohorci zmazali za štvrťhodinu sedemgólové manko

Bystrický (v červenom vo výskoku) pri neúspešnom streleckom pokuse.Bystrický (v červenom vo výskoku) pri neúspešnom streleckom pokuse.(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Lovcen Cetinje - MŠK Pov. Bystrica 24:24 (9:12)

Odveta o deň neskôr opäť v Pov. Bystrici priniesla slabší zápas. MŠK viedli 1:2, za stavu 2:2 zmaril prvú šancu súperovi ísť do vedenia Kovačin, keď vyrazil Stanojevičovi sedmičku. Cetinje sa nakoniec jediný raz v 7. in v oboch zápasov ujalo vedenia po góle Peroviča 3:2. Bystričania pridali a po góloch Š. Macháča a Chudobu, ktorému Mihaljevič vyrazil sedmičku, otočili na 3:5. V domácej bráne nahradil Kovačina, ktorý sa zranil pri jednom zo zákrokov Motlík a začala chytať jednu strelu za druhou. Čiernohorci mali problém skórovať, no ani Pov. Bystrica strelecky neexcelovala, ale udržiavala si dostatočný odstup a polčas vyhrala 9:12. Po prestávke hráči MŠK pohodlne kontrolovali priebeh duelu, a keď Jurák v 49. min dal na 17:10 a o minútu M. Kozák na 18:11, zdalo sa, že Lovcen utrpí ďalšiu vysokú prehru. Tréner Straka dal šancu lavičke a dovtedy dobre fungujúci výkon sa razom zmenil. V 46. min po dvoch góloch Chudobu bolo 13:20, ale potom akoby uťal. Veľké chyby, nepozornosť, straty lopty znamenali šesťgólovú šnúru súpera a v 52. min bolo 19:20. Na ihrisko prišiel strelec Vallo dal dva góly, ďalší pridal Kardoš a v 56. min viedli MŠK 20:23 a o góle Gardiana v 56. min 21:24. Závere patril hráčom Cetinje, ktorí trestali chyby – 23:24. Keď polminútu pred koncom Gardiana v tutovke vychytal brankár, z poslednej šance bol faul. Tumidalský dostal červenú kartu, vzápätí bol diskvalifkovaný a nasledovala sedmička v poslednej sekunde. Kaludjerovič uspel a nasledoval záver ako v rozprávke, kde sa všetko dobre skončilo. Hostia sa tešili, že stratený zápas remizovali, Považskobystričania sa tešili z postupu.

Prečítajte si tiež: Považskobystričania zvládli prvý pohárový zápas

LOVCEN: Mihaljevič, Matovič – Beloica 1, Stanojevič, Krivokapič 4, Pajovič 1, Jaukovič 3, Lakicevič, Kaludjerovič 6/1, Draškovič, Perovič 2, Latkovič 3, Abramovič 2, Asanin 1, Tomanovič, Damjanovič 1.

POV. BYSTRICA: Motlík, Kovačin, Dobroň – Pupík 4, Š. Macháč 4, Bystrický 1, Kardoš 1, Chudoba 5/1, Jurák 1, Tumidalský 2, Zábavčík, D. Valášek, Vallo 3, Marián Gardian 1, M. Kozák 2.

Vylúčení: 2:1, 60. ČK a diskvalifikácia Tumidalský.

Sedmičky: 2/1 – 2/1.

Rozhodovali R. Geraets, P. Geraets (Hol.).