V Plevníku nechýbali, góly, karty, jedenástky

Záverečnými dvoma zápasmi sa dohrala jesenná časť 5. futbalovej ligy

Plevníčan Dodek (v žltom) zastavuje akciu Bošian.Plevníčan Dodek (v žltom) zastavuje akciu Bošian.(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Plevník – Bošany 3:0 (2:0)

Už v 1. min sa do šance dostal Rybár, no Bednár strelu pod brvno vyrazil na roh. O tri minúty sa uvoľnil na päťke A. Buday, ale v tutovke trafil padajúceho gólmana. Po Butkovom faule v 9. min zle kopnutú jedenástku Jánošova Jozef Bednár kryl. V 13. min ušiel A. Buday, no jeho nízky lob brankár ľahko chytil a o tri minúty nedal v dobrej pozícii Michal Buday. V 20. min sa v šanci ocitol Zvala, ale domáci brankár strelu zblízka vyrazil. Po centri Michala Budaya T. Ďurkech netrafil odkrytú bránu, ale v 25. min po prieniku P. Ďurkech zavesil pod brvno – 1:0. V 30. min Bekov nenápadný center z 25 metrov skončil na brvne, ale v 33. min po kolmej prihrávke ušiel obrancom hostí Michal Buday a popod vybiehajúceho brankára zvýšil na 2:0. V 41. min po priamom kope Rumanko trafil iba žrď. Po prestávke v 49. min mieril T. Ďurkech iba do bočnej siete a o desať minút neuspel Michal Buday. V 70. min sa v prerušenej hre vydal na domácu polovicu bošiansky brankár Kánošov, buchol domáceho hráča, ale rozhodca ho poslal späť do brány iba so žltou kartou. O dve minúty skopol A. Buday Gábriška a bol vylúčený. V 75. min zahral obranca hostí v súboji s J. Kremeňom rukou a J. Kremeň s prehľadom posla pri jedenástke gólmana do opačného rohu – 3:0. Plevníčania sa s jesennou časťou lúčili cennou výhrou a mohli sa tešiť na večernú Katarínsku zábavu.

Góly: 25. P. Ďurkech, 33. Michal Buday, 75. J. Kremeň (11 m).

Rozhodoval Baboš, ŽK: Hrubo, L. Pajger – Horvát, Jánošov, ČK: 72. Gábriška, 100 divákov.

PLEVNÍK: Jozef Bednár – Hrubo, Martin Zelenák, Butko, J. Kremeň (75. I. Čižmárik), T. Ďurkech, P. Ďurkech (82. M. Smataník), A. Buday, Dodek, Michal Buday, Babínec (53. L. Pajger).

BOŠANY: Horvát – Jánošov, Rumanko, Zaťko, Gábriška, Žigrai (30. Rychtárech), Zvala, Neubauer, Kalina, Rybár, Beko. JOZEF ŠPROCHA

Pov. Bystrica – Tr. Turná 1:2 (0:1)

V 3. min J. Valient vysoko prestrelil a v 5. min Stronček tesne minul Kováčovu bránu. V 9. min bol v šanci Vala, po rohu mieril nad. Strela J. Valienta v 18. min skončila rohom, po ktorom Vala trafil brankára. O dve minúty po priamom kope Hasenoviča Prekop dorazil brankárom vyrazenú loptu do siete – 0:1. V 21. min v skrumáži Čelko ani Jakúbek neprestrelili obranný val hostí. V 28. min J. Kováč mieril iba do rúk T. Kováča a v 31. min Čelko v páde netrafil prázdnu bránu. V 37. min Prekop hlavičkoval iba do brvna domácej brány a o minútu J. Valient poslal loptu zbrklo vedľa. Valov nepríjemný center v 44. min brankár s námahou vytlačil spod brvna na roh. V 47. min netrafil M. Kováč domácu bránu a v 50. min sa nepresadili J. Valient ani Zubek. Po rohu a chybe obrany zvýšil v 60. min Chorvát na 0:2. O päť minút J. Kováč po úniku mieril tesne vedľa. Smoliar J. Valient v 67. min hlavičkoval tesne vedľa a v 74. min T. Kováč zachraňoval pred M. Kováčom. V 78. min domáci brankár vyboxoval strelu Hasenovič na roh. V 85. min po Zubekovom úniku premenil jeho presný center Vadovský – 1:2. Priamy kop Čiernika v 90. min skončil nad a v posledných sekundách hostí bravúrnym zákrokom zmaril šancu Valovi.

Góly: 85. Vadovský - 20. Prekop, 60. Chorvát.

Rozhodoval Magdolen, ŽK: Chorvát, Prekop), 150 divákov.

POV. BYSTRICA: T. Kováč – Bušík, Vala, S. Jakubek, Vicena (64. Vadovský), Bielik, Borovička (71. Čiernik), Čelko, Zubek, J. Valient (78. K. Masaryk), A. Valient.

TR. TURNÁ: Chochlík – Bednár, J. Kováč, M. Kováč, Bečka, Hasenovič, Stronček, Chorvát (80. Konečný), Prekop (75. Vanko), Havier, Sedláček (58. Vašek). ADRIÁN DEMÁČEK

1. Lehota p/Vt 15 13 1 1 46:10 40

2. Cigeľ 15 13 1 1 36:13 40

3. Z. Kostoľany 15 10 1 4 41:23 31

4. V. Uherce 15 9 3 3 49:21 30