Sobota, 19. jún, 2021 | Meniny má AlfrédKrížovkyKrížovky

Bystričania sú bližšie k finále

V prvom semifinále Slovenského pohára v hádzanej hrala Pov. Bystrica v Bratislave

ŠKP – Pov. Bystrica 28:29 (12:16)

Po sedemgólovej výhre v Bratislave boli Bystričania favoritom, čo začali potvrdzovať už od úvodu. ŠKP dokázali vyrovnať na 1:1 a v 7. min znížili ešte na 2:3, no potom udávali tempo hráči MŠK. Po dvoch góloch Bystrického bolo v 10. min 2:6 a hostia si s prehľadom udržiavali štvorgólový náskok 4:8, 6:10 a 8:12 v 19. min. V 25. min po Pupíkovom góle bolo 9:14, ale v 28. min Bratislavčania znížili na 12:15. Posledné slovo v prvom polčase mal Chudoba – 12:16. Kanonier hostí pridal po prestávke ďalšie dva góly a za stavu 12:18 v 34. min sa zdalo byť rozhodnuté. Zásluhou dvoch gólov Kysela ŠKP znížili v 37. min na 15:19, no hostia po desiatom góle Chudobu v 39. min viedli 16:21. Vzápätí dostal hosťujúci Kardoš po treťom vylúčení červenú kartu a domáci zacítili šancu. Keď Bystričania v nasledujúcich šiestich minútach dali iba gól, hráči ŠKP skórovali päťkrát a v 45. min bolo už iba 21:22. Hostí podržal Jurák a dvoma gólmi zaistil vedenie 21:24 v 49. min. Bratislavčania bojovali a Lieskovský, Prokop a Sivák v 54. min dotiahli na 24:24. Premiérový gól dal Urík – 24:25, no Prokop v 55. min znova vyrovnal na 25:25. V oslabení pri Jurákovom vylúčení dal zo sedmičky gól Chudoba a po ňom Bystrický v 57. min upravil na 25:27. Mikuš znížil, ale Pov. Bystricu potešil Pupík – 26:28. Dve minúty pred koncom po vylúčení Bystrického sa naskytla domácim veľká šanca a v 59. min Janoška znížil na 27:28. V polsednej minúte sa isly vyrovnali po vylúčení Prokopa a Chudoba premenil aj svohu šiestu sedmičku a dvanástym gólom rozhodol – 27:29, lebo Kysel v posledných sekundách už iba zmiernil prehru.

Zaujímavosťou zápasu bolo, že v drese hostí sa objavili prvýkrát bratia Daniel a Eduard Valáškovci.

ŠKP: Pčola, Gálik – Tobiaš 1, Kysel 3, Prokop 6/1, Lieskovský 5, Sivák 5/1, Bugár, Šulka 1, Janoška 4, Mikuš 3, Mihálik, Chebeň, Mráz, Chlepko.

MŠK: Dobroň, Kovačin - Pupík 2, Urík 1, E. Valášek, Bystrický 6, Kardoš, Chudoba 12/6, Jurák 4, Tumidalský 1, Zábavčík, D. Valášek 1, Vallo, Hároník, Marián Gardian 1, M. Kozák 1.

Sedmičky: 2/2 – 6/6.

Vylúčení: 4:7, ČK: 39. Kardoš za 3 vylúčenia.