Utorok, 19. február, 2019 | Meniny má Vlasta

Hokejisti Pov. Bystrice preskočili dvoch súperov

V 1. hokejovej lige sa hralo 32. kolo

Považská Bystrica potešila fanúšikov výhrou nad Trnavou.Považská Bystrica potešila fanúšikov výhrou nad Trnavou.(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Pov. Bystrica – Trnava 6:4 (2:0, 2:3, 2:1)

V 11. min po Nahálkovej prihrávke dostal panterov do vedenia Cíger, ktoré v 19. min po Dvořákovej prihrávke zvýšil na 2:0 Koleda. Po prestávke v 23. min Čunderlík znížil na 2:1, ale v 31. min Mokrohajský po spolupráci s Koledom a Juráškom dal na 3:1. O dve minúty po akcii Hrušíka s Pšurným zvýšil L. Klíma na 4:1. Trnava zabojovala, v 34. min Kamenický a v 36. min Róth zdramatizovali duel – 4:3. V 51. min Hrušík našiel L. Klímu – 5:3, no v 57. min Hrbáčik oživil nádeje hostí – 5:4. V 60. min hosťom nevyšla snaha o vyrovnanie a po prihrávke L. Klímu poistil cennú výhru 6:4 Hrušík.

Góly: 33. a 51. L. Klíma, 11. Cíger, 19. Koleda, 31. Mokrohajský, 60. Hrušík – 23. Čunderlík, 34. Kamenický, 36. Róth, 57. Hrbáčik.

POV. BYSTRICA: Babík – Dvořák, Nahálka, Palovič, Niník, Solar, Bajaník, E. Bednár – M. Dolinajec, Cíger, P. Ligas, Hrušík, Pšurný, L. Klíma, Mokrohajský, Koleda, Jurášek, Miro, Rodionov, Zlocha.

Sp. N. Ves - Dubnica 7:3 (2:3, 2:0, 3:0)

Už v 2. min domácich dostal do vedenia Zwick, no hostia rýchlo skóre otočili po góloch Kluku v 3. min a D Trenčana v 8. min – 1:2. V 15. min hneď po návrate vylúčeného Bobčeka vyrovnal M. Findura na 2:2, ale o tri minúty Denis Rehák dal tretí gól Dubnice – 2:3. Vedenie vydržalo do 32. min, kedy skóroval Nagy – 3:3. V 37. min pri vylúčení Kluku poslal Spišiakov do vedenia Korenko a v bríne Kuteja vystriedal Dovina. V 44. min tesne pred návratom vylúčeného Húsa využil presilovku Mikula a o štyri minúty M. Findura zvyšoval na 6:4. Výhru 7:4 potvrdil v 51. min pri vylúčení Kokavca v presilovke Bdžoch.

Góly: 15. a 48. M. Findura, 2. Zwick, 32. Nagy, 37. Korenko, 44. Mikula, 51. Bdžoch – 3. Kluka, 8. D. Trenčan, 18. Denis Rehák.

DUBNICA: Kutej (Dovina) – Bobček, Denis Rehák, Habšuda, D. Trška, E. Švec, Burzala, Vladimirov – Berák, Kluka, Briestenský, Kokavec, Jakubík, Hús, D. Trenčan, Ibolya, Kútny, Kopecký.

32. kolo: Topoľčany – N. Zámky B 6:1, Osmos Bratislava – Skalica 1:2 pp, Michalovce – Prešov 2:1 sn.

1. Michalovce 33 21 7 5 158:70 75

2. Prešov 33 21 7 5 135:72 75

3. Skalica 33 21 5 7 137:77 72

4. Topoľčany 33 16 9 8 108:75 64

5. Dubnica 33 14 7 12 118:104 52

6. Osmos 33 12 5 16 103:112 45

7. Sp. N. Ves 33 10 8 15 113:134 41

8. Pov. Bystrica 32 6 5 21 88:163 24