Pov. Bystrica aj Dubnica zaskočili domácich

V 1. hokejovej lige o prekvapenia v 38. kole nebola núdza

Pov. Bystrica (v červenom) si z Topoľčian odviezla dva bodyPov. Bystrica (v červenom) si z Topoľčian odviezla dva body(Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany - Pov. Bystrica 1:2 sn (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0, 0:1)

Vo výbornej atmosfére, o ktorú sa postarali oba fanklub domáci mali v úvode hru pod kontrolou, jedinú vážnejšiu šancu si vypracoval iba Tábi, ale brankár hostí jeho pokus zneškodnil. Postupne sa osmeľovali i hostia, ale pozorný Kompas držal čisté konto. Hostia v 12. min mali dokonca výhodu presilovky o dvoch hráčov, no paradoxne mali najväčšiu šancu domáci, keď počas oslabenia unikol Klenko, ale Mikoláš bol pozorný. Aj v druhej tretine sa hral vyrovnaný hokej, domáci sa tlačili dopredu a hostia podnikali nebezpečné brejky. V 35. min hrali hostia ďalšiu presilovku, puk potiahol Koleda a umiestnenou strelou poslal hostí do vedenia – 0:1. Domáci po góle pridali, súpera zatlačili a Pekarčík v 38. min pretlačil puk za hosťujúceho gólmana – 1:1. V záverečnej tretine mali domáci navrch, ale pri zakončeniach im často chýbal i moment prekvapenia. V 51. min zaujala roztržka medzi J. Hudecom a Danielčakom, hosťujúci hráč navyše inkasoval osobný trest. Aj v ďalších minútach sa hralo prevažne v strednom pásme, vyložené šance neprichádzali ani na jednej strane. Stretnutie sa tak prehuplo do predĺženia, v ktorom diváci gól tiež nevideli, a tak o víťazovi rozhodla až lotéria v samostatných nájazdoch. V nich uspeli hostia až v piatej sérii, a tak si odviezli dva body.

Góly: 38. Pekarčík – 36. Koleda, nájazd Hrušík.

TOPOĽČANY: Kompas – Ďurčo, Král, Bystričan, Nitriansky, Grman, Šiška, Duran, Gašparovič – Pätoprstý, Laššo, Podstavek, Pekarčík, Uhnák, König, Tábi, B. Novák, Gergel, J. Hudec, Klenko, Kubek.

POV. BYSTRICA: Mikoláš – Dvořák, Nahálka, L. Dubeň, Solar, Mendrej, Saboš – M. Dolinajec, Hrušík, P. Ligas, L. Klíma, Turan, L. Bednár, Koleda, Danielčak, Jurášek, Rodionov, Miro. JARO ŠUPA

Prečítajte si tiež: Kapitánke učarovala hokejka s loptičkou

Prešov - Dubnica 2:4 (1:1, 0:0, 1:3)

Favorizovaní domáci sa dlho nevedeli presadiť, až v 18. min uspel Novický – 1:0. Dubnická odpoveď prišla o 45 sekúnd, kedy po Bobčekovej prihrávke vyrovnal Berák. V druhej tretine si obaja gólmani udržali čisté konto, pretože súperi nedokázali využiť aj presilové hry. Tretiu tretiny začali hostia pokračovaním presilovky pri vylúčení Mikoláška a už po pätnástich sekundách premenil Kútneho prihrávku Kluka – 1:2. Podobnú šancu o chvíľu prešov nevyužil a prišiel trest, lebo v 45. min Kútny po spolupráci s Habšudom dal na 1:3. Domácich vrátil do hry v 54. min pri vylúčení Burzalu Prokop – 2:3. Pri tlaku domácich bol minútu pred koncom vylúčený L. Ďurkech, ale hostia v oslabení Kokavcom polminútu pred koncom poistili výhru – 2:4.

Góly: 18. Novický, 54. Prokop – 18. Berák, 41. Kluka, 45. Kútny, 60. Kokavec.

PREŠOV: Riečický – Novický, Mačkovič, Pavúk, Palko, Michalčin, Vyskoč, Kotzman, Poldruhák – Chalupa, Tomčák, Krajňák, Babynec, Šimčák, Baláž, Mikolášek, Bylina, Gavrik, Ferenc, Pulščák, Prokop.

DUBNICA: Hiadlovský – Bobček, Denis Rehák, Habšuda, L. Ďurkech, Burzala, E. Švec, D. Trška – Kluka, Berák, Ďuriš, J. Mihalík, Kokavec, Krajčí, Kanaet, Kútny, Hegyi, Briestenský, Špankovič, D. Trenčan.

38. kolo: N. Zámky B – Trnava 5:6 pp (0:3, 3:2, 2:0 – 0:1), Murašov 3, Kucsera, Tužinský – Szalay 3, Hutár, Hrbáčik, Čunderlík, Michalovce – Skalica 3:4 (1:1, 1:2, 1:1), Mašlonka, Halás, Fajčák – Kotzman, Vaškovič, Jurák, Janáč, Sp. N. Ves – Osmos Bratislava 4:6 (1:1, 0:2, 3:3), Koky 2, Bjalončík, Chmeľ – Klučiar 2, Obšut, Kratochvíla, Mlynčár, Brodek.

1. Skalica 39 26 6 7 167:93 89

2. Michalovce 39 25 8 6 188:78 88

3. Prešov 39 23 7 9 154:95 81

4. Topoľčany 39 19 10 10 126:88 74

5. Dubnica 39 17 9 13 138:121 63

6. Osmos 39 15 6 18 123:133 56

7. Sp. N. Ves 39 11 9 19 129:164 45

8. Pov. Bystrica 38 7 8 23 102:176 33