Utorok, 19. jún, 2018 | Meniny má Alfréd

Aký bol február 2017 v športe?

Prehľad najzaujímavejších športových akcií

Kapitán hádzanárov Pov. Bystrice Tumidalský s trofejou pre finalistu Slovenského pohára(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

FEBRUÁR

Štvrtí v Poľsku

Na futbalovom turnaji starých pánov v Poľsku Púchovu chýbal gól k postupu do finále a v boji o bronz prehral až v rozstrele s poľským Tychy.

Miestenka do Európy

Hádzanári Pov. Bystrice podľahli vo finále Slovenského Pohára Prešovu 30:40 a 25:35, čím si zaistili účasť v Challenge cupe.

Európska súťaž pod košmi

Turnaj stredoeurópskej súťaže EYBL do 17 rokov vyvrcholil vo februári. IMC Pov. Bystrica v konkurencii 18 tímov obsadila výborné 8. miesto.

Zlocha na univerziáde

V kazašskom Almaty reprezentoval Slovensko v hokeji Považskobystričan Ján Zlocha. Slováci po výhrach nad Anglickom 18:3, USA 4:1 a prehre s Kanadou 3:5 podľahli o bronz Čechom 3:4 po nájazdoch. Prvý gól Slovákov dal Zlocha. Po výhrach nad Švédskom 4:2 a Lotyšskom 5:4 skončilo Slovensko piate.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Aký bol február 2017 v športe?

Dubnický kros

Bežecký kros na DuTaFe v Dubnici vyhrali 10. februára Ilavský (Jogging klub Dubnica) a Žárska (Spartak Dubnica).

Najmladší medailisti

Na halovom šampionáte SsAZ v kategóriách mladšieho žiactva a prípraviek Olympia Pov. Bystrica získala päť zlatých, tri strieborné a štyri bronzové medaily. Spartak Dubnica priviezol dve zlaté a dve bronzové medaily a BK Lysá jednu zlatú a jednu bronzovú medailu.

Prvenstvo na Flames cupe

V Gajaroch na medzinárodnom hokejbalovom turnaji Novodubničania vo finále zdolali české Prachatice 4:1.

Triumf Nitry v Púchove

Medzinárodný futbalový turnaj U 11 v Púchove vyhrala bez prehry Nitra pred Trenčínom a Púchovom.

Bronz z Maďarska

Na veľkom medzinárodnom turnaji Bocskai Cup v maďarskom Debrecíne si výborne počínal boxer BC Dubnica Ján Džanaj, ktorý v kategórii do 81 kg obsadil tretie miesto.

Dva postupy Dubnice

V play off 2. hokejovej ligy Dubničania v 1. kole vyradili Levice 8:3 a 5:4 a vo štvrťfinále si poradili s Liptovským Mikulášom B 7:5 a 10:4 a sú v semifinále.

Holandské sklamanie

V osemfinále Challenge cupu hádzanári Pov. Bystrice po výhre doma nad holandským Hurry Up 30:19 nezvládli odvetu a po prehre 19:32 vypadli.

Skvelá Slaničková

Odchovankyňa považskobystrickej atletiky Lucia Slaničková vyhrala päťboj žien na halových majstrovstvách Českej republiky v Prahe.

Valentínsky turnaj

V Novej Dubnici sa 18. februára uskutočnil 17. ročník futbalového turnaja starších a mladších žiakov o Valentínsky pohár. Víťazmi boli starší žiaci Nemšovej a mladší žiaci Novej Dubnice.

Žiaci o Pohár ObFZ

V Púchove sa 19. februára uskutočnili dva futbalové turnaje starších žiakov o Pohár predsedu ObFZ. Prvenstvo si odniesli chlapci z Košece a Ladiec.

Prvenstvo Ilavy

Futbalový turnaj prípraviek v Svinnej ovládli chlapci z MFK Ilava a Timotej Turza bol najlepším strelcom.

Zlatá Hrvolová

Bratislava bola 18. a 19. februára dejiskom halových majstrovstiev Slovenska dospelých. Spartak Dubnica získal osem medailí (1 – 4 – 3). Hrvolová vyhrala žrď, striebro získali Petláková (žrď),Slaničková (diaľka), Holleyová (400 m, štafeta 4 x 400 m), bronz pridali Slaničková (60 m prek.), K. Čaklošová (guľa a štafeta 4 x 200 m). Striebro v trojskoku získala Ďurkechová (Sparta Pov. Bystrica).

Ples športovcov

Na 22. Plese športovcov Lednických Rovniach sa oceňovali najlepší športovci regiónu v roku 2016:

Jednotlivci dospelí: Andrej Mitašík, atletika – Sparta Pov. Bystrica, Adam Horák, bedminton – Sokol Ilava, Denisa Bučková, atletika – Spartak Dubnica.

Mládež: Matej Chudý, karate – Style karate Led. Rovne, Monika Uríková, stolný tenis – TTC Pov. Bystrica, Daniel Bisaha, atletika – Sparta Pov. Bystrica, Filip Bugoš, atletika – Spartak Dubnica.

Kolektívy: atletika ženy – Spartak Dubnica, hádzaná muži – MŠK Pov. Bystrica, florbal ženy – ŠK 98 Pruské.

Mládež: hádzaná – mladší žiaci, starší žiaci MŠK Pov. Bystrica, atletika – dorastenky Spartak Dubnica, basketbal – juniori BK Pov. Bystrica, volejbal – žiaci VO 1970 Púchov.

Talent roka: Laura Vinczeová, stolný tenis – MKST N. Dubnica.

Objav roka: Martina Seková, judo – JUDO klub Sparta Pov. Bystrica.

Žiaci: Nikoleta Trníková, plávanie – PBPO Pov. Bystrica, Monika Ondrejková, atletika – Olympia Pov. Bystrica, Jakub Mudrák, cyklotrial – CK Záriečie, Ľubomír Kubiš, atletika – Spartak Dubnica, Anetka Wallenfelsová, stolný tenis – TTC Pov. Bystrica.

Turista: Pavol Uriča, KST Manín Pov. Teplá.

Telovýchovné jednoty, kluby: Hokejbal Pov. Bystrica, Bedmintonový klub Púchov, Vápeč H. Poruba.

Zvláštne ocenenie: Iveta Šubová a Dulovské mažoretky YVETT

Zaslúžilí funkcionári telovýchovy: Stanislav Klimovský – TJ N. Dubnica, Ivan Štefko – volejbal Púchov, Ján Daniš – Style karate Lednické Rovne, Vladimír Svitek – ObFZ Pov. Bystrica, Anton Poliček – Partizán Prečín, Milan Kľudaj – bývalý futbalista, funkcionár OZTK, Pavol Puček – Vápeč Horná Poruba, Milan Jankovič – Spartak Dubnica, Pavol Mlyniský – futbalový rozhodca.

Životné jubileá funkcionárov: Ľuboš Dubový, manažér LR Crystal Led. Rovne, Vladimír Hornáček, dlhoročný funkcionár a tréner dorastu LR Crystal Lednické Rovne.

Dve prvenstvá

V Přerove sa konali 25. februára dva futbalové turnaje prípraviek a oba vyhral Výber ObFZ Pov. Bystrica.

1. Čerešne dozreli: Aj po zmenách na hypotekárnom trhu chutia!
  2. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  3. Úspešní Slováci radia: Presadiť sa dá vždy, snívať nestačí