Sobota, 20. október, 2018 | Meniny má Vendelín

Aký bol marec 2017 v športe?

Prehľad najzaujímavejších športových akcií mesiaca.

Dubnica (v oranžovočiernom) vyhrala 2.hokejovú ligu, Púchov (v bielom) bojoval na opačnom konci.(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

MAREC

Deviata na ME

Lucia Slaničková (Spartak Dubnica) obsadila na ME v Belehrade (3. – 5. marca) 9. miesto v päťboji.

Víťazní Moravania

V Púchove sa 5. marca konali dva medzinárodné turnaje prípraviek o Pohár predsedu KM ObFZ Pov. Bystrica. Víťazom sa stal Výber OFS Přerov.

Prečítajte si tiež: Po zlom začiatku prišiel dobrý koniec

Historický bronz

Monika Uríková z TTC Pov. Bystrica na majstrovstvách Slovenska v Bratislave v stolnom tenise vybojovala bronz v dvojhre žien.

Dorastenci nesklamali

V Bratislave sa konali atletické majstrovstvá SR dorastu. Spartak Dubnica získal desať medailí (3 – 4 – 3) a v poradí klubov skončil tretí.

Zlatí mladší žiaci

Na slovenskom šampionáte v Bratislave vyhral T. Janíček z Lysej 1500 m a titul získala na rovnakej trati aj Gombárová (Spartak Dubnica).

Karatisti v Poľsku

V Poľsku sa 11. marca konala súťaž európskych klubov, kde sa zúčastnilo 35 klubov z ôsmich štátov.

Style karate Lednické Rovne získalo jednu zlatú a dve bronzové medaily.

Dorast Púchova extraligový

Vo finále play off 1. hokejovej ligy dorastu vyradil Púchov Dubnicu 3:1 na zápasy a vybojoval extraligu.

Postup hokejistov Dubnice

Dubnica v semifinále 2. ligy vyradila Brezno 6:1 a 4:2 a finále Humenné 3:0, 3:6 a 7:6 a postúpila do 1. ligy.

Štyri tituly

Na atletickom šampionáte v Bratislave získal Spartak Dubnica dva tituly – Žilková (400 m) a Nevařilová (žrď), dva tituly má aj Sparta Pov. Bystrica – Mitašík (800 m) a Bisaha (trojskok).

Pruské je vo finále

Florbalistky ŠK 98 Pruské vo štvrťfinále play off vyradili Kysucké Nové Mesto 3:0 (15:1, 5:4 a 5:4) a po dráme aj Nemšovú v semifinále 3:2 (5:6 sn, 7:6, 6:4, 6:8 a 10:3) a sú vo finále.

Púchov končí

Florbalisti Púchova skončili vo štvrťfinále play off 1. ligy, kedy nestačili na Sabinov a prehrali 0:3 (5:8, 6:10 a 7:9).

Stolní tenisti dohrali

Záverečnými kolami skončili stolnotenisové súťaže.

V 3. lige obsadili TTC Pov. Bystrica A 2. miesto, Ladce A 3. miesto, N. Dubnica B 11. miesto a D. Kočkovce A 14. miesto.

V 4. lige skončil nováčik Sedmerovec A na výbornom 2. mieste, TTC Pov. Bystrica obsadili 4. priečku a Klobušice 11. miesto.

V 5. lige triumfovali hráči TTC Pov. Bystrica C, v 6. lige vyhral Dolný Moštenec A a víťazom 7. ligy sa stala Jola Dubnica.

4. Zuzana Žirková: Šport v meste je v polčase rozpadu
  5. Čo nemôžete zaregistrovať ako ochrannú známku?
  6. Potrebujete ochrannú známku pre Váš produkt ?

Chrípková chorobnosť v Trenčianskom kraji mierne stúpla

Pre chorobnosť zatiaľ školské zariadenia v kraji nemuseli obmedziť svoju prevádzsku.

Ľudia v Trenčianskom kraji vypálili státisíce litrov pálenky

Colníci zverejnili štatistiku pálenia alkoholu v páleniciach v Trenčianskom kraji. Ľudia za uplynulé výrobné obdobie vypálili státisíce litrov pálenky a štátu odviedli poriadnu sumu peňazí.

Miesto na zber odpadu presťahovali. Kam ho treba voziť?

Začiatkom tohto mesiaca presťahovali v Považskej Bystrici zberné miesto na odpad. Na starom už ľudí nikto neobslúži, priestory sú teraz väčšie.