Piatok, 20. apríl, 2018 | Meniny má Marcel

Aký bol šport v júni 2017?

Prehľad športových udalostí z regionálneho pohľadu

K titulu majstrov sveta prispeli aj hokejbalisti z Pov. Bystrice a Pruského. Vpravo Roman Bujdák (Protef Pov. Bystrica).(Zdroj: ARCHÍV ROMANA BUJDÁKA)

Dohniansky maratón

Škoda bike open tour na horských bicykloch pokračoval 3. júna pretekmi v Dohňanoch. Na najdlhších tratiach dominovali Čech Hartl a A. Juhásová.

Domaniža bez prehry

Oblastnú futbalovú súťaž prípraviek vyhrala bez prehry Domaniža pred Belušou a Ilavou.

Žiačky sa nestratili

V 1. futbalovej lige žiačok obsadila Pov. Bystrica 2. miesto a Beluša skončila na 3. mieste.

Bronzoví žiaci

V Modre sa 2. – 4. júna konali majstrovstvá Slovenska starších žiakov v hádzanej. V súboji o 3. miesto MŠK Považská Bystrica zdolala Trebišov 27:24.

Talianska skúsenosť

V dňoch 3. – 4. júna sa hráči MŠK Púchov U 10 zúčastnili na medzinárodnom mládežníckom turnaji Turneo Delfino 2017 v talianskom Rimini, kde obsadili v silnej konkurencii 5. miesto.

Pohár primátora

V Novej Dubnici sa 10. júna uskutočnil 11. ročník medzinárodného futbalového turnaja prípraviek U 8. Zvíťazila Vrakuňa pred Hornou Nitrou a tretí boli chlapci FK Dubnica.

Majstri sveta

V českých Pardubiciach sa 1. – 10. januára hrali MS v hokejbale, kde Slovensko reprezentovali aj hráči z Protef Pov. Bystrica Roman Bujdák a Lukáš Piják, z ŠK 98 Pruské Marián Mišovec a Lukáš Maděra (pôsobil v Kežmarku) a odchovanec Pov. Bystrice Pavol Blahút. Slováci neprehrali ani raz a získali tretí titul v rade, celkovo štvrtý.

Päť titulov

Dubnica bola 10. a 11. júna dejiskom majstrovstiev Slovenska v atletike dorastencov. Veľmi dobre si počínali pretekári domáceho Spartaka, ktorí získali najviac, dvadsať medailí. O päť titulov sa zaslúžili Beláň, Labo, Kubiš, Suranová a Šajbenová.

Silné štafety

V Košiciach sa 9. až 11. júna uskutočnili letné majstrovstvá Slovenska v plávaní 9- až 10-ročných žiakov. V štafetách Pov. Bystrica získala tri zlaté, jednu striebornú a jednu bronzovú medailu. Fuzy získal titul a striebro, Jamborková sa bola vicemajsterkou.

Futbal v kraji

V 3. lige obsadili Led. Rovne 2. miesto a na 3. mieste skončil Púchov, na 6. mieste Dubnica a na 7. mieste Beluša.

v 4. lige vyhrali suverénne Borčice a v 5.lige sa z postupu tešili Horovce.

Krajský dorast

V 4. lige Beluša vyhrala, Borčice boli tretie a Led. Rovne štvrté. V 5. lige obsadila H. Poruba tretie miesto.

Oblastný futbal

V 6. lige vyhrala Pov. Bystrica, v 7. min triumfoval Kvašov a v 8. lige Mikušovce. V 6. lige dorastu bola prvá Udiča, najlepším tímom v 4. lige starších žiakov bola po finálovej výhre nad Lednicou Udiča. V 4. lige mladších žiakov vyhrala Dubnica a medzi prípravkami U 10 boli najlepšie Horovce.

Štyri striebra

V dňoch 16. – 18. júna sa uskutočnili letné majstrovstvá Slovenska v plávaní juniorov a seniorov v Bratislave. Nikol Trníková z Pov. Bystrice vybojovala štyri strieborné medaily.

Zlatí míliari

Na atletických majstrovstvách Slovenska mladšieho žiactva do 13 rokov v Trenčíne na 1500 m získali tituly Barbora Gombárová (Spartak Dubnica) a Tomáš Janíček (BK Lysá).

Rovne cup

V Lednických Rovniach sa 24. júna konal 19. ročník medzinárodného turnaja v malom futbale – Rovne cup 2017. Víťazmi sa stali Armat v kategórii staré gardy a Blesky v kategórii mladé pušky.

Memoriál Rudolfa Čurika

V Hornej Porube sa 25. júna odohral jubilejný 10. ročník futbalového turnaja mužov Memoriál Rudolfa Čurika, bývalého futbalistu, trénera a funkcionára domáceho klubu.

O 3. miesto: Starí páni H. Poruba – Visolaje 5:3.

Finále: Horná Poruba – Košecké Podhradie 1:3.