Streda, 17. október, 2018 | Meniny má Hedviga

Kto príde do Púchova po Budapešti?

V play off 2. hokejovej ligy poznáme štvrťfinalistov

Púchov (v bielom) musel hrať proti Budapešti všetky tri zápasy.(Zdroj: ARCHÍV KLUBU)

Výborný nástup

1. KOLO PLAY OFF

Púchov - KMH Budapešť 7:4 (4:0, 2:2, 1:2) – stav série 1:1

Púchov mal raketový nástup, keď v 37. sekunde otvoril skóre Zúbek a v 2. min Říha zvýšil na 2:0. Domáci pokračovali v aktívnej hre a v 9. min Hrušík a v 14. min Zemko za stavu 4:0 vyhnali Hajeka z brány. Po prestávke Berendi v 23. min znížil na 4:1, no v 29. min Zúbek z presilovky a o minútu Pšurný zvyšovali na 6:1. V 39. min Gódó dal druhý gól hostí a hneď po príchode z kabín Szücs znížil na 6:3. Odpoveď prišla o niekoľko sekúnd a Říha zvýšil na 7:3. Zápas sa už iba dohrával a hostia v závere zmiernil prehru na 7:4.

Góly: 1. a 29. Zúbek, 2. a 41. Říha, 9. Hrušík, 14. Zemko, 30. Pšurný – 23. Berendi, 39. Godó, 41. Szücs, 56. Nagy.

PÚCHOV: Kučík – Kvocera, Mikuš, Pišoja, Madový, Kollárik, M. Haluška, Lukáč, Mihula - L. Hrušík, Zúbek, Pšurný, Brandis, Říha, Špankovič, Furo, Panáček, Zemko, T. Bajtala.

KMH: Hajek (Gadácsi) – Dorner, Kaiser, Nagy, Baranyai, Zavalniuk, T. Vajda – Vincze, Petres, Szücs, Godó, Egyed, Németh, Berendi, Jászai, Z. Vajda, Weber, Fekete, Körösi.

Prečítajte si tiež: Púchovu vstup do play off nevyšiel

Trojgólový obrat

Púchov - KMH Budapešť 7:3 (2:2, 3:1, 2:0) – konečný stav série 2:1

Hosťom sa v 2. min naskytla obrovská šanca pri vylúčení Zemka na 2 + 2 minúty, čo v 4. min využil Petres – 0:1. Púchovu sa podarila gólová odpoveď v 12. min pri presilovke, kedy po Říhovej prihrávke vyrovnal Pišoja. Domáci nevyužili presilovku a 21 sekúnd pred prvou sirénou opäť prehrávali, keď skóroval Godó - 1:2. Vyrovnať sa domácim podarilo dve sekundy pred koncom, keď Hrušík našiel Pšurného – 2:2. Púchov gól povzbil a patril mu vstup do druhej tretiny. Uplynulo iba 25 sekúnd a Pšurný dal tretí gól. O minútu už bolo 4:2 po Říhovom góle, ktorému prihrával Brandis. V polovici zápasu dostal hosťujúci Weber 2 + 2 minúty a v presilovke v 32. min Zúbek po spolupráci s Pšurným zvýšil na 5:2. Nádeje hostí oživil v 37. min pri vylúčení Madového v presilovke Szücs – 5:3. Na začiatku tretej časti bol vylúčený Kvocera a v 46. min Hrušík v oslabení zvýšil na 6:3. Minútu pred koncom divákom potešil siedmym gólom Říha – 7:3.

Góly: 20. a 21. Pšurný, 22. a 59. Říha, 12. Pišoja, 32. Zúbek, 46. Hrušík - 4. Petres, 20. Godó, 37. Szücs.

KMH: Hajek – Dorner, Kaiser, Nagy, Baranyai, Zavalniuk, T. Vajda – Vincze, Petres, Szücs, Godó, Egyed, Németh, Berendi, Z. Vajda, Weber, Fekete, Körösi.

Nechýbali prekvapenia

1. kolo play off 2. resp. 3. zápasy:

Kým v skupine B postúpili tímy umiestnené na prvých štyroch priečkach, v skupine A to dokázal iba Púchov.

Dynamax Nitra - Partizánske 5:4 – konečný stav série 2:0

D. Kubín - Osmos Bratislava B 5:7 a 3:6 – konečný stav série 1:2

Levice - Prievidza 2:4 – konečný stav série 0:2.

Humenné - Sabinov 10:2 - konečný stav série 2:0

Martin - Brezno 10:2 a 4:1 – konečný stav série 2:1

R. Sobota - Trebišov 4:3 pp a 5:2 - konečný stav série 2:1

L. Mikuláš B - Sanok 6:3 a 4:2 – konečný stav série 2:1.

Súper z Liptova

Vo štvrťfinále play off sa stretne Púchov s Liptovským Mikulášom B. Prvý zápas sa hrá v sobotu 17. 2. v Litovskom Mikuláši o 17. h, druhý zápas je na programe v sobotu 24. 2. o 17.30 h v Púchove. V prípade stavu 1:1 by sa tretí zápas hral v nedeľu 25. 2. o 17.30 h znova v Púchove.

Ďalšie dvojice: Dynamax Nitra - Humenné, R. Sobota - Prievidza, Osmos B - Martin.