Na Madeire sa rozhodovalo až v závere

V odvete Challenge cupu hrali hádzanári Pov. Bystrice v Portugalsku

Š. Macháč (v červenom) sa prebíja obranou Madeiry(Zdroj: BARBORA TALAČOVÁ)

Andebol Madeira (Port.) - MŠK Pov. Bystrica 30:24 (14:9) – prvý zápas 23:25

Hostia prišli bez chorého Pupíka a ešte cestou na letisko mali haváriu, no s pomocou hlohoveckého klubu sa dostali včas na letisko. Domáci viedli v úvode 2:1, no MŠK otočili na 2:3 a 3:4. Portugalský tím piatimi gólmi získal v 16. min vedenie 8:4, keď trestali technické chyby Pov. Bystrice. Nasledoval oddychový čas, po ktorom MŠK znížili na 8:6 a 9:7, lenže súper dával jeden gól za druhým a v 28. min viedol už o šesť gólov 14:8. Bystričania v závere polčasu ešte stiahli rozdiel na 14:9 a do druhého polčasu vstúpili s ďalším gólom – 14:10. Madeira viedla 15:10 no MŠk bojovali a v 37. min sa priblížili na 15:12. Trojgólový rozdiel sa udržiaval až do 41. min – 18:15. Potom sa blysol gólom brankár Kovačin – 18:16. O dve minúty Vallo poslal MŠK virtuálne do štvrťfinále – 18:17 a naviac o chvíľu Kovačin chytil sedmičku. Domáci získali opäť dvojgólové vedenie 21:19 a do konca ostávalo desať minúty. Celkové skóre bolo vyrovnané podobne aj postupové šance. Madeira zabrala a o dve minúty viedla 24:20 a 25:21 (55. min). Hostia sa nevedeli presadiť, robili technické chyby a v 57. min prehrávali 27:22 a domáci v závere pridali ďalšie góly a po výhre 30:24 sa tešili z postupu.

Prečítajte si tiež: Považania premrhali nádejný náskok

MADEIRA: Carvalho, Capdeville – Lima 2, Moreira 8, Martins, D. Gomes 2, D. Santos 5, Miranda, Semedo 2, J. Gomes 1, Pinto 7, Ferro 2, Nekrušec 1, Fernandes, B. Santos.

MŠK: Motlík, Biel, Kovačin 1 – Š. Macháč 4, Bystrický 1, Kardoš, Chudoba 8/2, Jurák 1, Tumidalský 2, D. Valášek, Vallo 3, Marián Gardian 1, M. Kozák 3.

Sedmičky: 3/1– 3/2.

Vylúčení: 5:4.

Rozhodovali: A. Smailagic a S. Smailagic (obaja Švéd.).
Divákov 400.

1. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  2. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  3. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  4. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  5. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  3. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  4. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  5. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  6. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  7. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

Na Lietavskom hrade Matúša Čáka Trenčianskeho v láske veľmi nemajú

Matúš Čák Trenčiansky. Pre mnohých legendami opradený Pán Váhu a Tatier. Pre iných nenásytný uzurpátor a dobyvateľ.

Posprejované podchody nemá kto vyčistiť

Vandali opakovane ničia most aj podchody. Železnice a mesto sa sporia o to, kto je za stavby zodpovedný.

Cement spojil Slovensko materiálne, pútnické miesto Butkov duchovne

Pútnické miesto Butkov v okrese Ilava je na Slovensku unikátom. Je nielen najmladším u nás, ale výnimočná je aj jeho poloha a genéza vzniku.

Za vzácnym nálezom sa vybral znovu

Nedávno našiel pri obci Dubodiel v Trenčianskom okrese pekný hubársky nález muž, ktorý sa vybral zabehať si. Len zriedkavo si vyberá zrovna túto trasu, ale teraz sa bude na ňu asi vracať častejšie.

Futbalový program v nedeľu

V nedeľu 23. septembra sú lákadlom zápasy v Dulove, kde hrá vedúci Kvašov či duel Tuchyňa – H. Poruba.