Úspešný treťoligový víkend

Futbalová 3. liga mala na programe 20. kolo

Belušania sa takto tešili trikrát v derby s PúchovomBelušania sa takto tešili trikrát v derby s Púchovom (Zdroj: LENKA ONDRÁŠKOVÁ)

Dubnica - Nové Zámky 3:0 (0:0)

Domáci sa celý prvý polčas nevedeli presadiť cez pozornú obranu súpera. Podobný priebeh mal aj druhý polčas až do 71. min, kedy Švec trafil z priameho kopu z 25 metrov – 1:0. Hostia otvorili hru, na čo v závere doplatili. Po úniku a centri Horeckého dal druhý gól Vujoševič, ktorého o chvíľu za cenu červenej karty fauloval brankár Strelčík. Vujoševič z jedenástky prekonal náhradného gólmana – 3:0.

Góly: 83. a 87. Vujoševič (druhý z 11 m), 71. Švec.

Borčice – Gabčíkovo 4:3 (2:1)

Hostia dali rýchly gól, ale potom prišli Slávikove chvíle. Po jeho dvoch prihrávkach Iskra skóre otočila a dve jeho šance gólom neskončili. Domácim sa potom zranil brankár Bobot. Po prestávke sa presadil J. Valient a L. Slávik po kľučke na brankára zvyšoval na 4:1. Gabčíkovo znížilo štvrťhodinu pred koncom na 4:3, ale domáci výhru aj priečku udržali.

Góly: 12. E. Le Giang, 22. Púpala, 47. J. Valient, 67. L. Slávik – 68. a 73. Lengyel, 4. Cingel.

Beluša – Púchov 3:1 (1:1)

Hostia boli aktívnejší, ale gól dal po peknej kombinácii domáci Novisedlák. Po skrumáži vyrovnal Zavadzan – 1:1. V druhom polčase Beluša pridala, Jurgov priamy kop vyrazil brankár, neuspeli ani Bielik a Kršák. Až P. Gajdošík strelou od brvna dostal domácich do vedenia a v závere poistil výhru Gorelka technickým lobom.

Góly: 10. Novsedkák, 68. P. Gajdošík, 90. Gorelka – 29. Zavadzan.

Nemšová - Trnava B 2:1 (0:0)

Na štadióne v Trenčíne hostia v úvode trafili brvno a hrozili po štandardkách. Domáci nevyužili dve dobré šance. Po prestávke sa najprv presadila nová posila z Interu Vaculík strelou do šibenice a druhý gól dal Petrovič zo šestnástky. Keď Jambor nepridal tretí gól, Martinka zo skrumáže znížil, ale domáci výhru udržali.

Góly: 52. Vaculík, 76. Petrovič – 81. Martinka.

DAC B/Vrakúň - Led. Rovne 0:1 (0:0)

Vo vyrovnanom zápase chytil najväčšiu šancu domáceho Szelleho Bačík, na druhej strane nepremenil sólový únik Buček. V závere sa najlepšie pred bránou zorientoval Detko a zaistil sklárom tri body.

Gól: 87. Detko.

20. kolo: Bánovce – V. Ludince 0:2 (0:1), 37. Tóth, 78. Hlaváčik, Prievidza – ViOn Zl. Moravce B Vráble 0:0, Galanta – Šaľa 4:2 (1:0), 49. a 84. Herceg, 2. Pecho, 58. Kočiš – 48. Ninkovič, 64. Tubonemi, Nitra jun.– Topoľčany 4:0 (1:0), 44. Fábry, 46. Lola, 54. Záhon, 75. Zelenka.

1. Borčice 19 15 2 2 55:19 47 +17

2. Dubnica 19 14 4 1 40:6 46 +13

3. L. Rovne 18 12 3 3 33:16 39 +12

4. N. Zámky 19 12 2 5 29:20 38 +11

5. D. Streda B 18 10 3 5 30:16 33 +3

6. Nitra jun. 19 9 3 7 34:24 30 0

7. Zl. Moravce B 19 8 5 6 36:32 29 +2

8. Trnava B 19 9 1 9 36:21 28 +1