ŠAMORÍN, POVAŽSKÁ BYSTRICA. Podľa kvality hráčov a „price money“ mal mužský turnaj najvyššiu A kategóriu, ženský bol úrovňou v kategórii B. Medzi niekoľkými stovkami účastníkov sa zo Slovákov najviac darilo Považskobystričanke Katke Nagyovej, členke Toi Toi Dixi bratislava.

Hralo sa vo veľkom areáli, turnaj bol veľmi dobre finančne ocenený, čo prilákalo množstvo hráčov najmä z Anglicka, patriaceho medzi šípkárske veľmoci. „Doteraz som na takomto kvalitnom turnaji nehrala, Maďarsko, Poľsko sú v nižšej kategórii. Ako členka medzinárodnej federácie WDF som podala prihlášku do súťaží jednotlivcov a dvojíc. Open turnaj, spoločný pre mužov, ženy a juniorov som vynechala a sústredila sa na turnaj jednotlivkýň. Systém bol tvrdý, štyridsať hráčok hralo priamy k. o. systém, možnosť opravy neexistovala. Prehráš – končíš. V prvom kole ma čakala nenasadená Angličanka, čo neznamenalo žiadnu výhodu, lebo oni sú dobré všetky. Zápas sa mi nevydaril, deprimujúco na mňa to pôsobilo, že kým ja som takmer s plačom odchádzala porazená, vedľa súperky ešte hrali iba prvý leg. Nehrala som zle, no súperka bola lepšia.“

Katka Nagyová sa postarala o oživenie v záverečný deň, keď do súťaže ženských dvojíc nastúpila po boku svetovej jednotky Dety Hedman. „Pri prihláškach sa zvyknú prihlasovať spoločné dvojice, mne chýbala spoluhráčka. Keď mi jeden z organizátorov pred turnajom telefonoval, či chcem s ňou hrať, zmohla som sa iba na odpoveď áno a zložila. V prvom momente ma napadlo, že musím ísť hneď trénovať, aby som si neurobila hanbu. Deta je svetová jednotka, hoci má už 59 rokov, ale ešte nikdy nebola majsterkou sveta. Pochádza z Jamajky, no dlhé roky žije v Anglicku. Stretli sme sa pred súťažou, priniesla som jej malý darček, fľašku vína a kúpeľné oblátky, čo ju potešilo. Veľmi sme sa nerozprávali, každá iba počas rozhadzovania a zápasu,“ hovorí.
V súťaži ženských dvojíc sa predstavili bol po boku svetová jednotka s majsterkou Slovenska.
„Tréma bol veľká, vo štvrťfinále nás čakali Angličanky Lisa a Daniele Ashton. Zaujímavé je, že sú to matka s dcérou. Bola som veľmi nervózna, zodpovednosť mi zväzovala ruky. Partnerka ma upokojovala, chvíľu to trvalo, ale potom to bolo dobré. Museli sme doťahovať stratu a za stavu 3:3 mali súperky šípku na víťazstvo. Našťastie minuli a kolegyňa šancou nepohrdla. V semifinále sme bez väčších problémov zdolali holandsko – anglický pár 5:2. Vo finále nás čakali Austrálčanka Hammond a Angličanka Sherrock, patriace medzi svetovú elitu. Hrali sme dobre od stavu 2:2 sme získali dvojbodové vedenie. Aj keď v celom turnaji sa mi nepodaril ani jeden double, vo finále som presným hodom zavrela a potom už iba zdvihla ruky od radosti.“
Katke sa splnil jeden z veľkých snov, lebo hrať spolu so svetovou jednotkou sa nepodarí hocikomu. „Aj keď za prvenstvo sa body do žiadneho rebríčka nerátajú, vážim si možnosť hrať s najlepšími. Veľkú radosť mali aj ostatní Slováci, pretože medailu okrem mňa nik nemal. V jeseni ako majsterka Slovenska a rebríčková jednotka chcem ísť na svetovú kvalifikáciu Winmau World Masters do Anglicka, odkiaľ na MS postúpia dve najlepšie hráčky. Chce to veľa trénovať, no času nie je veľa. Práca, tréning, rodina. Máme päťročnú dcérku Ninku, ktorá mi doma pomáha zbierať šípky. Keď ju zoberiem na ruky, skúša hádzať. Úspech v Šamoríne ma povzbudil, chcela by som ešte niečo dokázať.“