Štvrtok, 4. marec, 2021 | Meniny má KazimírKrížovkyKrížovky
I. TRIEDA 21. KOLO

Záchranárske práce úspešne začali

Zápas skončil spravodlivou remízou. Lepšie začali domáci a v 9. min Kopačka z penalty za faul otvoril skóre. Do 28. min boli Borčičania lepším celkom, ale Paška dve vyložené šance nepremenil.

Borčice – Ilava
2:2 (1:1)
Hostia využili potom hrubú chybu stopérov a Pagáč vyrovnal. Pred prestávkou ešte domáci Sedláček bežal sám na brankára, no šanca skončila iba rohom. Lepší nástup mali do druhej časti Ilavčania, ale Puček nedal. Po veľkej chybe stredu obrany a brankára v 67. min Sedláček dostal Borčice znova do vedenia 2:1. Hostia sa nevzdali, ovládli hru a vypracovali si dobré príležitosti. V 73. min nepremenil Puček penaltu za faul na seba, keď mu Martinák strelu bravúrne chytil. Hostia sa nakoniec dočkali v 83. min, keď vyrovnal, kto iný, než Puček. „Hrdina“ zápasu mohol dať v nadstavenom čase víťazný gól, ale brankár ho vychytal. Borčice: Martinák, Paška, Suchý, Kuric, Sabo, Tomanica, Košťál, Kočka, Kopačka, Sedláček, Burdej. Ilava: Turza, Poliak, Šedo (Držík), Šatka, Puček, Ptáček, Staňo, Kňažek, (Strapko), Hlavatý (Rendek), Pagáč, Gašpar. Pred 100 divákmi rozhodovali Weissabel, Strýček, Milčík. ŽK: Ptáček, Poliak. (kri)
Prejta – Dulov
1:3 (1:0)
Domáci boli v prvej časti suvérenne lepším celkom, ale doplatili na nepremieňanie šancí. Skóre otvoril Bušík v 24. min bombou, ale ďalšie šance už pochytal brankár Rafaj. Po zmene strán hostia pridali a rýchlo vyrovnal v 55. min, keď Mikoláš šťastnou strelou prekonal Mutalu. Do vedenia dostal hostí 57. min Mojto a kalich horkosti vypili domáci v 80. min, kedy brankár pustil nie príliš silnú strelu Novosada do siete. Prejťania sa snažili, no ani remízu si vybojovať nedokázali.
Prejta: Mutala, Uhlík (Duras), Ronec, Palček, Bušík, Bagin, Puček, Králik, Vysocký (Šatka), Žiaček (Vysocký), Marienka. Dulov: Rafaj, Vozár (Novosad), Slabý, Mikoláš, Lazor, Cíbik, Pavliš, Novosad, Baláž, Gajdoš (Pána), Mojto. Pred 100 divákmi rozhodovali Kováčik, Turčan. ŽK: Slabý, Gajdoš. (jan)
Brvnište – Horovce
3:0 (3:0)
Terén neprial obom mužstvám. Už v 4. min sa domáci ujali vedenia Šamajom, ktorého nevydarený center skončil za chrbtom Dohňanského. V 24. min po priamom kope Vališíka z polovice ihriska lopta preskočila brankára a bolo 2:0. Tretí gól zaskočenému súperovi dal v 36. min Ecker po priamom kope zo šestnástky. Po zmene strán sa Horovce snažili, mali optickú prevahu, ale nebolo im súdené skórovať. Najväčšiu šancu spálil Janíček, ktorý sám zoči-voči brankárovi v 68. min nedal a v 75. min krížnu strelu Kováča J. Čapliar hodením sa do kaluže pod nohy súpera zneškodnil. Brvnište: J. Čapliar, Koreník, Šamaj, B. Čapliar, M. Čapliar, Ecker, Miniarik, Vališík (Čvirik), J. Hároník (Fusko), Šlesár (Šištík), Španihel. Horovce: Dohňanský, Kučo, Kováč, Štefanec, Gereg, Svorada, Janíček, Siekel, Prekop, Gatial, Dubový (Cíbik). Pred 150 divákmi rozhodovali Tanuška, M. Sluk, Poruban. ŽK: M. Čapliar, B. Čapliar, Ecker, J. Hároník – Štefanec, Kučo, Gereg. (ta)
Beluša – Papradno
4:2 (3:1)
Úvod zápasu bol vyrovnaný. V 19. min sa zrazili dvaja hostia a Kubena dostal Belušu do vedenia 1:0. V 32. min z vymyslenej penalty Nemčík vyrovnal na1:1. Hostia sa tešili iba päť minút, lebo v 37. min Medňanský dal druhý gól. V 44. min Kubenovu hlavičku Španihel vyrazil, no pri opakovanej strele už šťastie nemal a lopta od žrde skončila za jeho chrbtom – 3:1. Hostia po prestávke prestriedali a mladí hráči osviežili ofenzívu. V 58. min hlavičkoval jeden z hostí nešťastne na vlastnú bránu a preloboval Španihela – 4:1. Potom hra upadla, no hostia sa snažili o obrat. V poslednej minúte Gombár nepríjemnú strelu vyrazil, no Nemčík pohotovo znížil – 4:2. Beluša: Gombár, Durica, Baranec, Vričan, Drošťák, Kačenka, Kubena, Ciesar, Medňanský (Kralovič), Topolan (Hlúbik), Boháčik. Papradno: Španihel, Trúchlik, Zboran, Kurnocík (F. Kozáčik), L. Balušík (Trnčík), Martinec (A. Kozáčik)), Klabník, Černošík, Počiatek, Peter Babiar, Nemčík. Pred 200 divákmi rozhodovali Ondráš, M. Mazán, Bezdeda. (mil)
Udiča – Podmanín
4:1 (2:1)
Hralo sa na ťažkom teréne, hostia prekvapili dobrou hrou a vydržali hrať bez gólov takmer polhodinu. Prvý gól dal v 29. min T. Gašpárek, ktorého center prekvapujúco skončil v bráne. O štyri minúty Krátky na dvakrát prekonal Letka, no hostí nepoložili do kolien. V 41. min Michal Kolek pekne vybojoval loptu na Michalíka, a ten ju dorazil do siete – 2:1. Po zmene strán dal v 55. min Oravec najkrajší gól parádnou strelou z 20 metrov, proti ktorej nemal Letko šancu. V 80. min sa najlepšie zorientoval pred bránou Krátky a uzavrel skóre štvrtým gólom. Podmanínčania neustále bojovali až do konca, ale sľubné akcie nedotiahli do konca.
Udiča: Bašo, Chochel, Crkoň, Mikula, M. Gašpárek, Oravec (Remiš), Macháček, Matušík Cigánik), T. Gašpárek, Doblej, Krátky. Podmanín: Letko, Minarech, Michal Kolek, Valášek, R. Kostelanský, Jozef Kostelanský, Majtán,. Lokšík, Mišutka, Gardian, Michalík.
Pred 100 divákmi rozhodovali Monček, Koleno, Zvak. ŽK: M. Gašpárek – Michal Kolek. (pzv)
Plevník – Pruské
2:2 (2:0)
Na blatistom teréne mali obe mužstvá problémy, vychádzali zo zabezpečenej obrany a čakali na chybu súpera. Domáci boli aktívnejší a v 35. min v priebehu 60 sekúnd využil chyby v obrane hostí na dvojgólové vedenie Kušnier. V druhom polčase Pruské zvýšilo aktivitu a za jedenásť minút gólmi Košíka zo 49. a Vlasatého v 59. min vyrovnali na 2:2. Od 73. min hral Plevník presilovku, keď bol po druhej žltej karte vylúčený Majerík, ale jeho prevaha bola iba územná. Šance Kušniera a Gaňa s prehľadom vyriešila obrana v čele s M. Šatkom a brankárom Rajníkom. Hostia napokon remízu ubránili a domáci si môžu spytovať svedomie, prečo tri body neostali doma. Plevník: Čupec, Kremeň, Jurčaga, Hozdek, Adamec (Dodek), Kucharík, Tamáši, J. Tomaník (Monček), Kušnier, Gaňo, Gardian (F. Ďurkech). Pruské: Rajník, V. Šatka (Bolebruch), M. Suchánek, Vlasatý (Rebro), Galko (Minárik), Majerík, P. Machala, M. Machala, M. Šatka, S. Košík, V. Suchánek. Pred 100 divákmi s prehľadom rozhodovali Pecuš, Cíbik, Tekeľ. ŽK: Kremeň, Majerík, Minárik, V. Suchánek. ČK: Majerík.
Zuzka Tanušková
Ladce – Pov. Bystrica
1:2 (1:2)
Považskobystrickí futbalisti opäť potvrdili svoju neporaziteľnosť v jarnej časti. Raritou bolo, že vedúcimi tímov boli dvaja Chovancovci, a to tiež obaja zhodne – Vladimírovia. V 11. minúte sa hostia ujali vedenia krížnou strelou „považskobystrického Owena“ – Mišutku. O desať minút vsietil tzv. anglický gól M. Gáborík, keď jeho tvrdá rana opečiatkovala horné brvno a lopta od neho putovala do brány Ladiec. Potom prišiel rad na domácich. K úniku sa podujal Porubčan, ktorý v 27. min znížil na 1:2. V 49. min domáci takmer vyrovnali, keď Hromka strelil tesne mimo. V 78. min domáci Hudec nebezpečne „zakúril“ pred bránou hostí, ale jeho strela išla vedľa. V záverečných minútach duelu líder situáciu na ihrisku kontroloval a získal napokon ďalšie víťazstvo. Bystričania boli technickejší, u domácich treba vyzdvihnúť ich bojovnosť. Pred 86 divákmi rozhodovali Dobrodenka, Švec a Petrušek. Ladce: Janke, Šedík, Galko (Hudec), Koštialik, Michal Habánek, Porubčan, Jamrich, Patka (Prekop), Hrmoka, Pagáč, Marián Habánek. Pov. Bystrica: Smataník, Briestenský (Tvrdý), Martinka, Gardian, Vaštík, Masaryk, Ištok, Hybben (Hluško), M. Gáborík (Kukučka), Mišutka, J. Gáborík. ŽK: Pagáč – Martinka, Tvrdý. Ján Borčányi

4. Získaj náskok pred štartom
  5. Oplatí sa teraz kupovať byt alebo je lepšie si počkať?
  6. Petra Vlhová venuje svoju prilbu do súťaže pre Plamienok
  7. Korona zlacňuje elektroniku. Tento týždeň je až o 50 % lacnejšia
  8. Skutočná vanilka a čokoláda. Čo robí potraviny kvalitnými?
  10. 10 vecí, kvôli ktorým do banky už chodiť nemusíte 6 381

Dôvodom je eliminácia šírenia koronavírusu a kontrola dodržiavania karanténnych opatrení na hraniciach.

5 h
Radnica v Považskej Bystrici

Uspela až v druhom kole tajnej voľby, v ktorom získala na zasadnutí mestského zastupiteľstva 14 poslaneckých hlasov.