Sobota, 21. apríl, 2018 | Meniny má Ervín

Derby vyhral oslabený tím

Sumár a komentáre dohrávaného 19. kola 3. futbalovej ligy

najlepší púchovský strelec Gajdošík (v bielom) sa proti Dubnici nepresadil.(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

N. Zámky – Nemšová 1:0 (1:0)

Favorit rozhodol o tesnej výhry gólom už v 5. minúte.

Gól: 5. Body.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:Futbalový sumár od 2. po 7. ligu

Púchov – Dubnica 1:2 (1:1)

V derby boli domáci lídrovi vyrovnaným súperom. V 10. min Dubnicu dostal po domácej chybe do vedenia Čurik, lenže radosť trvala iba minútu. Po Vanákovom centri si Štefánek nešťastne zrazil loptu do vlastnej brány. Z domácich skúšal dvakrát šťastie najlepší strelec Marek Gajdošík, no v oboch prípadoch lopta minula cieľ. Viac ako šancí bolo žltých kariet ( 2:5) a štvrťhodinu pred koncom po druhej žltej bol vylúčený hosťujúci Častulín. Remízový zápas rozhodol zblízka minútu pred koncom Horecký – 1:2.

Góly: 11. vlastný Štefánek – 10. Čurik, 89. Horecký.

Led. Rovne – FC Nitra jun. 2:0 (1:0)

Od začiatku sa domáci pustili do dobýjania brány hostí, no obrana v čele s Balážim odolávala. Ako prvý sa presadil po polhodine hry Náther, ktorý po prestupe z Borčíc dosiahol svoj prvý gól v drese sklárov. Zvýšiť mohli Buček a Náther, no skóre sa nemenilo. Zaslúženú výhru domácich potvrdil v 71. min krásnym gólom do šibenice T. Púček. Led. Rovne potvrdili dobrú jarnú formu, keď vyhrali všetkých päť zápasov so skóre 8:0.

Góly: 30. Náther, 71. T. Púček.

ViOn B Vráble – Borčice 0:0

Domáci Tonka mieril mimo, na druhej strane vyskúšal gólmana Slávik. V závere polčasu domáci pridali, Rumanko pálil nad, Baggia vychytal Bobot a Rumanko hlavičkoval do brvna. Parádny Slávikov volej Pichňa kryl a v 71. min domáci Baggio trafil iba bočnú sieť. Baggio v závere obstrelil Bobota aj bránu

V. Ludince – Beluša 2:2 (0:2)

Už v 2. min sa hlavičkou presadil P. Gajdošík a v 11. min Novisedlák spoza šestnástky zvýšil na 0:2. Domáci pridali, Hlaváčik v 21. min prestrelil bránku a Čtvrtníček z 25 metrov trafil žrď. Brankár Benkó zachránil V. Ludince pred tretím gólom a pred prestávkou trafil P. Gajdošík žrď. Benkó vyrazil strelu Novisedláka na roh a na rad prišli domáci. Valenta z penalty za ruku znížil a po sérii rohov Semeniuk vyrovnal. P. Gajdošík hlavičkoval vedľa a v 90. min Soboňa trafil brvno belušskej brány.

Góly: 60. Valenta (11 m), 63. Semeniuk – 2. P. Gajdošík, 11. Novisedlák.

19. kolo: Šaľa – Bánovce 2:0 (1:0), 52. Sekulič, 88. Ninkovič, Topoľčany – Galanta 1:3 (0:3), 50. Salim – 11., 33. a 44. Pecho, Gabčíkovo – D. Streda B /Vrakúň 0:1 (0:1), 44. Almási, Trnava B – Prievidza 4:1 (0:0), 53. a 79. Yilmaz, 54. Janso, 81. Bogdanovski - 76. Šlabjar.

1. Dubnica 22 17 4 1 48:7 55

2. Borčice 22 16 33 57:21 51

3. Led. Rovne 22 16 3 3 39:16 51

4. N. Zámky 22 14 3 5 32:21 45

5. D. Streda B 22 13 3 6 34:17 42

6. Nitra jun. 22 11 3 8 39:29 36

7. Galanta 22 9 5 8 37:29 32

8. Trnava B 22 10 1 11 40:29 31