Prvomájový futbalový prehľad od 3. po 7. ligu

Sviatočný utorok patril najmä dohrávkam

Belušania sa z gólu proti Topoľčanom tešili päťkrát.Belušania sa z gólu proti Topoľčanom tešili päťkrát. (Zdroj: LENKA ONDRÁŠKOVÁ)

3. LIGA

Púchov – Gabčíkovo 0:0

V priemernom zápase bolo množstvo štandardných situácií, ale gólových šancí veľmi málo. Domáci Marek Gajdošík de sľubné akcie nedotiahol do úspešného konca a v 40. min Sibandovu nebezpečnú strelu k žrdi kryl brankár. Po prestávke mali príležitosť aj hostia, no štvrťhodinu pred koncom Boráros hlavičkoval tesne vedľa.

V. Ludince – Led. Rovne 2:1 (0:1)

Hostia po troch prehrách začali výborne a už v 3. min T. Puček dal ich vedúci gól. Sklári si tesné vedenie udržiavali takmer hodiny, kedy vyrovnal Soboňa. L. Rovne nedokázali pridať ďalší gól a opäť pykali, lebo striedajúci Tóth v 68. min zaistil v. Ludinciam výhru a sklári prehral štvrtý zápas v rade.

Góly: 58. Soboňa, 69. Tóth - 3. T. Puček.

Prečítajte si tiež: Futbalový sumár od 2. po 7. ligu dospelých Čítajte

Beluša – Topoľčany 5:1 (5:0)

Beluša začala výborne, Jurga zahodil šancu, Gorelka trafil brvno a v 15. min poslal Gorelka panenkovsky jedenástku do brvna. P. Gajdošík netrafil bránu, ale po úniku P. Mišutku Gorelka skóroval do prázdnej brány - 1:0. P. Mišutka zahodil dve šance, ale všetko si vynahradil po prihrávke P. Gajdošíka - 2:0. Salim mohol znížiť, ale Zaťko bol proti. Gorelka zachytil zlý odkop a v 30. min pridal tretí gól. Štvrtý gól dal Hrenák krásnym volejom spoza šestnástky. Ďalší únik Salima likvidoval Zaťko. P. Mišutka sa preštrikoval obranou a v 41. min dal na 5:0. Domáci sa po prestávke uspokojili, veľké šance nevyužili Mišák s Gorelkom. Čestný gól hostí dal z penalty po Hrenákovom faule Švajlen.

Góly: 17. a 30. M. Gorelka, 25. a 41. P. Mišutka, 35. Hrenák – 53. Švajlen (11 m).

Dubnica – Šaľa 6:0 (3:0)

Favorit nenechal nikoho na pochybách, že ide za ďalšou výhrou. Legionár Vujoševič už v 12. min premenil jedenástku a o sedem minút sa tešil z druhého gólu. Hostia sa nevedeli vysporiadať s hrou domácich a v 30. min inkasovali z ďalšej jedenástky, ktorú premenil Jakúbek. Aj po prestávke líder dominoval a v 66. min po peknej prihrávke Suchého skóroval Janco. O minútu už bolo 5:0, keď sa zblízka nemýlil Čurik. Vysokú výhru Dubnice uzavrel v poslednej minúte Vujoševič, autor hetriku.

Góly: 12., 19. a 90. Vujoševič (prvý z 11 m), 30. Jakúbek (11 m), 66. Janco, 67. Čurik.

Nemšová – Galanta 1:1 (1:0)

Vo výbornom zápase sa súperi rozišli spravodlivou remízou. V 2. min prešiel obranou Šiko a otvoril skóre. Množstvo gólových šancí bolo na oboch stranách, ale obaja brankári Žilka a Šálka sa prekonávali. Po prestávke sa dočkali aj hostia a v 56. min Kočiš vyrovnal.

Góly: 2. Šiko – 56. Kočiš.

Borčice /Pov. Bystrica – DAC B/Vrakúň 4:1 (2:0)

V 14. min Bobotovi pomohli domáci obrancovia a na druhej strane začal úradovať Lukáš Slávik. Prvé dve strely mu jeho brat v bráne hostí Matej zneškodnil a poradil si aj s pokusom Borisa. V 40. min po Baránkovom pase Baránek našiel dlhou loptou L. Slávika, a ten k žrdi dal na 1:0. O päť minút ten istý hráč premenil hlavou Borisov center – 2:0. L. Slávik bol pri chuti aj po prestávke, ale jeho dva pokusy sa neujali. Zubek po úniku nezvýšil a Mravcovu hlavičku vyrazil brankár. Viola po chybe obrany znížil na 2:1 a desať minút pred koncom netrafil bránu. V 83. min L. Slávik dosiahol hetrik a v 88. min premenil Čiernikovu prihrávku na štvrtý gól.

Góly: 40., 45., 83. a 88. L. Slávik – 65. Viola.

26. kolo: Bánovce – Trnava B 1:0 (0:0), 57. Turoň, N. Zámky – Zl. Moravce B 1:1 (1:0), 42. Tawanda – 85. Renan (11 m), Prievidza – Nitra jun. 1:0 (1:0), 44. Jánošík.

V. Kostoľany – Prečín 1:2 (0:0)

Hostia prišli s cieľom prerušiť nepriaznivú sériu výsledkov a v prvom polčase po vyrovnanom priebehu udržali bezgólový stav. Hneď po prestávke domáci išli do vedenia, ale Prečín sa snažil a v 70. min R. Sviečka z jedenástky vyrovnal. O štyri minúty hostia udreli druhýkrát po strele Hybbena a cennú výhru udržali.

Góly: 49. Gábriš – 70. R. Sviečka (11 m), 74. Hybben.

Domaniža – Častkovce 1:1 (0:1)

V 19. min po rohu Takáč z otočky mieril nad domácu bránu a o tri minúty Bangai hlavou trafil iba domáceho obrancu. V 26. min M. Košút vystrelil tesne vedľa brány hostí, ktorí sa v 29. min ujali vedenia, keď Kurínov strieľaný center skončil pod brvnom – 0:1. Kubiš reflexívne vyrazil v 35. min Madrovu strelu na žrď. Po Takáčovom faule na M. Hrnčíka vyrovnal v 48. min z jedenástky Miroslav Kvaššay. Hosťujúci Kolarovič v 53. min nastrelil žrď a v 57. min Kubiš zmaril šancu Bangaia. Po rohu v 66. min Takáč hlavičkoval tesne nad a v 74. min domáci Valjent natiahol Koníčka, ktorú loptu vyrazil. Striedajúci Haviar v 90. min z prvého dotyku takmer prekonal Koníčka, ale ten strelu vyrazil.

Góly: 48. Miroslav Kvaššay – 30. Kurín. RADO HAVIAR

Boleráz – N. Dubnica 3:0 kontumačne

Hostia na zápas necestovali.

17. kolo: Šimonovany – Partizánske 5:1 (2:0), 6. Miroslav Oršula, 36. Sobota, 58. Rybanský (11 m), 62. Laurinec, 90. Bartošek – 75. Kučera, Tr. Stankovce – Malženice 1:1 (0:0), 54. Repa – 87. Chynoradský, Holíč – Vrbové 0:0, Myjava – Jasl. Bohunice odložené na 30. 5., Hlohovec mal voľno.

Bošany – Brvnište 3:1 (1:1)

Hostia mali výborný úvod a už v 5. min dal ich úvodný gól Decký. V 30. min domáci vyrovnali z jedenástky a v 75. min Žikavský premenil aj druhý pokutový kop – 2:1. Brvnišťu s avyrovnať nepodarilo a domáci v 90. min dali aj tretí gól.

Góly: 30. a 75. Žikavský (oba z 11 m), 90. Tkáč – 5. Decký.

Ladce – Podolie 2:1 (0:0)

V 8. min Florišovu strelu z 30 metrov vyrazil Buzay na roh. Domáci Machala v 18. min vyrazil strelu Prosňanského a z protiútoku hlavičku L. Sviečku vytlačil brankár na roh. V 25. min hlavičku hráča hostí kryl Machala. V 46. min P. Štrbák mieril vedľa, no o minútu Pravda prehodil Buzaya – 1:0. V 70. min zvýšil Mojto na 2:0. Hostia potom vsadili všetko na útok a 85. min znížili na 2:1.

Góly: 47. Pravda, 70. Mojto. F. GACH

Plevník – Uhrovec 2:2 (2:1)

Domáci v úvode ťažili z rýchlych protiútokov, po ktorých sa tešili z dvojgólového vedenia zásluhou P. Ďurkecha. O chvíľu zahodil šancu na tretí gól Michal Buday a k slovu prišli hostia. V 35. min sa strela z 30 metrov odrazila od žrde a Masarovič znížil. Po prestávke domáci úspešne držali tesný náskok, ktorý mohli v 90. min poistiť, no Ilko z päťky trafil iba brankára. Potvrdilo sa nedáš – dostaneš a v posledných sekundách Masarovič spoza šestnástky vyrovnal.

Góly: 10. a 22. P. Ďurkech – 35. a 90. Masarovič.

17. kolo: V. Uherce – Chocholná-Velčice 1:0 (0:0), 49. Cíger, Zem. Kostoľany – V. Hradná 7:1 (5:0), 16., 38. a 42. Belanec, 10. Michal Zvalo, 40. Liptaj, 53. Mišeje, 86. Slezák – 62. Ševčík, Kanianka – Lehota pod Vtáčnikom 1:3 (1:1), 19. Kováčik – 42. a 57. Matuškovič, 63. Roháč, Tr. Turná – Cigeľ 4:1 (3:0), 6. a 27. Zubo, 45. a 47. P. Chorvát – 1. Bugár, St. Turá mala voľno.

K. Podhradie – Podmanín 0:1 (0:1)

Úvod patril hosťom a v 4. min po chybe obrany skóroval P. Gardian. Pokusy Kozíka, Ľ. Vlasatého ani m. Pučeka k vyrovnaniu neviedli, Uharčík musel likvidovať priamy kop R. Sovíka. T. Kostelanský vyrazil dva prudké pokusy Kozíka v 20. a v 26. min. P. Gardian mohol zvýšiť, ale v 25. min netrafil prázdnu bránu a o tri minúty trafil brvno. Bombu Kozíka v 31. min vytlačil T. Kostelanský. Po prestávke sa nepresadili domáci Bagin a M. Puček. V 65. min bombu Martina Gardiana z 35 metrov vyrazil Uharčík. V 82. min Ľ. Staňo hlavičkoval zblízka do brankára hostí a v 90. min ho napodobnil R. Puček.

Gól: 4. P. Gardian. ADRIÁN DEMÁČEK

Streženice – Papradno 1:0 (0:0)

Domáci mali v prvom polčase výraznú prevahu, no z množstva šancí Hromadíka ani raz neprekonali. Strelecky sa nedarilo najmä Loduhovi, ktorému nebolo súdené skórovať. Papradno iba raz ohrozilo bránu, ale s Jeleníkovým pokusom si Hrišo poradil. Aj po prestávke zahadzovali Streženice šance, v 72. min po faule Hromadík chytil Martinovi Lamžovi zle kopnutú jedenástku. Domáci sa dočkali v 87. min, kedy po rohu dal víťazný gól hlavou E. Medňanský.

Gól: 87. E. Medňanský.

Dulov - D. Kočkovce 2:3 (1:0)

V prvom polčase bola hra vyrovnaná, Dulov sa ujal vedenia v 30. min, kedy po strele sa k odrazenej lopte dostal Bujnoch a nezaváhal – 1:0. V 44. min Slabý fauloval unikajúceho M. Piláta iba za cenu červenej karty. Prevahu o jedného hráča hostia využili a po prestávke M. Pilát dvoma gólmi priebehu desiatich minút otočil na 1:2. V 72. min Kvocera zvýšil na 1:3 a domáci v poslednej minúte zmiernili prehru po strele Kebisa.

Góly: 30. Bujnoch, 90. Kebis – 47. a 56. M. Pilát 10, 72. Kvocera.

Košeca – Tuchyňa 4:1 (2:0)

Od začiatku mali domáci prevahu a už v 3. min sa ujali vedenia gólom G. Bortela. Do prestávky pridal druhý gól Škrapko a ďalšia šanca gólom neskončila. Hostia z ojedinelej šance v 55. min znížili Adamovicom na 2:1. Košeca mala ďalšie šance, ale góly dávala až v záverečnej desaťminútovky, keď Stupinský s Mihalikom zvýšili na konečných 4:1.

Góly: 3. G. Bortel, 33. Škrapko, 80. Stupinský, 89. Mihalík – 55. Adamovic.

Lysá – Kvašov 1:7 (1:3)

Z o štyroch šancí v úvode hostia premenili iba jedinú Beňom. Lysá z náhodnej akcie v 35. min vyrovnala, ale Kvašov pridal a v závere polčasu dvoma gólmi zvýšil na 1:3. Hostia boli lepší aj po prestávke a v priebehu štvrťhodiny dali ďalšie štyri góly. Výhra nováčika mohla byť vyššia, no viacero šancí jeho hráči ešte nevyžili.

Góly: 35. P. Hošták – 62. a 75. Bretschneider, 42. Kadlec, 4. Beňo, 45. F. Kováč, 60. D. Kováč, 67. A. Gorelka.

Bolešov – Udiča 6:2 (1:2)

V prvom polčase hrali domáci profesorsky, čo hostia využili. Už v 3. min skóroval T. Drblík z priameho kopu, ale Šimák po polhodine vyrovnal. V závere polčasu T. Drblík premenil jedenástku a Udiča polčas vyhrala 1:2. Po prestávke Bolešov zlepšil pohyb a už po troch minútach M. Štefánek vyrovnal. Ďalšie dva góly pridal Veselý a v závere, keď už hostia fyzicky nestačili, skompletizoval M. Štefánek hetrik – 6:2.

Góly: 48., 70. a 84. M. Štefánek, 64. a 69. Veselý, 28. Šimák – 3. a 40. T. Drblík (druhý z 11 m).

Jasenica - H. Poruba 2:1 (1:0)

V prvom polčase bola hra výborná z oboch strán. Domáci nevyužili niekoľko šancí, ale v 43. min po centri Šibík hlavou dal vedúci gól. Hostia príliš domácu bránu neohrozili, ale po prestávke rýchlo vyrovnali po chybe obrany, keď ušiel R. Živčic a z uhla trafil. O výhre Jasenice rozhodol po Majeríkovom faule v 66. min z jedenástky M. Šterdas. V závere podržal domácich P. Jánošík.

Góly: 43. Šibík, 66. M. Šterdas (11 m) – 50. R. Živčic.

7. LIGA

14. kolo: Podvažie – Praznov odložené na 8. 5., D. Breznica - FC Púchov 2:3 (1:2), 34. Gabriš (11 m), 54. P. Ilavský – 13. Pšenák, 21. Novosedliak (11 m), 57. Kresánek, Dohňany – Pruské 0:5 (0:2), 50., 83. a 88. Lukáč, 15. Branický, 41. Palkech, D. Mariková – Lazy 2:0 (2:0), 23. R. Polník, 33. Pilar, Sverepec – Mikušovce 0:2 (0:2), 8. Pagáč, 23. Ilavský, Pružina – Visolaje 1:1 (0:0), 84. Paulec – 75. Šuly, Šebešťanová – Kolačín 4:0 (2:0), 25., 61. a 74. Jurdík, 23. Bubník.

20. kolo: 6. 5. o 16.30 h Podvažie - Lazy, Pruské - Mikušovce, FC Púchov - Visolaje, Praznov – Kolačín o 10. h, D. Breznica - Šebešťanová, Dohňany - Pružina, D. Mariková – Sverepec.

1. Mikušovce 19 15 1 3 62:20 46

2. D. Mariková 19 13 3 3 53:31 42

3. Pruské 19 13 1 5 68:32 40

4. Šebešťanová 19 12 2 5 43:28 38

5. Visolaje 19 11 3 5 60:37 36

6. Lazy 19 11 1 7 45:36 34

7. Sverepec 19 7 5 7 33:31 26

8. Kolačín 19 6 4 9 44:61 22