Utorok, 11. december, 2018 | Meniny má Hilda

Horskí cyklisti odštartovali Slovenský pohár

V Turčianskych Tepliciach sbolo prvé kolo XCO.

Jakub Mrocek bol úspešný po ceste aj v teréne.(Zdroj: RADO VRANÁK)

TURČIANSKE TEPLICE, DOHŇANY. Nádherné počasie prilákalo viac ako päťsto pretekárov zo šiestich krajín, pretože výsledky juniorov a dospelých sa započítavali do svetového rebríčka UCI. Náš región reprezentovalo viacero pretekárov, ktorým sa darilo najmä v mládežníckych kategóriách.

Dva triumfy

V mini chlapcov bol dramatický súboj Mateja Tomáša z CMS Považská Bystrica a Jakuba Mikuša z FC teamu Pov. Bystrica. Počas štyroch kôl sa obaja striedali vo vedení, ale v závere unikol Tomáš a vyhral.

Prečítajte si tiež: Kritérium ovládol Mrocek, finiš vyšiel súperom

V mini dievčatách Kadlecová z Nového Mesta zdolala Luciu Hudokovú z Dohnian, ktorá získala svoje najlepšie umiestnenie v Slovenskom pohári, až na páske

Od kategórie mladších žiakov boli súčasťou pretekov technické disciplíny, kde za chyby dostávali jazdci trestné sekundy.

Medzi mladšími žiakmi Adam Mrocek z Dohnian prehral s Čechom Mušálkom, lenže mal menej trestných sekúnd a zvíťazil o 38 sekúnd.

V kategórii mladších žiačok Sofia Ungerová z Košeckého Podhradia jazdiaca za Trenčín zdolala oddielovú kolegyňu Vojtíšková, v súboji o tretie miesto dvoch pretekárok z Dohnian predstihla Šatková Ržoncovú.

V starších žiačkach suverénne vyhrala Mišúnová z Česka takmer o minútu pred Dohniankou Tichou. Bodoríková prehrala o tretiu priečku so Sochanovou, no porcia trestných bodov odsunula mladú cyklistku z Dohnian až na šiestu priečku.

V ďalších kategóriách v silnej medzinárodnej konkurencii sa najlepšie umiestnil Meliš, ktorý medzi kadetmi skončil desiaty.

Výsledky:

Mini chlapci: 1. Tomáš (CMS Pov. Bystrica), 2. Mikuš (FC team), 10. Kauzal, 16. Riška, 20. Pecho, 30. Padáč (Epic Dohňany).

Mini dievčatá: 1. Kadlecová (N. Mesto), 2. Hudoková, 5. Hajduková, 11. B. Pavlisová, 14. Jezná (Dohňany).

Ml. žiačky: 1. S. Ungerová (Trenčín), 3. Šatková, 4. Ržoncová, 8. V. Máčková (Dohňany).

Ml. žiaci: 1. Mrocek (Dohňany), 8. Mojto (Dubnica), 9. Maják, 15. Javor (FC team), 19. Vraňák (Dubnica), 26. Haluška, 31. Hlubina (Dohňany).

St. žiačky: 1. Mišúňová (Česko), 2. Tichá. 6. Bodoríková (Dohňany).

St. žiaci: 1. Schwarzbacher (Podbrezová), 34. Harnádek (Dohňany).

Kadetky: 1. Kurnická (Žilina), 12. Mrníková (Dohňany).

Kadeti: 10. Meliš, 16. Hrtánek (Dohňany), 32. Gábriš (FC team).

Juniori: 27. Svrbík (FC team).

Muži: 26. Baco (FC team), 48. Ržonca (Dohňany).

7. Geológ: recykláciu umelého kopca v Slnečniciach sledujeme denne
  8. Volkswagen radí: ako svietiť a čo s hmlovkami?
  7. Objavte novinku s duálnym účinkom proti starnutiu pleti
  8. V bratislavskom Poluse vystrájali čerti :-)

Zlatica Kušnírová: Čím je národ tichšie, tým viac si tí hore dovoľujú

21. február 2018 zatriasol celým Slovenskom. Nájomný vrah v ten deň zobral navždy Zlatici Kušnírovej jej milovanú dcéru Martinu i budúceho zaťa Jána Kuciaka.

Vyšlo nové číslo novín, teraz aj so spevníkom kolied a CD

Aktuálne informácie z okresov Považská Bystrica, Púchov a Ilava nájdete každý týždeň vo vašom týždenníku MY Noviny stredného Považia (OBZOR).

Funkcie sa v pondelok na strednom Považí ujme hneď päť primátorov

Primátori piatich miest na strednom Považí zvolali ustanovujúce zasadnutie mestských zastupiteľstiev na posledný možný termín, ktorý po komunálnych voľbách určuje zákon.