Komentáre a tabuľky krajských súťaží

Beluša (v modrom) priviezla zvonku bod.Beluša (v modrom) priviezla zvonku bod. (Zdroj: LENKA ONDRÁŠKOVÁ)

2. LIGA ŽENY

Beluša – Topoľčany 4:2 (1:1)

Po vyrovnanom úvode dostala domáce hráčky do vedenia N. Pohorelcová, lenže už o osem minút bolo vyrovnané. Po hodine hry bola úspešná Svrčková, ale Topoľčanom sa v 77. min podarilo druhýkrát vyrovnať. Závere patril Natálii Pohorelcovej, ktorá v priebehu štyroch minút dala dva góly, čím nielenže skompletizovala hetrik, ale pomohla odlepiť sa Beluši z poslednej priečky.

Góly: 20., 79. a 83. N. Pohorelcová, 60. Svrčková – 28. Helbichová, 77. Masaryková.

Prečítajte si tiež: Prvomájový futbalový prehľad od 3. po 7. ligu Čítajte

Prievidza - Pov. Bystrica 4:0 (0:0)

Pov. Bystrica sa na ihrisku prvého tímu v prvom polčase držala statočne a udržala bezgólový stav. Prievidzi vyšiel úvode druhej časti, ke´d už v 48. min otvorila skóre Kleinová a o osem minút pridala druhý gól Ľahká. Hosťujúce hráčky sa strelecky nepresadili, naopak, domáca Kleinová pridala ešte dva a skompletizovala hetrik – 4:0.

Góly: 48., 72. a 89. Kleinová, 56. Ľahká.

22. kolo: Or. Podzámok – Trenčín 1:2 (1:1), 42. Pavolková – 13. Kardošová, 90. Repková, Bánovce mali voľno.

27. KOLO

Borčice /Pov. Bystrica – Bánovce 1:1 (1:1)

V 11. min Vala zachraňoval pred Zitom, ktorý v 27. min po chybe obrany zakončil protiútok vedúcim gólom 0:1. O päť minút po Borisovom úniku L. Slávik strelou k žrdi vyrovnal. Lastovica o chvíľu kryl strelu Oravca. Korček vyrazil Čiernikovu strelu v závere polčasu a Vala prestrelil. V 52. min L. Slávik po rohu tesne minul a v 60. min hlavičku hosťujúceho Tabaka Lastovica reflexívne vyrazil na roh. Korček na druhej strane vychytal Borisa a L. Slávik mieril nepresne v 68. min. V 77. min L. Slávik resp. Turoň šance nevyužili. V závere domáci tlačili, no bránu netrafili Čiernik ani L. Slávik. V 85. min strelu L. Slávika vykopol z prázdnej brány Tabak a Mravec minul odkrytú bránu.

Góly: 32. L. Slávik – 27. Zita.

Galanta - Dubnica 0:0

V prvom polčase mali viac šancí domáci, pomáhal im vietor v chrbte. Prvá strela prišla v 5. min od Hlavnu. O desať minút Jakúbek hlavou po štandardke ohrozil bránu FC, ale mieril nad. V 32. min po rohu hostí hlavičkoval Vujoševič nad. V 35. min strela Eliáša z 20 m minula bránu. V závere polčasu to skúšal po rýchlej kombinácii Jakúbek, trafil však presne do Šálku. V druhom dejstve sa domáci stiahli, Dubnica sa snažila využiť vietor, ale pozorná domáce defenzíva im veľa nedovolila. Šance sa rodili iba sporadicky. Aktívny Jakúbek po hodine hry strieľal tesne vedľa. Strela striedajúceho Častulína neskončila v sieti. Poslednú šancu mal Zahranyčnyj, jeho strela bola zblokovaná v šestnástke

Šaľa - Beluša 1:1 (1:1)

V úvode hosťujúci Mikuška pohrozil strelou tesne nad v 26. min brankár Zaťko včasným vybehnutím zmaril šancu Kingsleymu. Do vedenia išlo Duslo v 34. min, keď sa Petráš predral cez obrancov a jeho prihrávku zúžitkoval Kingsley – 1:0. Hostia vyrovnali po náhodnom odkope, keď si Mišutka zabehol za obranu a z 20 m preloboval Porubského. Po obrátke Duslo dostalo súpera pod tlak. Kingsleyho strelu z desiatich metrov bravúrne vyrazil Zaťko zo šibenice na roh a šancu nevyužil aj Ninkovič. Beluša mala jedinú príležitosť, ale po strele Gorelku sa vyznamenal Porubský. Domáci mali prevahu a šance, no Ninkovič, Kingsley, Plešivka, Tubonemi neskórovali. V nadstavenom čase obrana hostí faulovala Kingsleyho, no ten z jedenástky minul bránu.

Góly: 35. Kingsley - 41. Mišutka.

Led. Rovne – Púchov 3:0 (2:0)

Domáci chceli ukončiť sériu štyroch prehier, kým hostia chceli bodovať. Po opatrnom začiatku mal veľkú šancu hosťujúci Marek Gajdošík, no zblízka netrafil bránu. Sklári pridali, vypracovali si šance, ale bezgólový stav trval až do 28. min. T. Púček z 25 metrov z priameho kopu otvoril skóre a o štyri minúty po narážačke sa dostal pred Cúcika Náther a zvýšil na 2:0. V stup do druhého polčasu vyšiel Led. Rovniam, kedy si v 50. min na behol na prihrávku M. Buček, prenikol obranou a zvýšil na 3:0. Po góle si už mužstvá gólovú šancu nevypracovali a domáci dotiahli zápas do víťazného konca.

Góly: 28. T. Púček, 32. Náther, 50. M. Buček.

FC Nitra jun. - Nemšová 2:2 (2:1)

Vo vyrovnanom zápase išli hostia do vedenia po chybe brankára Šípoša, ktorý zle vybehol a Šiko ho poľahky prehodil. Následne sa Nitrania viac začali tlačiť do útoku. Vo viacerých šanciach sa ocitol Zelenka. V 30. min. prišiel center z ľavej strany a Vencl hlavičkou vyrovnal. O štyri minúty smeroval do súperovej šestnástky ďalší center zľava, do vzduchu sa zavesil Lola a zvýšil skóre. Podobný obraz hry bol aj v druhom polčase. Zelenka sa ocitol v dobrej pozícii, jeho strela opečiatkovala žrď. V závere stretnutia hostia vrhli všetky sily do útoku a podarilo sa im vyrovnať v samom závere po rohovom kope. Nemšová vyťažila z minima maximum.

Góly: 30. Vencl, 34. Lola - 16. Šiko, 90. Beňo

27. kolo: Topoľčany – V. Ludince 0:6 (0:2), 15. a 53. Soboňa, 36. Podlucký, 58. K. Matič, 68. Kele, 81. Semeniuk, Gabčíkovo – N. Zámky 0:1 (0:1), 25. vlastný Bazsó, ViOn B Vráble - Trnava B 3:0 (1:0), 28. Šlachta, 48. Šašinka, 90. Renan (11 m), DAC B/Vrakúň – Prievidza 2:2 (2:0), 2. Iván, 38. Liašenko – 54. Šlabjar, 82. Jánošík.

Domaniža – V. Kostoľany 4:0 (1:0)

V 5. min po rohu Blažek dal hlavou úvodný gól. Vyrovnať mohli hostia v 23. min, ale Janíček hlavičkoval do žrde. V 58. min po Trojákovej ruke premenil jedenástku Miroslav Kvaššay – 2:0. O štyri minúty M. Košút po rohu mieril nad, ale o dve minúty po ďalšom rohu hlavičkou pridal tretí gól. V 66. min Troják vystrelil zo šestnástky tesne vedľa a v 69. min Petríkov center Sádecký poslal hlavou do brvna. V 74. min po rýchlej akcii našiel M. Hrnčík Sádeckého a nedal brankárovi šancu – 4:0. Jamrich v 78. min reflexívne vyrazil strelu Michala Petríka.

Góly: 5. Blažek, 58. Miroslav Kvaššay (11 m), 65. M. Košút, 74. Sádecký.

N. Dubnica – Partizánske 1:4 (0:2)

Už v 2. min dostal hostí do vedenia Obžera a v 5. min Habšuda minul bránu hostí a Maník v 6. min hlavičkoval vedľa. V 8. min po nedorozumení v obrane dal Obert na 0:2. Žifčák v 12. min zblízka neznížil a v 26. min spálil tutovku Obžera. V 48. min Vangel vyrazil Křapkovi jedenástku, ale Obžera vrátil loptu do siete – 0:3. Kučera v 64. min spálil tutovku a v 87. min Nový po rýchlej akcii dal na 0:4. V poslednej minúte premenil Ranušovu prihrávku Suchánek na čestný gól.

Góly: 90. Suchánek – 2. a 48. Obžera, 8. Obert, 88. Nový.

Hlohovec – Prečín 6:0 (3:0)

Domáci sa konečne dočkali gólov a hneď im to prinieslo aj lepšiu náladu. Zápas s Prečínom si svojou aktivitou rozhodli za štvrťhodinu. V 4. minúte Suchánek, v 8. min Dudáš a v 13. Grznár, zlomili odpor súpera. Domáci sa tak upokojili, hrali si svoju hru a v druhom polčase pridali ešte ďalšie tri góly. Zaslúžene zvíťazili 6:0.

Góly: 8. a 53. Dudáš, 4. Suchánek, 13. Grznár, 73. Došek, 80. vlastný Vrábel.

24. kolo: Tr. Stankovce – Šimonovany 1:1 (0:0), 50. Škvarka – 63. Rybanský, Častkovce – Vrbové 0:1 (0:0), 57. Železník, Boleráz – Holíč 2:2 (0:0), 64. Guoth, 83. Bagi - 50. Pavlačka, 65. Uher, Malženice – Myjava 3:1 (1:1), 45. a 82. Orolín, 69. Braniša (11 m) – 22. Vávra, J. Bohunice mali voľno.

Brvnište – Z. Kostoľany 0:0

Domáci bez šiestich hráčov, naviac sa im zranil Ofori. Vo vyrovnanom zápase domáci Hrbek nevyužildobré šance. Najväčšia šanca bola po priamom kope, ale brankár vytlačil s námahou loptu zo šibenice. Domáci bojovali, na šance boli lepší, ale gól nedali.

Plevník – Ladce 1:0 (0:0)

Vo vyrovnanom zápase v prvom polčase hosťujúci Machala vyrazil dve nepríjemné strely. Po prestávke mali hostia po hodine veľkú šancu na vedúci gól, ale Haluska neuspel. Nedáš - dostaneš sa potvrdilo v 66. min kedy po zbytočnom faule vykúpil domácich víťazným gólom z priameho kopu Babínec. V závere sa hostia už do šance nedostali, a tak tri body ostali v Plevníku.

Gól: 66. Babínec.

24. kolo: Tr. Turná – V. Uherce 2:4 (2:2), 11. Konečný, 44. Stronček – 28. Kundala, 34. Gajdoš, 51. Cíger, 82. Kováč, V. Hradná – Podolie 1:3 (1:0), 13. Baláž – 52. Kačerek, 69. Gajdošík (11 m), 77. Pyšný, Cigeľ – Bošany 6:0 (3:0), 38., 45. Kotula, 4. Turančík, 49. Halaška, 60. Babašta, 81. Drozd, Kanianka - Stará Turá 4:0 (1:0), 50., 69., 87. Strečanský,

39. Kováčik, Lehota p/Vt. - Chocholná-Velčice 3:1 (2:0), 8. Kohút, 31. Matuškovič, 55. Fergel – 87. Lobík, Uhrovec mal voľno.

1. Lehota 22 17 3 2 60:18 54

2. Cigeľ 23 17 1 5 52:22 52

3. V. Uherce 21 12 6 3 62:30 42

4. Z. Kostoľany 22 13 3 6 57:28 42

5. Tr. Turná 23 12 2 9 36:36 38

6. Uhrovec 22 10 7 5 35:31 37

7. Kanianka 23 10 2 11 35:31 32

8. Plevník 22 9 2 11 31:48 29