Streda, 20. jún, 2018 | Meniny má Valéria

Finále bolo na dosah, PROTEFu ostal „iba“ bronz

V hokejbalovej extralige získal PROTEF Považská Bystrica prvú medailu.

Spoločné foto PROTEF Pov. Bystrica s pohárom za tretie miesto.(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

POVAŽSKÁ BYSTRICA. Po pre mnohých nečakanom semifinálovom konci sme sezónu 2017 /2018 hodnotili s manažérom Martinom Kolekom.

Vlani ste s renovovaným trénerom dosiahli na play off, prečo došlo k zmene na tomto poste?

- Cieľom bol play off, preto sme siahli po Milanovi Ladiverovi, ktorý zažil v Nitre zlatú éru s viacerými titulmi. Bol úspešný nielen hráč v lige či reprezentácii, ale ma výsledky aj so slovenskou „šestnástkou“. Chceli sme na lavičku niekoho, ktorý tomu rozumie,. Prvú časť úlohy sa podarilo splniť, v play off nás vo štvrťfinále vyradil Kežmarok. Dve prehry doma sme nedokázali u súpera napraviť a po prehre v predĺžení nasledoval rýchly koniec a celkové 7. miesto, s čím spokojnosť nebola. Pred sezónou nás tréner Ladiver oslovil s tým, že okrem funkcie generálneho sekretára hokejbalovej únie šéfuje aréne v Krásne a má aj ďalšie aktivity a trénovaniu by sa nemohol venovať naplno. Oslovili sme nášho hráča Tomáša Regeca, či by sa na to podujal. Má trénerskú licenciu aj predpoklady, tak sme si ťľapli.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Double team Považská Bystrica získal historický titul
Článok pokračuje pod video reklamou

S akými cieľmi ste vstupovali do nového ročníka?

- Nechceme dávať nadnesené vyhlásenia, cieľom bolo pokračovať v dobrej hre, postúpiť do play off a najmä skonsolidovať mužstvo. Hra bola solídna, ako jediní sme doma v základnej časti vyhrali všetky duely a zvonku priniesli poriadnu porciu bodov. Výsledkom bola neskutočná dvanásťzápasová víťazná šnúra, ktorá bola dôležitá pri ceste za víťazstvom v základnej časti. Chlapci podávali dobré výkony, ukázali srdca a bojovnosť, lebo viacero zápasov po nevydarenom začiatku dotiahli k výhre. Kolektív makal, držal pospolu a čo som veľmi rád, nikto sa nehral na hviezdu. Kým v minulosti niektorí hráči by radi hrávali iba doma a k vzdialenejším súperom nechceli cestovať, teraz to bolo inak. Hrať chceli všetci a všade.

V závere základnej časti ste prišiel k Tomášovi Regecovi ďalší tréner Juraj Firit. Prečo ste siahli k tomuto kroku, keď to mužstvu išlo nad očakávanie?

- Netreba za tým hľadať žiadnu senzáciu, chceli sme odľahčiť hlavného trénera, lebo štvoro očí vidí viac ako dve. Tréner získa väčší prehľad a nie je všetko iba na ňom. Krok s odstupom času hodnotím ako pozitívny, obaja si podelili kompetencie, do toho im nik nezasahoval a ich spolupráca fungovala výborne.

Prvým súperom v play off bol Martin. Verili ste v postup?

- V niektorých hráčov ešte zrejme ostala trpká skúsenosť z vlaňajšieho neúspechu s Kežmarkom. Možno aj preto nám prvý domáci duel nevyšiel. Viacerí nemali s play off skúsenosti a nepotešili ich ani informácie, že Martinčanov posilnia niektorí reprezentanti. Chalani chceli Tomášovi Čičalovi svadobný darček v podobe prvej výhry, no aj premotivovanosťou zápas prehrali. Večer sme sa ukázali na svadbe a hráči si vypočuli škodoradostné poznámky, to sú tí, čo prehrali s Martinom. Hoci druhý zápas sa vyvíjal podobne, aj za stavu 1:3 šesť minút pred koncom sme verili v obrat. Bušovský a Demáček nás posunuli do predĺženia a rozhodovali nájazdy. Jožko Bratina, ktorý je v tomto expert a v minulosti držal viacročnú sériu všetkých zneškodnených nájazdoch, keď ho prekonal dávno Martinčan Bielený. Skúšal to aj teraz, no Jožko ho prečítal. Rufati premenil ako jediný a do Martina sme išli za stavu 1:1.

Na Turci Vás čakal dvojzápas v hale, nemali ste obavy?

- Povrch nám vyhovoval, loptička neodskakovala. Domáci si verili, ale my sme už hrali svoju hru. Nastúpili sme bez porazeneckej nálady s vedomím, že ak sa vyhneme zbytočným vylúčeniam, vyhráme. Veľmi nám pomohli fanúšikovia, ktorých prišiel plný autobus a ďalší sa dopravili individuálne. Spravili oba dni neskutočnú atmosféru a aj vďaka nim sme vyhrali oba duely a čakali na semifinálového súpera.

LG Bratislava vyradil vlaňajšieho majstra Skalicu, nebrali ste to ako varovanie?

V základnej časti sme súpera dvakrát zdolali a k optimizmu pomohli aj úvodné dva domáce zápasy, ktoré chlapci bez väčších problémov vyhrali. Tretí zápas v Bratislave začali domáci dobre, viedli 2:0, no nám sa podarilo stav otočiť a päť minút pred koncom bolo 2:3. Po šťastnom góle po sérii dorážok sa loptička dostala do našej siete a išlo sa do predĺženia. Domáci hráč vyhral súboj za bránou, trafil šibenicu a séria pokračovala. Štvrtý zápas vyhrali LG 4:0, no mohlo to byť úplne inak. My sme v úvode zahodili tutovku a z protiútoku inkasovali. Namiesto vyrovnania na 1:1 sa loptička odrazila od hornej žŕdky a z protiútoku bolo 2:0. Šťastie si sadlo na bratislavskú striedačku a sedelo tam až do konca semifinále.

Piaty zápas je buď alebo, ako tento zápas s odstupom času hodnotíte?

- Už v 13. sekunde Piják zaskočil nekoncentrovaného brankára, ale to bolo naposledy. Ďalej sme už triafali iba ešte niekoľkokrát konštrukciu brány. Fantastickí diváci, ktorých na zápasoch ešte nikdy toľko nebolo, vytvorili skvelú kulisu, no zvýšiť sa nám nedarilo. O osude rozhodol sporný moment v závere druhej tretiny, keď inak veľmi dobrí rozhodcovia nepotrestali jasný faul na Juraja Ďurkech, súper získal loptičku a šťastne vyrovnal. Ako po zápase povedal strelec gólu Rímsky, chcel prihrať, no loptička si to namierila do našej brány. Po individuálnej chybe sme inkasovali druhý gól. Potom prišla nervozita, smola, nastrelené žrde a hostia sa tešili z finále. Nám už ostal iba smútok, pretože sme chceli ísť ďalej.

Získali ste prvú medailu s bronzovým leskom. Čo pre vás znamená?

- V prvom rade prepísanie histórie, lebo je prvá v kategórii mužov. Pred play off sme pomýšľali vyššie, no nestalo sa, aspoň sa máme kam posúvať. Hráči po zápase nemali veľmi chuť oslavovať, prehra bolela. Až keď večer prišli do baru juniori so zlatými medailami, uvedomili si, čo všetko dosiahli a tešili sa spolu.

Uvažovali ste už o tom, čo bude ďalej?

- Sezóna ešte pokračuje, hrá sa finále. Zatiaľ som ešte takmer nič neriešil, je to všetko čerstvé. Sezóna začína v septembri, nechcem nič predbiehať. Treba nechať vychladnúť hlavy a potom to budeme riešiť s chalanmi. Verím, že čo najviac hráčov z kádra ostane. Ak veľa hráčov neskončí, ani posilňovanie veľké nebude. Skladba tímu je dobrá, hráme pekný ale rovnako aj účinný hokejbal, tak by bolo kontraproduktívne robiť veľké zásahy. Ak posily tak také, aby boli prínosom. Rovnako na play off ak prídu nejakí hokejisti, tak nech sú posilami tak, ako boli bratia Ďurkechovci alebo Milan Dolinajec. V talóne sme mali Jakuba Lineta z Michaloviec, no ten sa zranil na hokeji tesne pred play off a rátať sme s ním nemohli.

Viaceré tímy pred sezónou majú nabité súpisky pre prípad, že by kvalitný hokejista mohol prísť pomôcť v play off. Je to aj Váš prípad?

- V posledných dvoch rokoch bolo cieľom ustáliť súpisku, aby na nej nebolo štyridsať hráčov a v prípade, že ideme do Svidníka, by prišlo dvanásť ľudí. Dnes nemá problém ísť hocikde ani jeden z hráčov, pokiaľ mu to zdravotný stav neznemožňuje. V kádri je zhruba 25 hráčov plus brankári. Hokejbal sa veľmi zrýchlil a pritvrdil. Viacerí hokejisti sa pri sledovaní našich zápasov vyjadrili, že na toto by sa nahovoriť nedali. Chrániče lakťov či nôh a prilba sú jedinými ochrannými pomôckami.

Disponujete skvelou brankárskou dvojicou, ako spolu vychádzajú?

Peter Buliš odchytal väčšinu sezóny sám a treba povedať, že fantasticky. Odmenou mu bolo, že dotiahol tím na prvé miesto po základnej časti a on bol vyhlásený za najlepšieho brankára zakladnej časti. Jozef Bratina mal zdravotné problémy, v zime dostal od lekárov zelenú, začal s tréningom a keď nastúpil bol tiež oporou. Hlavne v domácich zápasoch bol pripravený junior Martišek, no ak juniori a muži hrali na rozdielnych miestach, mali sme iba jedného gólmana. Verili sme, že sa Jožko Bratina vráti, preto sme neuvažovali tak ako vlani o žiadnom „cezpoľnom“ brankárovi. Naviac medzi oboma gólmanmi je skvelý vzťah, nezávidia si, podporujú jeden druhého. Poznajú sa od detstva. Podobne je to aj s ostatnými hráčmi. Aj keď sa vyskytnú problémy, vždy sa vyriešia v kolektíve. Vytvorila sa výborná partia, ktorá je predpokladom k úspechu. Verím, že o rok dosiahneme viac. Špeciálne poďakovanie patrí fanúšikom, ktorý nám celú sezónu verili a povzbudzovali nás na domácich zápasoch, ale aj u hostí. Na play off ešte pridali na obrátkach a to, akú atmosféru nám vytvorili doma ale aj v Martine a Bratislave bolo neskutočné a nezabudnuteľné! Právom potvrdili, že sú najlepší na Slovensku! Rovnako chcem poďakovať všetkým partnerom klubu a všetkým ľudom, ktorí zabezpečujú potrebné veci počas zápasov. Rád by som aj touto cestou pogratuloval juniorom z kategórie U 19 vedeným Martinom Melicherčíkom k historickému titulu majstrov Slovenska do 19 rokov!

Káder PROTEF Považská Bystrica 2017/18: brankári: Peter Buliš, Jozef Bratina, Patrik

Martišek, Stanislav Lančin, hráči: Tomáš Bajánek, Lukáš Bednár, Roman Bujdák, Michal Bušovský, František Čičala, Tomáš Čičala, Marek Demáček, Milan Dolinajec, Juraj

Ďurkech, Lukáš Ďurkech, Samuel Gabčo, Samuel Kocian, Vladimír Krčmárik, Tomáš Kukučka, Andrej Miške, Lukáš Piják, Ján Pružinský, Jakub Rufati, Simon Teska, Matej Turan, Karol Šamaj, Peter Škrabko, Ivan Švantner, Filip Šuvara, tréneri: Juraj Firit, Tomáš Regec. JOZEF ŠPROCHA

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.


Inzercia - Tlačové správy


 1. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?
 2. Kreditná karta – áno alebo nie
 3. Nemusím sa na nikoho spoliehať
 4. Úspešní Slováci radia: Presadiť sa dá vždy, snívať nestačí
 5. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
 6. Váš otec má dnes sviatok. Máme pre vás tip na darček
 7. Mesto ukryté v jordánskych skalách. Spoznajte Petru
 8. Koľko stojí zdravé bývanie? Lacná rekonštrukcia môže vyjsť draho
 9. Tento týždeň je Deň otcov. 5 skvelých nápadov na darčeky
 10. Arca Brokerage House s výrazným nárastom aktív pod správou
 1. Dvojitý diplom medzi EU v Bratislve a UNWE v Sofii
 2. Ustanovujúce valné zhromaždenie Alumni klubu EU v Bratislave
 3. Kreditná karta – áno alebo nie
 4. Nemusím sa na nikoho spoliehať
 5. Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení.
 6. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?
 7. Uncovering Artificial Intelligence in Slovakia
 8. Digitalizácia dokumentov firmám ušetrí nielen peniaze
 9. Intenzívne sa rozvíjajúca spolupráca s čínskymi univerzitami
 10. Šariš obliekol svoje pivá do unikátneho šatu
 1. Tento týždeň je Deň otcov. 5 skvelých nápadov na darčeky 35 659
 2. Úspešní Slováci radia: Presadiť sa dá vždy, snívať nestačí 23 331
 3. Koľko stojí zdravé bývanie? Lacná rekonštrukcia môže vyjsť draho 17 756
 4. Mesto ukryté v jordánskych skalách. Spoznajte Petru 17 218
 5. Váš otec má dnes sviatok. Máme pre vás tip na darček 11 825
 6. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch? 6 383
 7. Nepodceňujte bolesť chrbta, môže ísť o zápalové ochorenie 6 377
 8. Máte nad 40? Skontrolujte si, či je Vaše srdce skutočne zdravé 6 044
 9. Od výplaty k výplate? Ale kdeže, sporíme s 2% úrokom 5 324
 10. Sú bolesti kĺbov dôvodom, že nemôžete v živote robiť čo chcete? 3 053

Téma: Fotogaléria


Hlavné správy z MY Považská

Jana Kirschner: Som hrdá na to, akých učiteľov som v mojom živote stretla

Súčasťou súťaže Učiteľ Slovenska je aj kampaň ,,Keby som nemal učiteľa, nie som tým, kým som“. Zapojilo sa do nej viacero osobností, jednou z nich je aj speváčka Jana Kirschner.

4. a 5. ligy - V Ladcoch bol tenisový výsledok

Ako hrali družstvá v 4. a 5. lige?

Poslanci schvaľovali záverečný účet

Považská Bystrica hospodárila s prebytkom 423-tisíc eur. Niektorým poslancom dlhodobo prekáža, že nemajú možnosť dostatočnej kontroly rozpočtu.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Nad Bojnicami vyrastá nová turistická atrakcia

Vyhliadková veža návštevníkom ponúkne prekrásny výhľad na hornú Nitru.

Lekár na pohotovosti v Lučenci ordinoval pod vplyvom návykovej látky

Odmietol sa podrobiť dychovej skúške. Policajti ho zadržali.

Odsúdila ich Jankovská, súd zamietol Janíčkovi a Strelčíkovi obnovu konania

Okresný súd v utorok nevyhovel žiadosti trenčianskych podnikateľov Ondreja Janíčka a Jozefa Strelčíka o obnovu konania z roku 2001, v ktorom ich vtedajšia sudkyňa OS

Vybrali SMEUž ste čítali?