Sobota, 23. marec, 2019 | Meniny má Adrián

Finále bolo na dosah, PROTEFu ostal „iba“ bronz

V hokejbalovej extralige získal PROTEF Považská Bystrica prvú medailu.

Spoločné foto PROTEF Pov. Bystrica s pohárom za tretie miesto.Spoločné foto PROTEF Pov. Bystrica s pohárom za tretie miesto.(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

POVAŽSKÁ BYSTRICA. Po pre mnohých nečakanom semifinálovom konci sme sezónu 2017 /2018 hodnotili s manažérom Martinom Kolekom.

Vlani ste s renovovaným trénerom dosiahli na play off, prečo došlo k zmene na tomto poste?

- Cieľom bol play off, preto sme siahli po Milanovi Ladiverovi, ktorý zažil v Nitre zlatú éru s viacerými titulmi. Bol úspešný nielen hráč v lige či reprezentácii, ale ma výsledky aj so slovenskou „šestnástkou“. Chceli sme na lavičku niekoho, ktorý tomu rozumie,. Prvú časť úlohy sa podarilo splniť, v play off nás vo štvrťfinále vyradil Kežmarok. Dve prehry doma sme nedokázali u súpera napraviť a po prehre v predĺžení nasledoval rýchly koniec a celkové 7. miesto, s čím spokojnosť nebola. Pred sezónou nás tréner Ladiver oslovil s tým, že okrem funkcie generálneho sekretára hokejbalovej únie šéfuje aréne v Krásne a má aj ďalšie aktivity a trénovaniu by sa nemohol venovať naplno. Oslovili sme nášho hráča Tomáša Regeca, či by sa na to podujal. Má trénerskú licenciu aj predpoklady, tak sme si ťľapli.

Prečítajte si tiež: Double team Považská Bystrica získal historický titul

S akými cieľmi ste vstupovali do nového ročníka?

- Nechceme dávať nadnesené vyhlásenia, cieľom bolo pokračovať v dobrej hre, postúpiť do play off a najmä skonsolidovať mužstvo. Hra bola solídna, ako jediní sme doma v základnej časti vyhrali všetky duely a zvonku priniesli poriadnu porciu bodov. Výsledkom bola neskutočná dvanásťzápasová víťazná šnúra, ktorá bola dôležitá pri ceste za víťazstvom v základnej časti. Chlapci podávali dobré výkony, ukázali srdca a bojovnosť, lebo viacero zápasov po nevydarenom začiatku dotiahli k výhre. Kolektív makal, držal pospolu a čo som veľmi rád, nikto sa nehral na hviezdu. Kým v minulosti niektorí hráči by radi hrávali iba doma a k vzdialenejším súperom nechceli cestovať, teraz to bolo inak. Hrať chceli všetci a všade.

V závere základnej časti ste prišiel k Tomášovi Regecovi ďalší tréner Juraj Firit. Prečo ste siahli k tomuto kroku, keď to mužstvu išlo nad očakávanie?

- Netreba za tým hľadať žiadnu senzáciu, chceli sme odľahčiť hlavného trénera, lebo štvoro očí vidí viac ako dve. Tréner získa väčší prehľad a nie je všetko iba na ňom. Krok s odstupom času hodnotím ako pozitívny, obaja si podelili kompetencie, do toho im nik nezasahoval a ich spolupráca fungovala výborne.

Prvým súperom v play off bol Martin. Verili ste v postup?

- V niektorých hráčov ešte zrejme ostala trpká skúsenosť z vlaňajšieho neúspechu s Kežmarkom. Možno aj preto nám prvý domáci duel nevyšiel. Viacerí nemali s play off skúsenosti a nepotešili ich ani informácie, že Martinčanov posilnia niektorí reprezentanti. Chalani chceli Tomášovi Čičalovi svadobný darček v podobe prvej výhry, no aj premotivovanosťou zápas prehrali. Večer sme sa ukázali na svadbe a hráči si vypočuli škodoradostné poznámky, to sú tí, čo prehrali s Martinom. Hoci druhý zápas sa vyvíjal podobne, aj za stavu 1:3 šesť minút pred koncom sme verili v obrat. Bušovský a Demáček nás posunuli do predĺženia a rozhodovali nájazdy. Jožko Bratina, ktorý je v tomto expert a v minulosti držal viacročnú sériu všetkých zneškodnených nájazdoch, keď ho prekonal dávno Martinčan Bielený. Skúšal to aj teraz, no Jožko ho prečítal. Rufati premenil ako jediný a do Martina sme išli za stavu 1:1.

Na Turci Vás čakal dvojzápas v hale, nemali ste obavy?

- Povrch nám vyhovoval, loptička neodskakovala. Domáci si verili, ale my sme už hrali svoju hru. Nastúpili sme bez porazeneckej nálady s vedomím, že ak sa vyhneme zbytočným vylúčeniam, vyhráme. Veľmi nám pomohli fanúšikovia, ktorých prišiel plný autobus a ďalší sa dopravili individuálne. Spravili oba dni neskutočnú atmosféru a aj vďaka nim sme vyhrali oba duely a čakali na semifinálového súpera.

LG Bratislava vyradil vlaňajšieho majstra Skalicu, nebrali ste to ako varovanie?

V základnej časti sme súpera dvakrát zdolali a k optimizmu pomohli aj úvodné dva domáce zápasy, ktoré chlapci bez väčších problémov vyhrali. Tretí zápas v Bratislave začali domáci dobre, viedli 2:0, no nám sa podarilo stav otočiť a päť minút pred koncom bolo 2:3. Po šťastnom góle po sérii dorážok sa loptička dostala do našej siete a išlo sa do predĺženia. Domáci hráč vyhral súboj za bránou, trafil šibenicu a séria pokračovala. Štvrtý zápas vyhrali LG 4:0, no mohlo to byť úplne inak. My sme v úvode zahodili tutovku a z protiútoku inkasovali. Namiesto vyrovnania na 1:1 sa loptička odrazila od hornej žŕdky a z protiútoku bolo 2:0. Šťastie si sadlo na bratislavskú striedačku a sedelo tam až do konca semifinále.

Piaty zápas je buď alebo, ako tento zápas s odstupom času hodnotíte?

- Už v 13. sekunde Piják zaskočil nekoncentrovaného brankára, ale to bolo naposledy. Ďalej sme už triafali iba ešte niekoľkokrát konštrukciu brány. Fantastickí diváci, ktorých na zápasoch ešte nikdy toľko nebolo, vytvorili skvelú kulisu, no zvýšiť sa nám nedarilo. O osude rozhodol sporný moment v závere druhej tretiny, keď inak veľmi dobrí rozhodcovia nepotrestali jasný faul na Juraja Ďurkech, súper získal loptičku a šťastne vyrovnal. Ako po zápase povedal strelec gólu Rímsky, chcel prihrať, no loptička si to namierila do našej brány. Po individuálnej chybe sme inkasovali druhý gól. Potom prišla nervozita, smola, nastrelené žrde a hostia sa tešili z finále. Nám už ostal iba smútok, pretože sme chceli ísť ďalej.

Získali ste prvú medailu s bronzovým leskom. Čo pre vás znamená?

- V prvom rade prepísanie histórie, lebo je prvá v kategórii mužov. Pred play off sme pomýšľali vyššie, no nestalo sa, aspoň sa máme kam posúvať. Hráči po zápase nemali veľmi chuť oslavovať, prehra bolela. Až keď večer prišli do baru juniori so zlatými medailami, uvedomili si, čo všetko dosiahli a tešili sa spolu.

Uvažovali ste už o tom, čo bude ďalej?

- Sezóna ešte pokračuje, hrá sa finále. Zatiaľ som ešte takmer nič neriešil, je to všetko čerstvé. Sezóna začína v septembri, nechcem nič predbiehať. Treba nechať vychladnúť hlavy a potom to budeme riešiť s chalanmi. Verím, že čo najviac hráčov z kádra ostane. Ak veľa hráčov neskončí, ani posilňovanie veľké nebude. Skladba tímu je dobrá, hráme pekný ale rovnako aj účinný hokejbal, tak by bolo kontraproduktívne robiť veľké zásahy. Ak posily tak také, aby boli prínosom. Rovnako na play off ak prídu nejakí hokejisti, tak nech sú posilami tak, ako boli bratia Ďurkechovci alebo Milan Dolinajec. V talóne sme mali Jakuba Lineta z Michaloviec, no ten sa zranil na hokeji tesne pred play off a rátať sme s ním nemohli.

Viaceré tímy pred sezónou majú nabité súpisky pre prípad, že by kvalitný hokejista mohol prísť pomôcť v play off. Je to aj Váš prípad?

- V posledných dvoch rokoch bolo cieľom ustáliť súpisku, aby na nej nebolo štyridsať hráčov a v prípade, že ideme do Svidníka, by prišlo dvanásť ľudí. Dnes nemá problém ísť hocikde ani jeden z hráčov, pokiaľ mu to zdravotný stav neznemožňuje. V kádri je zhruba 25 hráčov plus brankári. Hokejbal sa veľmi zrýchlil a pritvrdil. Viacerí hokejisti sa pri sledovaní našich zápasov vyjadrili, že na toto by sa nahovoriť nedali. Chrániče lakťov či nôh a prilba sú jedinými ochrannými pomôckami.

Disponujete skvelou brankárskou dvojicou, ako spolu vychádzajú?

Peter Buliš odchytal väčšinu sezóny sám a treba povedať, že fantasticky. Odmenou mu bolo, že dotiahol tím na prvé miesto po základnej časti a on bol vyhlásený za najlepšieho brankára zakladnej časti. Jozef Bratina mal zdravotné problémy, v zime dostal od lekárov zelenú, začal s tréningom a keď nastúpil bol tiež oporou. Hlavne v domácich zápasoch bol pripravený junior Martišek, no ak juniori a muži hrali na rozdielnych miestach, mali sme iba jedného gólmana. Verili sme, že sa Jožko Bratina vráti, preto sme neuvažovali tak ako vlani o žiadnom „cezpoľnom“ brankárovi. Naviac medzi oboma gólmanmi je skvelý vzťah, nezávidia si, podporujú jeden druhého. Poznajú sa od detstva. Podobne je to aj s ostatnými hráčmi. Aj keď sa vyskytnú problémy, vždy sa vyriešia v kolektíve. Vytvorila sa výborná partia, ktorá je predpokladom k úspechu. Verím, že o rok dosiahneme viac. Špeciálne poďakovanie patrí fanúšikom, ktorý nám celú sezónu verili a povzbudzovali nás na domácich zápasoch, ale aj u hostí. Na play off ešte pridali na obrátkach a to, akú atmosféru nám vytvorili doma ale aj v Martine a Bratislave bolo neskutočné a nezabudnuteľné! Právom potvrdili, že sú najlepší na Slovensku! Rovnako chcem poďakovať všetkým partnerom klubu a všetkým ľudom, ktorí zabezpečujú potrebné veci počas zápasov. Rád by som aj touto cestou pogratuloval juniorom z kategórie U 19 vedeným Martinom Melicherčíkom k historickému titulu majstrov Slovenska do 19 rokov!

Káder PROTEF Považská Bystrica 2017/18: brankári: Peter Buliš, Jozef Bratina, Patrik

Martišek, Stanislav Lančin, hráči: Tomáš Bajánek, Lukáš Bednár, Roman Bujdák, Michal Bušovský, František Čičala, Tomáš Čičala, Marek Demáček, Milan Dolinajec, Juraj

Ďurkech, Lukáš Ďurkech, Samuel Gabčo, Samuel Kocian, Vladimír Krčmárik, Tomáš Kukučka, Andrej Miške, Lukáš Piják, Ján Pružinský, Jakub Rufati, Simon Teska, Matej Turan, Karol Šamaj, Peter Škrabko, Ivan Švantner, Filip Šuvara, tréneri: Juraj Firit, Tomáš Regec. JOZEF ŠPROCHA

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Inzercia - Tlačové správy

 1. Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci
 2. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
 3. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov
 4. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov
 5. Investment Advisory Guide for Slovakia
 6. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross!
 7. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka
 8. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019
 9. Máte pri čítaní „krátke ruky“? Vitajte vo svete štyridsiatnikov
 10. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali
 1. Vaše umenie bude hýbať Tatrami. Zapojte sa do súťaže ZSSK
 2. Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci
 3. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
 4. Recenze youtubera JeezyJ: jak dopadla autokamera Mio MiVue 785 ?
 5. Burza pracovných príležitostí opäť na Stavebnej fakulte STU
 6. Počet ochorení na rakovinu stále stúpa. Nepodceňujte prevenciu
 7. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov
 8. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov
 9. Forum Prešov má platné stavebné povolenie a začína s výstavbou
 10. Slávnostná inaugurácia rektora a dekanov fakúlt EU v Bratislave
 1. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka 25 579
 2. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov 23 227
 3. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov 19 773
 4. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť 16 049
 5. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky 15 451
 6. Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci 12 487
 7. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019 8 902
 8. Prievidzská firma je malý zázrak. Uznáva ju americké letectvo 8 052
 9. Forum Prešov má platné stavebné povolenie a začína s výstavbou 6 781
 10. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali 6 150

Téma: Fotogaléria


Hlavné správy z MY Považská

Mladý študent odštartoval rozhovory Do pohody

Nový typ kultúrneho programu mal premiéru v púchovskom Župnom dome. Do svojej talk show si gymnazista pozval semfinalistu Superstar.

Stravu v nemocnici budú čoskoro podávať celkom inak

V považskobystrickej nemocnici dokončujú prestavbu kuchyne a jedálne.

Rekonštrukcia kuchyne a jedálne.

Mladý muž sa zasekol v kontajneri na textil a zomrel

Tragický koniec mala snaha 21-ročného muža zohnať si niečo na oblečenie. Zasekol sa v kontajneri na textil a zomrel.

Kontajner na textil.

Odišiel na nákup, odvtedy ho nevideli

Policajti žiadajú o pomoc občanov pri pátraní po nezvestnej osobe.

Ilustračná fotografia.

Nezvestnú ženu našli žiaľ mŕtvu

Polícia odvolala pátranie po nezvestnej žene, ktorú hľadali od jesene minulého roka.

Ilustračná fotogradfia. Portrét hľadanej osoby v článku.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Rimavskosobotský okres zamorila nebezpečná droga

Polícii rozviazal ruky fakt, že sa herba dostala do zoznamu zakázaných drog.

Po údere mal mladík vážne poranenia, polícia žiada o pomoc

Policajti z Prievidze žiadajú o pomoc pri stotožnení svedkov ublíženia na zdraví a výtržníctva.

Prepáč, Robo. Trenčín a Nitra ohlásili mier. Čo Branko veští Bučekovi?

Štvrťfinálová vojna končí. Corgoni v stredu vyhrali 2:0, v súčte dobyli Duklu 4:2 na zápasy a tiahnu do Zvolena.

Dve obrovské tragédie vo Svrčinovci, pri jednej dieťatko zrazil vlastný dedko

Obyvatelia Svrčinovca neveriacky krútia hlavami. V jeden deň sa v obci odohrali dve tragické udalosti.

Vybrali SME

Už ste čítali?