Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

4. LIGA

Myjava – Domaniža 4:0 (3:0)

Kopaničiari už v 2. mine začali napĺňať úlohu favorita, keď poslal center
pred bránu Jánošík a Vávra hlavičkou rozvlnil sieť. Spartakovci kontrolovali hru a v 16. min využili štandardnú situáciu. Po rohu hlavičkoval Toman, na jeho zakončenie ešte stihol zareagovať Kubiš, ale pohotovo poslal odrazenú loptu do brány Jastráb. Do prestávky dokázali Myjavčania ešte zvýšiť náskok, keď sa v 37. min presadil Vávra a pridal svoj druhý gól. V 56. min zahrávali spartakovci roh a zakončenie Zelenaya smerujúce na bránu zasiahol rukou Svoboda, ktorý následne uvidel červenú kartu. Nariadený pokutový kop premenil Horeš.
Góly: 2., 37. Vávra, 16. Jastráb, 57.Horeš (11 m).

Prečítajte si tiež: 4. a 5. liga - sumáry a komentáre Čítajte

Prečín – Malženice 0:3 (0:0)

V Prečíne sa predstavil postupujúci tím ako kvalitné a vyzreté mužstvo. V 14. min domáci Pauer vykopol loptu z prázdnej brány a potom dvakrát Krajčovič stroskotal na Opatovi. Snaha domácich končila na pozornej obrane dirigovanej bývalým ligistom Jánošíkom. Po prestávke sa domáci osmelili, no najprv veľkú šancu nevyužil na druhej strane Balážik. Do vedenia mohol ísť Prečín, no Marián Gajdošík nastrelil žrď a samostatný nájazd Hybbena zneškodnil brankár Planický. Z protiútoku dostal do vedenia striedajúci Braniša. Malženice ovládli hru a v závere Orolín dvoma gólmi potvrdil výhru lídra.

Góly: 84. a 89. Orolín, 71. Braniša.

27. kolo: Partizánske - Boleráz 3:0 (2:0), 8., 11. a 87. Kučera, Vrbové – Trenčianske Stankovce 2:0 (0:0), 71. Srnec, 82. Železník, Častkovce – J. Bohunice 5:0 (2:0), 20. a 55. Bangai, 14. Kurín, 75. Fako, 87. Rechtorík, Holíč – V. Kostoľany 2:1 (2:1), 35. Konečný, 37. Pavlačka – 44. Beko, Šimonovany a Hlohovec mali voľno.

St. Turá – Ladce 1:1 (1:0)

Staroturanci v ďalšom zápase neprehrali. Stretnutie proti Ladcom zo stredu tabuľky začali dobre. Už v 7. min sa presadil Otrubný a zdalo sa, že by všetky body mohli zostať doma. Ďalšie šance domáci nevyužili a na začiatku druhého polčasu vyrovnal Mokrička. Diváci na ďalší gól čakali márne, a tak sa zápas skončil nerozhodným výsledkom.

Góly: 7. Otrubný – 47. Mokrička.

Uhrovec - Brvnište 1:0 (0:0)

Vo vyrovnanom zápase mali domáci miernu prevahu. Hostia však mohli otvoriť skóre zápasu v 41. min, kedy Ďuratný zahodil pokutový kop. V tom istom okamihu bol vylúčený i domáci hráč Stuparič za faul. Domácich to ale nezlomilo, aj keď dohrávali len desiati, víťazný gól v 64. min zaznamenal Bežo.

Gól: 64. Bežo.

Bošany – Plevník 4:3 (2:2)

V 9. min Stopper trafila iba padajúceho brankára hostí. V 14. min P. Ďurkech po chybe obrane z desiatich metrov len tesne minul bránku. V 21. min otvoril skóre Žikavský, ktorý nájazd na Motúza premenil vo vedúci gól. V 22. minúte ušiel obrane Bošian Ďurkech, po centri sa lopta dostala k Hrubovi, ktorý aj pomocou teču obrancu domácich vyrovnal na 1:1. V 30. min po prihrávke Žikavského Jánošov z voleja strelou do opačného rohu dostal Bošany opäť do vedenia – 2:1. V 36. min ušiel Michal Buday a vedľa vybiehajúceho domáceho brankára vyrovnal na 2:2. Do polčasu ďalšie šance nepremenil Stopper a Beňuš. V 52. min Žikavského strelu brankár hostí vyrazil, ale o minútu nestačil na jeho lob - 3:2. V 60. min Žikavského hlavičku brankár vytlačil na roh. V 83. min hostia vyrovnali, keď autorom gólu bol Pavlovič. O dve minúty neskôr kopali domáci trestný kop z 20 metrov a Žikavský zavŕšil hetrik víťazným gólom.

Góly: 21., 53. a 85. R. Žikavský, 30. T. Jánošov 22. M. Hrubo, 36. M. Buday, 83. D. Pavlovič.

27. kolo: Chocholná-Velčice – Kanianka 0:0, V. Hradná – Lehota pod Vtáčnikom 1:4 (0:3), 58. M. Kováč - 1. Benčat, 33. Hubočan (11 m), 43. Belaň, 67. Fereje (11 m), Podolie – Cigeľ 2:3 (1:3), 43. Hirjak, 47. Kačerek – 25. Medera, 29. Kotula, 36. Drozd, V. Uherce – Zem. Kostoľany 2:2 (1:1), 21. a 65. R. Kováč – 16. P. Mišeje, 82. P. Rybnický, Tr. Turná mala voľno.

1. Lehota p/Vt 25 19 3 3 75:26 60

2. Cigeľ 25 19 1 5 57:24 58

3. V. Uherce 25 14 7 4 68:35 49

4. Z. Kostoľany 26 15 4 7 67:37 49

5. Uhrovec 25 12 7 6 45:34 43

6. Tr. Turná 25 12 3 10 36:38 39

7. Kanianka 26 11 3 12 40:34 36

8. Ladce 25 10 3 12 35:41 33