Sumár 28. kola 4. a 5. futbalovej ligy

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

4. LIGA

Domaniža – Partizánske 1:1 (1:0)

V prvom polčase boli lepší hostia, domáci mali v zostave dvoch dorastencov a chýbal im kapitán Svoboda. V 11. min hosťujúci Kučera trafil iba bočnú sieť a v 15. min Obert hlavičkoval nad domácu bránu. O minútu mohli domáci vyhrávať, no M. Košút z 20 metrov mieril vedľa. V 30. min Ondrúšek z 25 metrov netrafil bránu a v 37. min po prihrávke Augustína spálil K. Sádecký stopercentnú šancu. O päť minút po prihrávke A. Fapšo na dvakrát otvoril skóre – 1:0. V 46. min Augustínovu strelu kryl Gašaprík a z protiútoku Petreje vyrovnal. V 58. min K. Sádecký išiel sám na Gašparíka, ale prestrelil. Na druhej strane minul v šanci Obert z päťky. V 79. min Gašparík chytil Miroslavovi Kvaššayovi jedenástku a zápas skončil deľbou bodov.

Góly: 43. K. Sádecký – 47. Petreje. Ľ. KUČÍK

Prečítajte si tiež: 4. a 5. liga - Bodoval iba jeden tím Čítajte

Tr. Stankovce – Prečín 3:2 (0:0)

Úvod zápasu bol vo vlažnejšom tempe, postupne sa hra zrýchlilo, ale gól nepadol.

V 50. min si na center do šestnástky nabehol Žiška a hlavou prekonal Opata v bráne hostí. Domáci hráči nepoľavili a v 60. min ale Repovu nádhernú strelu zastavila žrď. V 62. min. unikol po krídle Škvarka a z ostrého uhla mieril presne ku vzdialenejšej žrdi. Tlak domáceho mužstva bol miestami až drvivý a veľa šancí zostalo nevyužitých. V 79. min do šestnástky vnikol Žiška a nezadržateľne skóroval – 3:0. V 82. min po chvíľkovej nepozornosti domáceho mužstva Hybben znížil. Hráčov hostí tento gól povzbudil, v 84.min sa kopal pokutový kop a Michalec sa nemýlil. Hostia hrali potom vabank, domáci hráči mali šance na poistenie víťazstva, ale skóre sa už nemenilo.

Góly: 50. a 79. Žiška, 62. Škvarka - 82. Hybben, 84. Michalec (z 11m)

28. kolo: Veľké Kostoľany – Šimonovany 0:6 (0:2), 30. Gális, 45. Bartošek, 47. Rolinec, 60. Sobota, 66. Rybanský, 85. Pavelka, Jaslovské Bohunice – Holíč 4:3 (1:3), 72. a 86. Machovič, 27. Zemko, 68. Meško - 17. a 28. Uher, 31. Pavlačka, Boleráz – Vrbové 0:2 (0:2), 2. Verchola, 22. Blaško, Malženice – Hlohovec 3:1 (2:0), 19. a 44. Orolín, 60. Kovársky - 49. Cabadaj, Častkovce a Myjava mali voľno.

Brvnište – St. Turá 3:1 (0:1)

Súper v úvode inkasoval dve žlté karty, ale v 18. min viedol po góle Dureca z ojedinelej akcie. Brvnišťanom sa strelecky nedarilo, boli nervózni, čo rozhodca ocenil troma žltými kartami. Najväčšie šance spálili E. Slamka, Hrbek a Matúš Hároník. Keď bol v 48. min za zbytočný faul vylúčený Decký, s Brvnišťanmi to nevyzeralo dobre. Domáci sa zomkli, bojovali a v 74. min Ďuratný vyrovnal. Snahu korunoval o tri minúty Hrbek – 2:1. V 88. min bol faulovaný v šestnástke Hrbek a sám z jedenástky poistil cennú domácu výhru.

Góly: 77. a 88. Hrbek (druhý z 11 m), 74. Ďuratný – 18. Durec.

Ladce – V. Uherce 0:6 (0:2)

V 12. min dostal hostí do vedenia nechytateľnou strelou Gajdoš, proti ktorej Machala nemal šancu. Ladce pridali, no v 18. min P. Štrbák spálil vyloženú šancu. O chvíľu nevyužili gólové šance Mojto a Kvasnica. R. Kováč v 35. min z ofsajdu zvýšil na 0:2, čo bo zlomový moment zápasu. Po prestávke hostia využívali nedorozumenia v obrane a už v 48. min Petráš dal na 0:3. Potom prišli chvíle R. Kováča, ktorý dal za šesť minút čistý hetrik – 0:6. Domáci sa nedokázali presadiť a vysoko prehrali.

Góly: 34., 54., 56. a 60. R. Kováč, 12. Gajdoš, 48. Petráš.

Plevník - Chocholná-Velčice 2:2 (0:1)

Vo vyrovnanom prvom polčase veľa šancí nebolo. Po veľkej chybe v 38. min stratili domáci loptu a po úniku a faule na hráča hostí Juraj Tulpík premenil jedenástku – 0:1. V druhom polčase najprv A. Buday v 54. min po centri dorážkou vyrovnal a v 57. min Dodek z voleja dorazil loptu do siete – 2:1. Súper zdvihol hlavu, dve šance nevyužil, ale sedem minút pred koncom vyrovnal Lukša.

Góly: 54. A. Buday, 57. Dodek - 38. Juraj Tulpík (11 m), 83. Lukša.

28. kolo: Tr. Turná – Podolie 3:1 (1:1), 29., 56. a 90. Hasenovič (jeden z 11 m) - 31. Kačerek, Zem. Kostoľany – Bošany 3:1 (0:0), 49. a 89. Mišeje, 61. M. Zvalo – 87. Jánošov, Cigeľ - Veľká Hradná 10:0 (5:0), 19., 24., 26. a 39. Kamdem, 50., 70. Madarász, 74., 90. Babašta, 32. Turančík, 55. Krausko, Lehota p/Vtáčnikom – Uhrovec 1:3 (0:1), 86. Benčat – 10. Opáth, 75. Bežo, 83. Masarovič, Kanianka mala voľno.

1. Cigeľ 26 20 1 5 67:24 61

2. Lehota 26 19 3 4 76:29 60

3. V. Uherce 26 15 7 4 74:35 52

4. Zem. Kostoľany 27 16 4 7 70:38 52

5. Uhrovec 26 13 7 6 48:35 46

6. Tr. Turná 26 13 3 10 39:39 42

7. Kanianka 26 11 3 12 40:34 36

8. Ladce 26 10 3 13 35:47 33