6. liga -V Podmaníne sa rozhodlo o víťazovi

Komentáre 24. kola 6. futbalovej ligy

Podmanín (v modrom) je najlepším tímom v súťaži.Podmanín (v modrom) je najlepším tímom v súťaži. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA - ARCHÍV)

K. Podhradie – Udiča 1:4 (0:1)

Začalo sa obojstranne s veľkým nasadením, v 8. min zmaril šancu hostí P. Bagin, ktorý zrazil loptu do žrde vlastnej brány. V 17. min Ľ. Vlasatý po strate lopty fauloval súpera a jedenástku premenil T. Drblík – 0:1. O päť minút Marušincov priamy kop skončil tesne vedľa. Lišiacky priamy kop Ľ. Vlasatého v 35. min Štefánik bravúrne vytlačil na roh a v 40. min vyrazil aj gólovú hlavičku P. Suchomela. V 60. min Habáň zvýšil na 0:2 a o dve minúty bol vylúčený Harušinec za faul na unikajúceho Ľ. Staňa. V 68. min po faule na P. Suchomela znížil z jedenástky Marušinec. V 82. min si za obranu nabehol na nakopnutú loptu Melicherík a dal na 1:3. Po vylúčení Furdza hrali domáci presilovku o dvoch hráčov, ale v 90. min Melicherík dal po zaváhaní zadných radov zvýšil na 1:4.

Prečítajte si tiež: Dobrý nápad spojil športovcov z menších obcí Čítajte

Góly: 68. Marušinec (11 m) – 82. a 90. Melicherík, 17. T. Drblík (11 m), 60. Habáň.

Kvašov - H. Poruba 8:0 (5:0)

Dva trestné kopy v úvode domáceho Kopčana neprekvapili, V 12. min Kresánek ešte hlavičkoval, ale Amrich preloboval brankára v 17. min – 1:0. Po vyšachovaní obrany o dve minúty skóroval D. Žiaček - 2:0. Kopčan zmaril šancu A. Staňa. Beňo trafil žrď, ale strela A. Gorelka v 26. min bola gólová – 3:0. Majerík po rohu hlavičkoval nad domácu bránu a Amrich z trestného kopu vymietol v 35. min pavučinu. Po Beňovom centri zvýšil v 43. min na 5:0 Bielik. Hostia sa po prestávke snažili, ale pozorná obrana dirigovaná Kresánkom šance zmarila. Amrich v 50. min dosiahol hetrik, na druhej strane Jánoško minul. Beňo hlavičkou v 60. min a o päť minút Kmošena zvýšili na 8:0. V závere mali šance hostia, Galko nastrelil žrď a v 86. min po Pappovej šanci Kopčan čisté konto udržal.

Góly: 17., 35. a 50. Amrich, 19. D. Žiaček, 26. A. Gorelka, 43. Bielik, 60. Beňo, 66. Kmošena.

Tuchyňa – Jasenica 1:0 (0:0)

V peknom a rýchlom zápase dominovali pozorné obrany a brankári. Obe mužstvá podnikali nebezpečné akcie a už v 8. min vyskúšal pozornosť brankára domáci Štefula a v 13. min hostí zachránila žrď po strele Adamovica. V 20. min vyskúšal pozornosť Dohňanského F. Šterdas. Aj po prestávke pokračoval dobrý zápas a v 50. min Adamovicov prienik zneškodnil gólman P. Jánošík. V 80. min prešiel obranou hostí Adamovic, našiel voľného A. Bartoša, a ten dal víťazný gól Tuchyne.

Gól: 80. A. Bartoš.

D. Kočkovce – Bolešov 2:1 (0:0)

V 2. min M. Šatka bravúrne zakročil po strele Zapotoku a v 10. min domáci J. Garaj zmaril únik Flaka a o minútu sa vyznamenal pri bombe Veselého z 30 metrov. V 29. min B. Barták tesne minul domácu bránu , rovnako ako o minútu M. Štefánek. V 44. min M. Šatka vyrazil strelu M. Piláta, ktorého ďalší pokus vyrazil aj v 50. min, no Mišík dorážku zvládol – 1:0. V 65. min Pšenákovi M. šatka jedenástku vyrazil, ale na dorážku nestačil – 2:0. V 72. min Veselý zblízka znížil a zdramatizoval záver. V 89. min J. Garaj chytil priamy kop B. Bartáka na druhej strane brankár bravúrne vyrazil Michálkovu strelu.

Góly: 50. Mišk, 65. Pšenák – 72. Veselý.

Papradno – Lysá 2:2 (2:0)

V 2. min Lokšík z päťky mieril nad, v 6. min J. Galko hľadal Lokšíka, no ten loptu nedočiahol. V 16. min po Hrebičíkovej prihrávke J. Galko mieril tesne nad a v 34. min Cupanovu bombu z 25 metrov s námahou vyrazil Fojtek. V 37. min priamy kop Kozáčika skončil v sieti – 1:0. V 43. min po centri Lokšík hlavičkoval do brankára, ktorý loptu vyrazil a Lokšík ju vrátil do siete - 2:0. V 46. min po Hrebičíkovej hrubej chybe do prázdnej brány znížil M. Kováč. V 58. min priamo z rohu L. Panáček vyrovnal. Po Černošíkovom úniku v 65. min J. Galko z päťky prestrelil a v 86. min po rohu Cupan mieril tesne vedľa.

Góly: 37. Kozáčik, 43. Lokšík – 46. M. Kováč, 58. L. Panáček.

Podmanín – Košeca 3:0 (2:0)

Od začiatku sa domáci pustili do súpera, ale prvý pohrozil hosťujúci Bortel v 3. min, no T. Kostelanský bol pozorný. V 12. min po Stupinského strele vykopol loptu z prázdnej brány spoza prekonaného brankára R. Sovík. O šesť minút Bortel po úniku prišiel v šanci o loptu, v 21. min Majtán na druhej strane minul. Strelu J. Sovíka v 23. min kryl Kostka a v 25. min Škultéty zachraňoval pred hosťujúcim Mihalikom. Po dlhom výkope T. Kostelanského J. Sovík v 30. min hlavou prehodil vybiehajúceho Kostku – 1:0. O päť minút po podobnej akcii loptu dobehol P. Gardian a bombou zvýšil na 2:0. R. Sovík v 37. min pálil tesne vedľa a v 43. min v skrumáži P. Gardian trafil obrancu a potom brankára. V 54. min hlavičku P. Kostelanského Kostka s námahou vyrazil na roh a v 59. min nohami vyrazil Kubišovu strelu. Hostia sa snažili, no domácu bránu netrafili. Po chybe v obrane P. Gardian v 72. min povedľa brankára dal na 3:0. Martin Gardian v 75. min zachraňoval pred Baginom a v 82. min Urík mieril iba do Kostku. V 86. min Mihalik hlavičkoval zblízka vedľa a po výhre mohli domáci oslavovať prvenstvo v súťaži.

Góly: 35. a 72. P. Gardian, 30. J. Sovík.

Streženice – Dulov 1:1 (0:0)

Prvú nebezpečnú strelu vyslal na bránu hostí Šprta a o chvíľu Struhárňanský nastrelil brvno. V 18. min domáci Loduha opečiatkoval žrď a v 32. min prudkú Lamžovu strelu brankár Kováč s námahou vyrazil. V 49. min Kojtalova strela zo šestnástky tesne minula Hrišovu bránu. Po Filiačovom príchode v 60. min domáci súpera pritlačili, ale strelám chýbala presnosť. E. Medňanský v 76. min zahodil tutovku, keď Kováč strelu z päťky zázračne vyrazil. Po bombardovaní brány hostí na štvrtý pokus Trník dopravil v 82. min loptu do siete – 1:0. Po nedorozumení Filiača s Hrišom nasledoval faul a Kojtal z jedenástky v 85. min vyrovnal.

Góly: 82. Trník – 85. Kojtal (11 m).

1. Podmanín 24 19 2 3 64:23 59

2. Košeca 24 16 2 6 73:18 50

3. Kvašov 24 16 2 6 74:33 50

4. Jasenica 24 14 2 8 49:28 44

5. H. Poruba 24 12 5 7 57:40 41

6. Bolešov 24 12 2 10 35:30 38

7. D. Kočkovce 24 11 3 10 44:53 36