Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Púchovčania „mali na lopate“ neskoršieho víťaza

Na futbalovom turnaji hráčov U 12 v Příbrami hralo 42 tímov.

MŠK Púchov U 12.MŠK Púchov U 12. (Zdroj: ARCHÍV MŠK PÚCHOV)

PŘÍBRAM, PÚCHOV. Najviac účastníkov na futbalovom turnaji, až 36, bolo z Česka. Päť tímov prišlo zo Slovenska a jeden z Fínska. Zo slovenskej pätice bola najlepšia Žilina, ktorá turnaj vyhrala. OBFZ Bratislava obsadil 10. priečku a MŠK Púchov skončil na 16. mieste.

„ Hrali sme v siedmich šesťčlenných skupinách a žreb nás poslal do základnej skupiny F. Naším cieľom bolo skončiť na jednom z prvých dvoch miest, ale medzi najlepšiu dvadsiatku postúpilo ešte aj šesť zo siedmich tímov na tretích priečkach. Suverénom skupiny bol Baník Sokolov, ktorý vyhral všetkých päť zápasov. Nám sa darilo, vyhrali sme štyri duely, čo stačilo na druhé postupové miesto. Ďalej išli aj tretie Teplice. Po skončení skupinových bojov v základnej skupine sme večer spoločne pozerali finále Ligy majstrov a v nedeľu nás čakala prechádzka po meste. Po obede už sme naplno „zarezávali“, pretože každý zápas bol dôležitý v boji o konečné poradie. Turnaj pokračoval v dvoch vetvách o 1. – 20 a o 21. – 42. miesto.

Prečítajte si tiež: Žiaci z Lazov pod Makytou dosiahli malý zázrak Čítajte

V hornej časti sa hralo v štyroch päťčlenných skupinách, kde víťazi hrali o 1. – 4. miesto, druhí 5. – 8. atď. Po výborných výkonoch, až na zápas s Mladou Boleslavou, sme živili šancu na postup medzi štyri najlepšie tímy. Stačilo v poslednom zápase poraziť dovtedy suverénnu a nezdolanú MŠK Žilina. Po skvelom úvode sme v 10. minúte viedli 1:0 gólom po veľmi peknej kombinácii. Záver sme nezvládli a prehrali 1:3, čo nás odsunulo až na 4. priečku a boj o 13. – 16. miesto. Tam sa nám už nedarilo, posledný duel s Mostom sme už pre neskorý čas výkopu neodohrali, lebo sme cestovali domov. V prípade výhry to bolo byť ešte lepšie umiestnenie. Za predvedenú hru a výkon si chlapci zaslúžili pochvalu. Opäť sme mali možnosť konfrontácie so skvelými mužstvami. Chlapci nabrali potrebné skúsenosti, ktoré môžu zúročiť pri svojom futbalovom raste. Turnaj mal okrem športovej a vysokú spoločenskú úroveň, pretože patrónmi bolo českí futbaloví reprezentanti Václav Černý, Aleš Hruška a Tomáš Zápotočný, ktorí sa s deťmi ochotne fotografovali a popisovali kartičky,“ približuje turnaj tréner Martin Drahuta. .

Základná skupina: MŠK Púchov - TJ Přeštice 1:0, Baláž, MŠK Púchov - Motorlet Praha 4:1, Motošický 2, Baláž 2, MŠK Púchov - FK Teplice 1:0, Baláž, MŠK Púchov - Baník Sokolov 1:3, Sapák, MŠK Púchov - Tatran Prachatice 5:2, Bodzík 2, Huňačka, Motošický,Vavrík.

Poradie: 1. Sokolov, 2. Púchov, 3. Teplice, 4. Přeštice, 5. Motorlet, 6. Prachatice.
Finálová skupina: MŠK Púchov - FK Mladá Boleslav 0:5, MŠK Púchov - 1.FC Slovácko 1:0, Vavrík, MŠK Púchov - FK Čáslav 2:0, Baláž, Motošický, MŠK Púchov – MŠK 1:3, Kušík.
Poradie: 1. Žilina, 2. Slovácko, 3. Ml. Boleslav, 4. Púchov, 5. Čáslav.
O 13. – 14. miesto: MŠK Púchov - SKFŠ Třebíč 0:5, MŠK Púchov – FK Teplice 2:2, Baláž, Kušík, MŠK Púchov - MFK Most 0:3 kontumačne.
Poradie: 13. Teplice, 14. Třebíč, 15. Most, 16. Púchov.
MŠK Púchov: brankári Peter Chovanec, Tomáš Tarožík, hráči Sebastián Baláž, Peter Bodzík, Lukáš Galko, Jakub Huňačka, Samuel Chleban, Daniel Jánovský, Alexej Kušík, Samuel Motošický, Jakub Papučiar, Lukáš Sapák, Timotej Vavrík, Marek Vrábel, Peter Vričan, tréneri Martin Drahuta, Martin Papučiar, vedúci mužstva Peter Sapák a skvelý kolektív rodičov.

1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  3. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?

V Púchove si celoplošné testovanie po dvoch týždňoch zopakujú

Mesto Púchov si na základe vládneho rozhodnutia po dvoch týždňoch zopakuje celoplošné antigénové testovanie. Skríning sa v Púchove začne v sobotu (23. 1.) a potrvá do utorka 26. januára.

Zdravotník odoberá vzorku z nosa počas testovania na ochorenie Covid-19.

Polícia pátra po Ľubošovi Blahovi

Policajti hľadajú Ľuboša Blahu z Hornej Vsi.

Pozor na snehové jazyky a záveje

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu prvého stupňa pred snehovými závejmi a jazykmi.