3. liga - oslavy postupu v Dubnici - bohaté foto

V boji o záchranu hrala Nemšová s Belušou

Dubnická radosť s pohárom víťaza 3. ligy.(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Nemšová – Beluša 3:1 (0:0)

Už od úvodných minút bolo cítiť dôležitosť zápasu a ani jedno mužstvo nechcelo zbytočne urobiť chybu. V prvom polčase bola lepším celkom Beluša, ale Gorelkov volej a ani Mišutkova šanca gólom neskončili. Najväčšiu šancu mal v 30. min Gorelka, ale z čistej šance netrafil bránu.

Druhý polčas začala lepšie Nemšová. Po nešťastnom pošmyknutí Kršáka domáci zaútočili po krídle, Svorada trafil žrď, od ktorej sa lopta smolne odrazila Zaťkovi do chrbta a domáci viedli 1:0. Domáci boli v koncovke veľmi efektívni a keď v 58. min unikol hosťujúcej obrane Šiko, bolo 2:0. Šikova strela mierila tesne vedľa a Gorelkova hlavička zníženie nepriniesla. V 75. min Beluša zaslúžene strelila kontaktný gól, keď sa strelecky presadil striedajúci Ďuriš – 2:1. Beluša sa nestihla ani doradovať a Svorada prinavrátil Nemšovej dvojgólové vedenie 3:1. Hostia v záverečnom tlaku stretnutie nezdramatizovali a domáci sa môžu tešiť zo záchrany v tretej lige.

Prečítajte si tiež: Dubnica vybojovala postup

Góly: 49. a 76. Svorada, 58. Šiko – 75. Ďuriš.

Dubnica – Bánovce 6:0 (2:0)

Zápas mal slávnostný úvod, lebo po symbolickom prestrihnutí pásky na vynovenej tribúne odovzdal predseda ZsFZ Ladislav Gádoši domácim futbalistom pohár za víťazstvo v 3. lige. Hostia mali v úvode smolu, keď v 5. min trafili brvno. Jakúbek pálil tesne nad, no v 18. min povedľa brankára otvoril skóre. Vaško po nevyužitej šanci zvládol v 20. min reparát – 2:0. Dubničania kontrolovali hru a súperovi takmer nič nedovolili. Jkaúbek rozvlnil bočnú sieť a Čurikovu šancu zneškodnil brankár. Po prestávke sa hralo takmer iba na jednu bránu. Čurik v 63. min trafil odkrytý kút brány a o štyri minúty sa tešil aj Horecký – 4:0. Gólové hody pokračovali a o ďalšie tri minúty trafil presne Cisár. Gólovú bodku dal desať minút pred koncom Vaško. Po zápase nasledovali postupové oslavy spolu fanúšikmi.

Góly: 20. a 80. Vaško, 18. Jakúbek, 63. Čurik, 67. Horecký, 70. Cisár. JOZEF ŠPROCHA

Borčice /Pov. Bystrica – Púchov 1:1 (1:1)

Lepšie začali hostia, v 5. min Bobota takmer prekvapila centrovaná pod brvno a vzápätí Marek Gajdošík prestrelil. Na druhej strane Zubek zbrklo poslal loptu nad bránu hostí. Nepresadil sa ani najlepší domáci kanonier L. Slávik, ktorého strela v 22. min letela nad. Bránky boli pre strelcov primalé, čo potvrdil aj domáci K. Masaryk. V 29. min po Bobotovom zákroku na Mareka Gajdošíka dostal hostí do vedenia z jedenástky Brezničan. O päť minút bolo vyrovnané, keď L. Slávik zo šestnástky mieril presne. Ten istý hráč v 39. min zblízka druhý gól nepridal. L. Slávik v 66. min takmer z polovice iba tesne minul bránu Púchova. Nasledovali šance hostí, no Gajdošíkov pokus zblokoval obranca a strelu D. Pilného v 75. min vychytal Bobot. Domáci mohli v 90. min rozhodnúť, ale P. Pilný chytil Zubekovu hlavičku.

Góly: 34. L. Slávik - 9. Brezničan (11 m).

Topoľčany - Led. Rovne 0:6 (0:3)

Na posledný domáci zápas Topoľčian bol vstup zdarma. Aj napriek tomu však na štadión zavítalo minimum divákov. Už od úvodných minút omladený káder Topoľčian zaostával za favoritom stretnutia. Hralo sa v podstate iba na jednu bránku. Už v 15. min Živčic otvoril skóre a v druhej polovici prvého polčasu pridali hostia po pekných akciách ďalšie dva góly. Po zmene strán hostia poľavili, hoci držali loptu na svojich kopačkách. V závere v priebehu siedmych minút pridali hostia ďalšie tri góly a zaslúžene v Topoľčanoch i vyhrali. Pre Topoľčany je to ďalšia šestka v kolónke inkasovaných gólov.

Góly: 15. a 70. Živčic, 36. Detko, 43. Krištof, 71. Poláček, 78. T. Púček.

33. kolo: Prievidza – Veľké Ludince 0:1 (0:0), 78. Valenta, Galanta – ViOn B Vráble 5:0 (2:0), 22. R. Baša, 39. Lenárt, 48. Kočiš, 78. Jakubjak, 82. Šálka (11 m), FC Nitra jun. - Trnava B 2:1 (1:0), 43. Kóša, 64. Peseky - 56. Bango, Šaľa - Gabčíkovo 2:1 (0:1), 70. Kingsley, 77. F. Prúčny (11 m) - 12. Tóth, DAC B/Vrakúň - Nové Zámky 1:1 (0:0), 80. Kelemen - 90. Kaman.

4. Zuzana Žirková: Šport v meste je v polčase rozpadu
  5. Čo nemôžete zaregistrovať ako ochrannú známku?
  6. Potrebujete ochrannú známku pre Váš produkt ?

Chrípková chorobnosť v Trenčianskom kraji mierne stúpla

Pre chorobnosť zatiaľ školské zariadenia v kraji nemuseli obmedziť svoju prevádzsku.

Ľudia v Trenčianskom kraji vypálili státisíce litrov pálenky

Colníci zverejnili štatistiku pálenia alkoholu v páleniciach v Trenčianskom kraji. Ľudia za uplynulé výrobné obdobie vypálili státisíce litrov pálenky a štátu odviedli poriadnu sumu peňazí.

Miesto na zber odpadu presťahovali. Kam ho treba voziť?

Začiatkom tohto mesiaca presťahovali v Považskej Bystrici zberné miesto na odpad. Na starom už ľudí nikto neobslúži, priestory sú teraz väčšie.