Od súperov sa body nevozili

Ilustračné foto.Ilustračné foto.(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

4. LIGA

Prečín – Boleráz 2:2 (1:0)

Úvod patril hosťom, ktorí ovládli stred ihriska, ale akcie končili na domácej obrane. V 30. min sa po krídelnej akcii dostal k lopte Kresáň a strelou do protipohybu brankára dal na 1:0. Po prestávke vyšiel hosťom nástup a v 47. min z Polákova strela z priameho kopu skončila v sieti – 1:1. Prečín sa snažil, no útoky končili obrannej hradbe hostí. Po centri ideálne trafil v 67. min Daniš volejom horný kút Opatovej brány – 1:2. Domáci pridali a po Strapkovom trestnom kope v 78. min Pauer vyrovnal. V závere mohli domáci vyhrať, ale J. Košút sa zľakol v šanci a strelu V. Gajdošíka v 90. min chytil na bránkovej čiare gólman Vahalík.

Prečítajte si tiež: 4. a 5. liga - Zápas otočili v oslabení

Góly: 24. Miroslav Kresáň, 78. Pauer - 47. Polák 67. Daniš.

Vrbové – Domaniža 4:2 (1:1)

Vrbovčania sa s pomerne vydarenou jarnou časťou rozlúčili víťazstvom, keďže v poslednom kole majú voľno. Domaniža ich však riadne potrápila a začala už po štvrťhodine M. Košútom – 0:1. Domácim dodal sily gólom do šatne Michálek, ale Mačina z penalty opäť poslal hostí do vedenia – 1:2. Po hodine hry však vyrovnal Železník a domáce víťazstvo zariadil po priamom kope a neskôr presnom zakončení Srnec – 4:2.

Góly: 62. a 70. Srnec, 45. Michálek, 60. Železník – 16. M. Košút, 54. Mačina (11 m).

29. kolo: Šimonovany - Holíč 9:1 (4:1), 4., 45. (11 m) a 59. Rybanský, 75. a 87. Bartošek, 32. Gális, 41. Rolinec, 54. Hlatký, 78. Pavelka – 26. Konečný, Myjava – V. Kostoľany 6:1 (4:0), 22., 48. a 54. Jorík, 16. a 44. Vávra, 40. Zelenay - 87. Virág, Hlohovec – Trenčianske Stankovce 3:1 (1:0), 34. Došek, 64. Cabadaj, 81. Janík – 73. Biras, Častkovce – Malženice 2:6 (1:3), 89. a 43. Bangai (prvý z 11m) - 50., 51. a 90. Orolín, 15. P. Balážik, 23. Juhász, 72. Benkovský, Partizánske a J. Bohunice mali voľno.

5. LIGA

Lehota pod Vtáčnikom – Brvnište 1:0 (1:0)

Domáci boli od začiatku aktívnejší a pravidelne ohrozovali bránu hostí, ktorí do Lehoty pricestovali presne jedenásti. V 13. min mali šancu aj hostia, no ich najlepší hráč Mário Matúš Hároník pálil nepresne. V 21. min po obrovskej chybe Benčat otvoril skóre. Druhý gól mohli dať Thanh či Viktory, no skórovať sa im nepodarilo. V 37. min pekne pálil Fereje, ale gólman hostí vyrazil jeho strelu na roh. Výborný zákrok predviedol o pár minút aj domáci gólman Jurenka. V druhom polčase na začiatku mal šancu domáci Xia, ani on sa gólu nedočkal. Domáci po zmene strán udržiavali stav, kontrolovali hru, hostia hrozili len po brejkoch Matúša Hároníka. Keďže hosťom sa už gól streliť nepodarilo, z najtesnejšieho triumfu sa tešili domáci. Rozhodcovia boli v tomto zápase doslova neviditeľní, čo je ich výbornou vizitkou.

Gól: 21. Benčat. VILIAM ŠKRÍBA

Bošany - Ladce 3:2 (1:1)

Veľmi dôležité a ťažko vybojované víťazstvo z hľadiska záchrany pre Bošany. Hostia boli kombinačne lepší, ale v koncovke sa presadili iba dvakrát. Skóre otvoril v 31. min Jánošov, ktorý trafil do protipohybu brankára. Ladce vyrovnali minútu pred koncom polčasu, keď strelu Kvasnicu tečoval hráč J. Pagáč do siete. Lepší úvod do druhého polčasu mali Bošanci, ale ani Jánošov, či Žikavský nevyužili svoje šance. V 57. min po chybe v obrane domácich sa dostal k lopte Pravda, jeho strelu však Horvát bravúrne zlikvidoval. V 74. min si na center Neubauera nabehol Jánošov, hlavou loptu predĺžil na Tkáča, ktorý krížnou strelou poslal domácich do vedenia – 2:1. Hostia mohli vyrovnať o štyri minút neskôr, keď P. Štrbák obišiel dvoch hráčov Bošian, ale z hranice šestnástky strieľal nad. Dve minúty pred koncom hostia opäť vyrovnali, keď P. Štrbák urobil kľučku na hráča Bošian a krížnou strelou nedal Horvátovi šancu. V 90. min hostia „šľapákom“ faulovali Stoppera, hlavný rozhodca nariadil nepriamy kop v šestnástke. Žikavský prihral Jánošovi, ktorý bombou prestrelil múr – 3:2.

Góly: 31. a 90. Jánošov, 74. Tkáč - 44. J. Pagáč, 88. P. Štrbák.

Plevník mal voľno

29. kolo: Chocholná-Velčice – Zem. Kostoľany 1:1 (1:0), 17. Vavro – 75. Hancko, Veľká Hradná – Tr. Turná 6:2 (2:0), 80. a 85. P. Kováč 2. Michal Kováč (z 11m), 37. Kyjac, 68. Hilčík, 82. Saloň - 77. Poruban, 87. Konečný, Podolie – Kanianka 0:3 (0:0), 80. a 90. Hianik, 78. Zimányi, Uhrovec - Cígeľ 1:0 (1:0), 4. Vavro, V. Uherce – St. Turá 5:1 (3:1), 14., 74. (11 m) a 83. R. Kováč, 2. P. Petráš, 12. Valter - 36. Peterka.

1. Lehota 27 20 3 4 77:29 63

2. Cigeľ 27 20 1 6 67:25 61

3. V. Uherce 27 16 7 4 79:36 55

4. Zem. Kostoľany 28 16 5 7 71:39 53

5. Uhrovec 27 14 7 6 49:35 49

6. Tr. Turná 27 13 3 11 41:45 42

7. Kanianka 27 12 3 12 43:34 39

8. Ladce 27 10 3 14 37:50 33