3. liga - tri výhry a tri prehry

Sumár a komentáre posledného 34. kola.

Led. Rovne (v žltom) zakončili súťaž víťazne.Led. Rovne (v žltom) zakončili súťaž víťazne. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Púchov – Prievidza 6:2 (4:0)

Domáci mali od úvodu miernu prevahu a boli vysoko efektívni. Už v 3. min Gajdošíkovu strelu brankár neudržal a D. Pilný bez problémov skóroval. O desať minút ušiel po krídle J. Pilát, ktorého center usmernil D. Pilát povedľa gólmana do siete – 2:0. V 19. min uspel Gajdošík v súboji jeden na jedného a z hranice šestnástky mieril presne k žrdi – 3:0.Hostia boli smerom dopredu neškodní a v 33. min Gajdošík zadovkou ponad hlavu poslal loptu pod brvno – 4:0. Závere polčasu patril Prievidžanom, keď najprv Brezničan zahral rukou po prudkej strele, ale Cucík Jánošikovu jedenástku robinzonádou vyrazil. V 41. min Cucík vytlačil prudkú strelu Krčíka z 20 metrov na brvno a v 43. min včasným vybehnutím chytil gólovú šancu osamotenému Kopálovi. Hostia povzbudení dobru päťminútokou začali dobre aj po prestávke a v 50. min Cucík iba s námahou vyrazil spod brvna Viktoryho priamy kop. Krčík o minútu v dobrej pozícii trafil domáceho obrancu, ale v 52. min si Jánošík nabehol za obranu a dal na 4:1. Ten istý hráč v 55. min obišiel posledného z obrancov, ale sám pred brankárom nepochopiteľne prihral dozadu, kde boli len domáci. V 60. min po Gajdošíkovom rohu hlavičkoval D. Pilný do žrde a v 66. min zaváhal v tutovke Jánošík, ktorý bol naviac v ofsajde. V 77. min Lenhard zblízka znížil na 4:2, no záver domáci zvládli. V 89. min po zlej gólmanovej rozohrávke uspel Lipták a o minútu po sóle Marek Gajdošík dosiahol hetrik – 6:2.

Prečítajte si tiež: 3. liga - Strelnica v Púchove, v Beluši hrali dorastenci + FOTO Čítajte

Góly: 19., 33. a 90. Marek Gajdošík, 3. a 13. D. Pilný, 89. Lipták - 52. Jánošík, 77. Lenhard. JOZEF ŠPROCHA

Nové Zámky – Borčice 2:1 (1:1)

Úvodné minúty patrili hosťom, ktorí hrali rýchly, technický futbal. Na konci prvej štvrťhodiny šli Borčice do vedenia po fatálnej chybe domáceho brankára Strelčíka, ktorý pred šestnástkou stratil loptu a pre L. Slávika už nebol problém poslať ju do opustenej brány. Inkasovaný gól akoby nakopol hráčov FKM a už o minútu strieľal nebezpečne Kaman. V 29. min zneškodnil Strelčík tutovku Zubeka. O tri minúty nato brankár hostí Bobot neudržal Ešekov priamy kop a ani následná dorážka nebola úspešná. Kopal sa však roh kop, na ktorý si najlepšie vyskočil obranca Hanzel a na jeho prudkú hlavičku si brankár len siahol – 1:1. Nové Zámky mohli ísť do vedenia päť minút pred prestávkou, ale Kamanovu strelu z dobrej pozície zlikvidoval brankár. Na začiatku druhej časti hry mal dve dobré príležitosti aktívny Kaman, ale tie neskončili gólom. Domácim to vyšlo až v polovici druhej časti hry keď po peknej kombinácii, technickú strelu Horáčka Bobot len vyrazil a nabiehajúci Király dopravil loptu do siete. Hostia sa v ďalších fázach snažili o vyrovnanie, ale obrana FKM stála na pevných nohách. Krátko pred koncom trafil ešte Horáček z priameho kopu žrď, ale na výsledku sa už nič nezmenilo.

Góly: 34. Hanzel, 68. Király – 15. L. Slávik.

Led. Rovne – Šaľa 3:0 (0:0)

Pred zápasom ocenili domáci funkcionári najlepších mládežníkov z klubu od predprípravky až po dorast futbalovými loptami a plaketami. Zápas sa hral v priateľskom duchu a do prvej šance sa dostali hostia už v 5. min, ale Bačík nepríjemnú strelu skrotil. V 10. min Krištof reflexívne vyrazil tutovku T. Púčeka, ktorý sa nepresadil ani o ďalšie tri minúty. Sklári mali prevahu, no hostia s výrazne omladeným tímom odolávali. V 52. min po Živčicovom priťuknutí otvoril skóre z priameho kopu T. Púček – 1:0. Po úniku autora prvého gólu sa presadil Buček v 78. min – 2:0. O tri minúty sa pred bránou najlepšie zorientoval Chmelík a tretím gólom potvrdil zaslúženú výhru Led. Rovní.

Góly: 52. T. Púče, 78. Buček, 81. Chmelík.

V. Ludince - Nemšová 1:0 (0:0)

Na konci dlhej sezóny, po ukončení „záchranárskych prác“, obe mužstvá predvádzali pekný futbal. Domáci mali miernu územnú prevahu, ale do gólových šancí sa dostávali hostia. V 20. min dvakrát výborne zakročil domáci brankár Benkó, keď zneškodnil sólové nájazdy hosťujúcich hráčov. Futbalisti Nemšovej mali ešte dve gólové šance, ale na konci zápasu v 89. min sa presadili domáci hráči. Čtvrtníčkovu prihrávku zužitkoval Tóth a uzavrel náročnú, ale hlavne úspešnú jarnú sezónu, keď z posledných deviatich zápasov získali hráči Veľkých Ludiniec 24 bodov.

Gól: 89. Tóth.

Beluša – Dubnica 0:2 (0:0)

Na posledný zápas, v ktorom už obom celkom takmer o nič nešlo, nastúpili domáci s lavičkou a hostia s dorastom U 19. V 2. min mohol otvoriť skóre Oravec, ale v sľubnej šanci bránu netrafil. Pokus A. Bielika zblokovala obrana a na druhej strane strela K. Bartoša len tesne minula ľavú žrď. V 34. min po prihrávke A. Bielika z voleja napriahol Mikuška, ale jeho pokus skončil len tesne nad brvnom.

V 53. min sa Dubnica ujala vedenia, keď sa po rohovom kope presadil Kučerka 0:1. Na ihrisku sa postupne vystriedalo desať hráčov, ale úroveň zápasu sa nepozdvihla. Jurga nezastavil rozbehnutého Meliša a po Zaťkovom zákroku dorazil loptu do siete Cisár 0:2. V podpriemernom zápase tretej ligy zaslúžene zvíťazil víťaz súťaže.

Góly: 53. Kučerka, 85. Cisár.

34. kolo: ViOn B Vráble - FC Nitra jun. 3:1 (2:0), 24. Tomiš, 37. Marek, 88. Švec - 47. Vrábel, Gabčíkovo - Galanta 4:0 (2:0), 18. a 65. Tóth, 13. Polák, 75. Sánka, Trnava B – DAC B/Vrakúň 1:1 (0:1), 79. Martinka - 11. Tešlár, Bánovce – Topoľčany 4:1 (3:0), 5. a 11. Láska, 21. Zajac, 77. Bakši – 59. Davidovič.

1. Dubnica 34 27 5 2 83:10 86 (+35)

2. Borčice/PB 34 22 5 7 78:35 71 (+20)

3. N. Zámky 34 22 5 7 58:31 71 (+20)

4. Led. Rovne 34 21 3 10 61:33 66 (+15)

5. Galanta 34 15 8 11 58:42 53 (+2)

6. DAC B 34 15 7 12 51:38 52 (+1)

7. ViOn B 34 14 10 10 60:53 52 (+1)

8. Trnava B 34 16 2 16 59:46 50 (-1)